Skambiu akordu pirmą Pirmos lygos pirmenybių dalį užbaigė „Žalgiris B“ futbolininkai. Šį sezoną retai pergalėmis savo gerbėjus džiuginę jaunieji žalgiriečiai 16 turo rungtynėse sekmadienį svečiuose net 4:0 (0:0) sutriuškino „Pakruojo“ ekipą.


Pirmos lygos lyderių trejetuke žengiantys varžovai pirmame rate Vilniuje 1:0 įveikė jaunuosius žalgiriečius, bet savo aikštėje sulaukė kitokių varžovų. Į Pakruojį su „Žalgiris B“ ekipa atvyko tik 15 futbolininkų, iš jų net 5 prisijungė iš „Žalgiris U19“ komandos. Pirmos lygos kovų krikštą gavo 16-metis Aivaras Masiulionis bei 18-mečiai Aurimas Gabriūnas ir Danielis Guleckis. O pastarasis debiutinėse rungtynėse dar pridėjo ir įvartį.
 
„Reikia pasakyti, kad šį kartą visi sužaidėme labai geras rungtynes, – po pergalės konstatavo „Žalgiris B“ kapitonas Lukas Vaičiūnas. – Nors į Pakruojį atvykome su keliais jaunesniais komandos nariais, Pirmoje lygoje dar nežaidusiais futbolininkais, bet jie tikrai nebuvo panašūs į debiutantus. Kita vertus, ir komandos senbuviai pademonstravo geriausias savo savybes, ėmėsi iniciatyvos, padėjo mažiau patyrusiems komandos draugams. Apskritai, vertinant šias rungtynes, galima pasakyti, kad jos mums buvo geriausios šiais metais.“
 
Po sauso pirmojo kėlinio antrame jaunieji žalgiriečiai pribloškė savo varžovus įvarčių kirčiais. 51 min. Karolis Uzėla tiksliu smūgiu užbaigė gražią „Žalgiris B“ komandos kombinaciją. 79 min. blykstelėjo L.Vaičiūnas. Komandos kapitonas surengė individualų reidą, suklaidino kelis varžovus bei vartininką ir pelnė pirmą savo sezono įvartį. Kiti įvarčiai į „Pakruojo“ ekipos vartus krito po standartinių situacijų. 82 min. po Ernesto Stočkūno perdavimo smūgiu galva pasižymėjo Osvaldas Čipkus, o jau per teisėjo pridėtą laiką ketvirtą įvartį įmušė po keitimo aikštėje pasirodęs D.Guleckis.
 
„Manau, kad mūsų pergalę lėmė keli svarbūs faktoriai. Visų pirma, treneris Vaidas Sabaliauskas parinko gerą taktiką. Mūsų krašto gynėjai nesijungė į puolimą ir visą dėmesį skyrė tik gynybai. Dėl to prie savo vartų mes žaidėme labai kompaktiškai ir patikimai, nepalikdami laisvų erdvių varžovams. Natūralu, kad puolėme mažesnėmis pajėgomis, bet atakoje žaidėme greičiau ir veržliau, pridarydami daug nemalonumų aikštės šeimininkams, – mintimis apie rungtynes pasidalino L.Vaičiūnas. – Didelę įtaką rungtynių baigčiai turėjo ir įmušti įvarčiai. Pirmoje susitikimo dalyje varžovai turėjo kelias progas, bet mūsų vartininkas Airidas Mickevičius sužaidė užtikrintai, o antro kėlinio pradžioje mums pavyko pavyzdinė kontrataka, kurią tiksliu smūgiu užbaigė Karolis Uzėla. Šis įvartis pakeitė žaidimo pobūdį, jei iki tol mes daugiau laiko gynėmės ir mėginome kontratakuoti, tai išsiveržę į priekį pradėjome žaisti drąsiau, su kamuoliu. O pabaigoje labai sėkmingai išnaudojome mūsų pagrindinį ginklą – standartines situacijas.“
 
Trečią pergalę iškovojusi ir iš viso 11 taškų (per 13 rungtynių) surinkusi „Žalgiris B“ komanda Pirmos lygos turnyrinėje lentelėje pakilo į 13 vietą. Tiesa, ši pozicija jaunųjų žalgiriečių nedžiugina. „Pirmos sezono dalies rezultatai netenkina ne tik trenerių, bet ir žaidėjų. Niekam nesinori vilktis turnyro lentelės uodegoje. Tačiau pastarosios rungtynės parodė, kad mes galime žaisti geriau, galime kovoti dėl pergalių su pajėgiausiomis lygos komandomis. Po rungtynių nuotaikos pas visus buvo labai geros, neatsimenu, kad su tokia smagia nuotaika būčiau pradėjęs atostogas. O grįžę po atostogų antroje pirmenybių dalyje bandysime po truputį kilti į viršų“, – pažadėjo „Žalgiris B“ ekipos kapitonas L.Vaičūnas.
 
Artimiausias rungtynes „Žalgiris B“ ekipa sužais liepos 26 dieną, Vilniuje su Klaipėdos „Koralu“.