70-ojo FK „Žalgirio“ gimtadienio šventės metu kova vyko tiek ant žaliosios vejos, tiek ir už jos ribų. Daugiau nei šešios dešimtys „PlayStation“ konsolę prisijaukinusių žaidėjų išbandė jėgas Nacionaliniame „TOPsport FIFA17“ turnyre.


LFF stadiono mažojoje aikštėje įrengta palapinė dar gerokai prieš „Žalgirio“ bei Geteborgo IFK rungtynes pavirto FIFA17 žaidimo mėgėjų oaze, kurioje netrūko emocijų ir futbolo gerbėjams pažįstamų veidų bei balsų. Sporto komentatorius Rytis Vyšniauskas ir Lietuvos futbolo rinktinės saugas Vykintas Slivka peržengė pirmąjį etapą, tačiau pastarasis krito jau antrajame, o R.Vyšniauskas – aštuntfinalyje, kur varžovo pranašumą pripažino tik po baudinių serijos.

Futbolą ir krepšinį dažniausiai komentuojantis elektroninio sporto entuziastas liejo apmaudą dėl kai kurių jo valdomos „Manchester City“ ekipos futbolininkų pasirodymo, tačiau po skaudžios nesėkmės greitai nustūmė apmaudą šalin.

„Turnyras paliko labai gerą įspūdį. Malonu išbandyti jėgas su kažkuo daugiau, o ne su draugais namuose. Viskas baigėsi liūdnai ir su daug emocijų – iškritau labai skaudžiai po baudinių serijos, bet labai patiko. Jeigu ateityje kas nors tokio panašaus bus, tikrai vėl žaisčiau, nes emocijos geros ir gerai praleistas laikas“, – pasakojo R.Vyšniauskas.

Savo ruožtu V.Slivkai teko pirmą kartą susigrumti tokio pobūdžio turnyre su sirgaliais, o nesėkmė šešioliktfinalyje įpareigos kitą sykį futbolininką pasirodyti geriau: „Varžovai buvo stiprūs: esant lygiam žaidimui, praleidau įvartį paskutinę minutę ir pralaimėjau 1:2 – apmaudu. Su sirgaliais žaidžiau pirmą kartą, dažniausiai žaidžiu su draugais arba rinktinėje. Žinoma, kad mane bus galima išvysti panašiuose turnyruose, reikės dirbti namie ir kitą kartą gal geriau pasiseks.“Antrasis „Žalgirio“ organizuotas FIFA17 turnyras turi naują čempioną – juo tapo šešis varžovus savo kelyje įveikęs Vilius Karalevičius, finale po baudinių serijos nugalėjęs antroje vietoje likusį Rapolą Zubą. Abu šie žaidėjai pusfinalyje atitinkamai įveikė Romualdą Zemlianskį ir Žilviną Rubuževičių. Be to, pirmame turnyre triumfavęs Jokūbas Zalepūga siekė apginti titulą, tačiau aštuntfinalyje krito nuo Tomo Buloto.

„Žalgirio“ rėmėjo „TOPsport“ įsteigtus prizus susižėręs V.Karalevičius pripažino, jog ne kartą buvo atsidūręs sudėtingose situacijose, tačiau nepalūžo ir sugebėjo palikti visus užnugaryje.

„Turnyras paliko gerą įspūdį, žaidėjai buvo draugiški ir kalbūs net rungtynių metu. Kelias iki finalo buvo sunkokas, ankstyvuose turnyro etapuose buvo momentų, kai atsilikau keliais įvarčiais ir jau atrodė, kad mano turnyras baigtas, bet žinau, jog visada reikia žaisti iki galo ir tai atsipirko, patekau į finalą. Tiek pusfinalyje, tiek finale mano oponentai buvo tokio pat, galbūt net geresnio, lygmens žaidėjai nei aš. Todėl nenuostabu, kad finale rezultatas buvo 0:0 ir viskas sprendėsi baudinių serijoje. Tik atsistojęs po finalo supratau, kad truputį drebėjo rankos.

Puikiai praleidau laiką. Atmosfera buvo draugiška, buvo galima pamatyti visų amžiaus grupių žaidėjų, kurie susirinko švęsti futbolą. Nuo šiol tikrai įdėmiau seksiu tokio tipo renginius ir pasikviesiu kuo daugiau draugų. Nors ne visi laimi, nemačiau per daug nuliūdusių veidų žaidimų zonoje, visi džiaugėsi renginiu“, – įspūdžiais pasidalino Nacionalinio „TOPsport FIFA17“ turnyro nugalėtojas.