70-ojo FK „Žalgirio“ sezono proga sukurta šventė buvo kulminuota fejerverkais ir įspūdingu Liviu Antalio įvarčiu, po kurio vilniečiai 3:1 (1:1) palaužė Geteborgo IFK ekipą iš Švedijos.


Susitikimo pradžioje žalgiriečiai buvo aktyvūs: galva virš vartų smūgiavo Serge'as Nyuiadzi, netrukus prieš 18-metį vartininką Pontusą Dahlbergą išbėgo Bahrudinas Atajičius, kuris smūgiavo tiesiai į tinkamą poziciją užsiėmusį vartų sargą. Visgi darbo netrūko ir šeimininkų gynėjams, tarp kurių rungtyniavo peržiūroje dalyvaujantis čilietis Diego Oyarzunas.

Neišnaudoję poros dėkingų progų, vilniečiai patys buvo priversti traukti kamuolį iš vartų tinklo. Po tikslios atakos 15-ąją minutę Tobiasui Hysenui beliko tik pasiųsti kamuolį į tuščius vartus, tačiau švedai ilgai pranašumu nesidžiaugė, kadangi 28-ąją minutę Elivelto aplenkė savo varžovą ir sėkmingai iš arti mušė galva.

Abu „Žalgirio“ vartininkai taip pat sužibėjo – tiek pirmame kėlinyje žaidęs Armantas Vitkauskas, tiek po pertraukos aikštėje pasirodęs Saulius Klevinskas. Pirmasis iš jų pirmo kėlinio pabaigoje puikiai sugavo iš arti T.Hyseno spirtą kamuolį, o S.Klevinskas triumfavo akistatoje su kitu puolėju Mikaeliu Bomanu.

58-ąją minutę į aikštę buvo mestas Darvydas Šernas, kuris vos po trijų minučių išvedė savo komandą į priekį. Po Matijos Ljujičiaus pakelto kampinio puolėjas atitrūko nuo varžovo ir galva sėkmingai smūgiavo į artimąjį vartų kampą. Kiek vėliau abu treneriai atliko nemažai keitimų, o švedai, atlikę vieną smūgį į vartų plotą mačo pabaigoje ir kelis aštrius perdavimus į baudos aikštelę, daugiau vilniečių vartams taip ir nepagrasino.

Savo ruožtu mačo finiše „Žalgirio“ naujokas L.Antalis parodė, ko yra vertas. Rumunas antrą pridėto laiko minutę labai gražiu tolimu smūgiu įtvirtino žalgiriečių pergalę, pasiųsdamas sirgalius į euforiją ir duodamas startą griausmingų fejerverkų salvei.Rungtynių statistika:


FK „Žalgiris“ 3:1 (1:1) Geteborgo IFK

Įvarčiai: 28 min. Elivelto, 61 min. D.Šernas, 90+2 min. L.Antalis; 15 min. T.Hysenas

Geltonos kortelės: 22 min. S.Blagojevičius, 66 min. E.Vaitkūnas, 86 min. M.Ljujičius; 37 min. A.Erlingmarkas

„Žalgiris“: A.Vitkauskas (46 min. S.Klevinskas), D.Slijngardas, D.Oyarzunas (65 min. L.Klimavičius), M.Mbodjis, E.Vaitkūnas, S.Blagojevičius, M.Traore (58 min. L.Antalis), M.Ljujičius, Elivelto (69 min. S.Mikoliūnas (75 min. R.Baravykas)), S.Nyuiadzi (69 min. V.Lukša), B.Atajičius (58 min. D.Šernas).

IFK: P.Dahlbergas (46 min. E.Dahlinas), E.Salomonssonas, Th.Rogne, M.Bjarsmyras, D. Boo Wiklanderis, M.Diskerudas (62 min. M.Smedbergas-Dalence'as), A.Erlingmarkas (82 min. L.Sabah), M.Albaekas (62 min. S.Erikssonas), S.Ohlssonas (62 min. H.Bjordalis), T.Hysenas (62 min. E.Omarssonas), M.Bomanas.