Šiandien LFF stadione vyksiančios „Žalgirio“ 70-ojo gimtadienio šventės pagrindiniu akcentu taps rungtynės su daugkartiniais Švedijos čempionais Geteborgo IFK futbolininkais. Pirmą kartą abi komandos susitiko prieš 28 metus UEFA taurės turnyro rungtynėse. Šį kartą „Žalgiris“ ir IFK pažintį atnaujins draugiškame susitikime.


1904 m. spalio 4 d. įsteigtas Geteborgo IFK klubas per savo ilgametę istoriją 18 kartų tapo Švedijos čempionu, 7 kartus iškovojo šalies taurę, o tarptautinėje arenoje ryškiausias pergales pasiekė 1982 ir 1987 m. Tada Geteborgo ekipa du kartus iškovojo UEFA taurės turnyro nugalėtojų taurę, o 1985–1986 m. sezone pasiekė Europos taurės (dabartinės Čempionų lygos pirmtakės) pusfinalį. Nors paskutinį kartą Švedijos čempionų taurę IFK futbolininkai į viršų kėlė prieš dešimtmetį, bet šis klubas iki šiol kartu su „Malmo FF“ ir Stokholmo AIK priskiriamas prie švedų klubinio futbolo „Didžiojo trejeto“.
 
Praėjusiame sezone Geteborgo komanda UEFA Europos lygos atrankos varžybose pasiekė ketvirtą – paskutinį etapą. Tačiau kovoje dėl patekimo į grupių varžybas IFK turėjo pripažinti Agdamo „Qarabag“ ekipos iš Azerbaidžano pranašumą. Šiais metais būsimi „Žalgirio" varžovai Europos taurių turnyruose nedalyvauja.
 
Į Vilnių Geteborgo komanda atvyko pirmadienį vakare. Prieš rungtynes svečiai iš Švedijos surengė treniruotę LFF stadione, dar kartą stadione jie apsilankys trečiadienį, prieš kelionę namo. Pasak IFK komandos vyriausiojo trenerio Johano Lennartssono, rungtynėms su „Žalgiriu“ ruošiasi visi komandoje esantys futbolininkai. „Turime smulkių traumų, bet tikimės, kad tai mums nesutrukdys pademonstruoti gero futbolo. Be abejo, kadangi tai bus draugiškos rungtynės, atliksime daug keitimų. Mums tai apskritai vienintelis kontrolinis jėgų išbandymas per Švedijos čempionato pertrauką, tad norime jį tinkamai išnaudoti. Neabejoju, kad ši išvyka mums bus labai naudinga. Tiesą sakant, visos tarptautinės rungtynės yra naudingos. Žinome, kad „Žalgiris“ yra stipriausia Lietuvos komanda, jos gretose žaidžia daug nacionalinės rinktinės futbolininkų. Labai džiaugiamės, kad pakvietėte mus į savo gimtadienio šventę ir tikimės, kad šios rungtynės bus naudingos abiems klubams“, – teigė svečių ekipos strategas.
 
 
Kalbėdamas apie komandos sudėtį, J.Lennartssonas pabrėžė, kad ekipoje liko tie patys futbolininkai, kurie ir pradėjo sezoną. Jo teigimu, šiuo metu tvirtais komandos lyderiais galima vadinti pagrindinius vidurio gynėjus – kapitoną Mattiasą Bjarsmyrą ir vicekapitoną Thomasą Rogne bei puolėją Tobijų Hyseną. „Tai patyrę, aukščiausio lygio kovų užgrūdinti futbolininkai, komandos lyderiai. Taip pat reikėtų išskirti mūsų vartininką, Švedijos jaunimo (iki 21 metų) rinktinės narį Pontusą Dahlbergą. Jam dar tik 18-a metų, bet jis šį sezoną demonstruoja aukšto lygio žaidimą“, – teigė J.Lennartssonas.
 
Paskutines oficialias rungtynes Švedijos čempionate Geteborgo futbolininkai sužaidė birželio 4 d., o po pertraukos šios šalies komandos kovas atnaujins liepos pradžioje. Po 12 turų IFK Švedijos čempionate užima 11 vietą. J.Lennartssono teigimu, sezono pradžia buvo sudėtinga, bet antroje pirmenybių dalyje jo auklėtiniai turėtų pademonstruoti geresnį žaidimą. „Sutinku, kad kol kas mums nepavyko pasiekti norimo rezultato. Vis dėlto, mes sužaidėme tik trečdalį čempionato, tikiuosi, kad per likusį laiką pavyks pagerinti padėtį turnyro lentelėje“, – konstatavo IFK ekipą nuo 2015 m. pradžios treniruojantis futbolo specialistas.
 
„Žalgirio“ ir Geteborgo IFK dvikova šiandien LFF stadione prasidės 21 val. Savo ruožtu, 70-ojo legendinio Lietuvos futbolo klubo gimtadienio šventė stadione startuos 19 val.