FK „Žalgiris“ antrame Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurės etape turėjo vargo. Dvikovoje Gargžduose su „Banga“ prireikė pratęsimo ir baudinių serijos, kurioje žalgiriečiai buvo stipresni. Po pagrindinio ir papildomo laiko esant rezultatui 1:1, vilniečiai nuo 11 metrų atžymos tiksliai smūgiavo tris kartus, o varžovai vos vieną.


Gausiai į stadioną susirinkusios Gargždų futbolo publikos akivaizdoje šeimininkai grūmėsi dėl kiekvieno kamuolio ir metė labai rimtą iššūkį taurės savininkams. Tiesa, kaip jau įprasta, žalgiriečiai ilgiau kontroliavo kamuolį, tačiau varžovai neleido jiems laisvai siausti aikštėje ir nevengė pavojingai kontratakuoti. 14 min. po Manto Kuklio perdavimo galva pavojingai smūgiavo Linas Klimavičius, bet jau po minutės „Bangos“ puolėjas Simonas Urbys stipriu smūgiu iš baudos aikštelės sudrebino vilniečių vartų skersinį. Kiek vėliau „Žalgirio“ vartų sargą Armantą Vitkauską padirbėti privertė šeimininkų ekipos kapitonas Karolis Urbaitis.

Vis dėlto, baigiantis kėliniui „Žalgiris“ pagaliau iššovė. Arbitras iš Kauno Ugnius Verpauskas užfiksavo žaidimą ranka prie šeimininkų baudos aikštelės, o prie kamuolio priėjęs Matija Ljujičius nepaliko vilčių Tadui Norbutui. Pirmą sezono įvartį pelnęs legionierius iš Serbijos pasiuntė kamuolį tiesiai į viršutinį šeimininkų vartų kampą.

Po pertraukos žalgiriečiai žaidė aktyviau ir turėjo ne vieną progą įtvirtinti pergalę. Arti tikslo buvo Komnenas Andričius bei Bahrudinas Atajičius, du sykius tašką kovoje galėjo padėti po keitimo aikštėje pasirodęs Serge'as Nyuiadzi. Neišnaudoję kelių puikių progų, čempionai buvo nubausti. Ketvirtąją pridėto laiko minutę į paskutinę ataką pasileidę „Bangos“ futbolininkai sukėlė sumaištį „Žalgirio“ baudos aikštelėje ir uždirbo 11 m baudinį. Nors A.Vitkauskas atrėmė Manto Gudausko smūgį nuo 11 metrų atžymos, tačiau tas pats „Bangos“ futbolininkas pirmasis suskubo prie kamuolio bei išlygino rezultatą.

Tokiu būdu komandoms teko žaisti papildomas 30 minučių. Nors abi komandos iš paskutinių jėgų stengėsi išplėšti pergalę, bet pergalingo įvarčio per pridėtą laiką pelnyti nepavyko, tad šio mačo likimas sprendėsi baudinių serijoje. Jos metu ryškiausiai žibėjo dar du varžovų smūgius atrėmęs ir „Bangos“ vartininką T.Norbutą suklysti privertęs A.Vitkauskas, o tikslūs Darvydo Šerno, Vytauto Lukšos bei Egidijaus Vaitkūno smūgiai lėmė itin sunkią vilniečių pergalę Gargžduose.„Taurėje reikia gerbti visus varžovus, – po rungtynių pareiškė „Žalgirio“ kapitonas E.Vaitkūnas. – „Banga“ buvo tikrai gerai pasiruošusi, šauniai kovojo ir žaidė. Kita vertus, mes patys ne viską padarėme, ką galėjome. Trūko sėkmės, geresnės momentų realizacijos. Bet didžiuojuosi savo komanda, kuri žaidė iki galo ir bent jau baudinių serijoje įrodė savo pranašumą. Pademonstravome charakterį. Galima daug kalbėti, bet pergalė yra pergalė, o nugalėtojų juk niekas neteisia.“

Artimiausias rungtynes „Žalgiris“ žais birželio 1 d. A lygos 14 turo dvikovoje žalgiriečiai išvykoje susitiks su „Kauno Žalgiriu“.

Rungtynių statistika:


Gargždų „Banga“ 1:1 (11 m. 1:3, 0:1 pirmas kėlinys) FK „Žalgiris“

Įvarčiai: 90+4 min. M.Gudauskas; 43 min. M.Ljujičius.

Baudiniai: A.Bačanskis, Š.Skulskis, T.Norbutas (visi neįmušė), M.Gudauskas (įmušė); M.Kuklys (neįmušė), D.Šernas, V.Lukša, E.Vaitkūnas (visi įmušė).

Geltonos kortelės: 25 min. M.Bitinas, 36 min. K.Urbaitis, 99 min. I.Jurgutis, 115 min. D.Padaigis; 34 min. K.Andričius, 38 min. K.Uzėla, 47 min. J.Lasickas

Raudona kortelė: 94 min. S.Urbys (pašalintas iš techninės zonos)

„Banga“: T.Norbutas, M.Bitinas, A.Butkus, K.Urbaitis (85 min. Š.Skulskis), G.Žukauskas (67 min. A.Bačanskis), M.Kura (71 min. I.Jurgutis), M.Gudauskas, K.Gnedojus, Sig.Urbys (79 min. P.Lotužys), D.Padaigis, Sim.Urbys (87 min. G.Samsonikas).

„Žalgiris“:
A.Vitkauskas, R.Baravykas (104 min. D.Slijngardas), L.Klimavičius, G.Freidgeimas, E.Vaitkūnas, M.Kuklys, K.Uzėla (84 min. S.Mikoliūnas), J.Lasickas (51 min. V.Lukša), M.Ljujičius, B.Atajičius (84 min. D.Šernas), K.Andričius (69 min. S.Nyuiadzi).