Šventinės 70-mečio rungtynės tarp FK „Žalgirio“ ir „Trakų“ susiklostė kovingai ir permainingai. Žalgiriečiai pirmi pasižymėjo, tačiau antrame kėlinyje praleido įvartį bei su varžovais 12-ojo A lygos turo mače sužaidė lygiosiomis 1:1 (1:0).


Prieš rungtynes sostinės klubas pagerbė ryškų pėdsaką ekipos istorijoje palikusį trenerį Benjaminą Zelkevičių ir atlikėją Andrių Glušakovą – Pushą, kuris sukūrė „Žalgiriui“ naują dainą.

Vilniečiai užtikrintai pradėjo rungtynes ir pirmosiomis mačo minutėmis surengė ne vieną ilgą pozicinę ataką, nuo kurių „Trakų“ gynėjai atsimušinėjo. Visgi svečiai kartą pavojingai kontratakavo, kai Vaidotas Šilėnas perdavė kamuolį į baudos aikštelę, kur Aleksandras Byčenokas vienu lietimu smūgiavo tiesiai į vartininką.

Pastarasis „Trakų“ išpuolis pirmame kėlinyje buvo reta išimtis, savo ruožtu, vilniečių ekipoje pirmu smuiku griežė Mantas Kuklys. Šiose rungtynėse komandos kapitonu buvęs saugas klastingu baudos smūgiu pataikė į virpstą, o netrukus gausiai susirinkusius sirgalius privertė džiūgauti. 32-ąją minutę M.Kukliui dėkingai atšoko kamuolys, tad futbolininkas iš už baudos aikštelės nedvejodamas smūgiavo kaire koja ir privertė Igną Plūką kapituliuoti.

Po poros minučių įvartį įmušęs žalgirietis vėl sužibėjo. Šį kartą nuo dar vieno puikaus saugo įvarčio „Trakus“ ir vėl išgelbėjo virpstas. Kėlinio pabaigoje varžovai surengė aštrų išpuolį, tačiau į ataką nuskubėjusio gynėjo Almos Wakili smūgį atrėmė Saulius Klevinskas.

Per pertrauką treneris Valdas Dambrauskas į aikštę metė Egidijų Vaitkūną, kuris pakeitė Rolandą Baravyką. Visgi 49-ąją minutę čempionai buvo pakišti po šaltu dušu: kamuolys baudos aikštelėje dėkingai atšoko „Trakų“ saugui Oscarui, kuris susikoordinavo ir iš arti smūgiavo neatremiamai.

Netrukus įsibėgėję svečiai tris kartus pagrasino S.Klevinsko ginamiems vartams. Vartininkas sugavo tiek Maksimo Maksimovo, tiek Valdemaro Borovskio smūgiuotus kamuolius, o dar vėliau apsigynė ir nuo Arūno Klimavičiaus stipraus smūgio. Kitoje aikštės pusėje I.Plūkas taip pat nesnaudė ir išgelbėjo komandą nuo dar dviejų M.Kuklio šūvių.

Atakos ritosi ir į vieną, ir į kitą pusę: po keitimo aikštėje pasirodęs Vytautas Lukša gražia trajektorija vos nepasiuntė kamuolio į tolimąjį vartų kampą, o nuo V.Šilėno smūgio pavyko apsiginti E.Vaitkūnui, kuris buvo beveik ant vartų linijos.

Paskutinis žodis šiame mače galėjo priklausyti V.Lukšai, kuris 89-ąją minutę surengė gražų reidą, tačiau saugo smūgį I.Plūkas sugebėjo atremti. Netrukus nuaidėjo teisėjo švilpukas – „Žalgirio“ devynerių laimėtų rungtynių serija nutrūko, tačiau čempionai nepralaimi net dešimtyje mačų iš eilės ir užtikrintai pirmauja turnyro lentelėje.


Rungtynių statistika:

FK „Žalgiris“ 1:1 (1:0) „Trakai“

Įvarčiai: 32 min. M.Kuklys; 49 min. O.Dorley

Geltonos kortelės: 82 min. M.Mbodjis; 37 min. P.Krukas, 56 min. J.Januševskis

„Žalgiris“: S.Klevinskas, D.Slijngardas, L.Klimavičius, M.Mbodjis, R.Baravykas (46 min. E.Vaitkūnas), S.Blagojevičius, M.Kuklys, M.Ljujičius (81 min. J.Lasickas), Elivelto, D.Šernas, K.Andričius (59 min. V.Lukša).

„Trakai“: I.Plūkas, V.Borovskis, J.Januševskis, A.Klimavičius, A.Wakili, M.Vorobjovas (81 min. S.Čyžas), P.Krukas (41 min. D.Česnauskis), A.Byčenokas, V.Šilėnas, O.Dorley (90+3 min. J.Mamajevas), M.Maksimovas.