Antradienį Lietuvos futbolo A lygos 12-ojo turo rungtynėse FK „Žalgiris“ susitiks su „Trakų“ ekipa. Tai bus jau trečioji komandų akistata šiais metais. Šį kartą principinę šalies čempionų ir vicečempionų akistatą paįvairins ir „Žalgirio“ jubiliejaus atspalviai.


Prieš 70 metų, 1947 m. gegužės 16 d., „Žalgirio“ pirmtakė Vilniaus „Dinamo“ ekipa debiutavo TSRS čempionato Antrosios grupės Centrinės zonos varžybose. Pirmasis vilniečių blynas prisvilo: „Dinamo“ savo aikštėje 1:2 nusileido Maskvos „Lokomotiv“ komandai. Pirmojo įvarčio autoriumi tapo 44 min. tiksliu smūgiu nuo 11 m žymos pasižymėjęs Steponas Petraitis. Nors debiutinės rungtynės nenusisekė, bet gėdos Lietuvai Vilniaus futbolo meistrų komanda nepadarė ir galutinėje rikiuotėje tarp 15 ekipų užėmė 8 vietą.
 
Per istorinę prizmę į artėjančią dvikovą žvelgė ir „Žalgirio“ vyriausiasis treneris Valdas Dambrauskas. „Gegužės 16 diena yra svarbi „Žalgiriui“, nes prieš 70 metų šią dieną įvyko pirmosios oficialios klubo rungtynės. Taip sutampa, kad mes ir dabar žaisime principines rungtynes su „Trakais“. Tada į rungtynes su Maskvos „Lokomotiv“ susirinko 15 tūkstančių žmonių. Nors laimėti nepavyko, bet buvo pelnytas pirmasis įvartis. Visiems žalgiriečiams ši data yra labai smagi, tad norime pakviesti vilniečius atvykti į stadioną, užpildyti tribūnas ir paminėti šią svarbią dieną drauge su „Žalgiriu“, – į futbolo mėgėjus kreipėsi V.Dambrauskas.

 
 
Simboliškai sutapo, kad pirmųjų rungtynių jubiliejinę sukaktį „Žalgiris“ paminės būtent dvikova su „Trakais“. Pastaruosius kelis sezonus „Trakai“ atkakliai mėgino nutraukti žalgiriečių hegemoniją šalies futbolo pasaulyje ir nors savo tikslo nepasiekė, bet kiekvienais metais įgeldavo savo varžovams. Tiesa, šį sezoną A lygoje „Trakai“ gerokai užbuksavo. Per 10 turų trakiškiai buvo surinkę 14 taškų ir dalinosi 4–5 vietomis su Utenos „Uteniu“. Vis dėlto praėjusiame ture „Trakai“ parodė, kad jų nurašyti nederėtų. LFF stadione jie net 4:1 sutriuškino Klaipėdos „Atlantą“ ir iškovojo solidžiausią sezono pergalę. 17 taškų savo kraityje turinti „Trakų“ ekipa turnyro lentelėje užima 4 vietą.
 
Kita vertus, „Žalgirio“ pergalių serija taip pat pakankamai solidi. Per 11 turų žalgiriečiai iškovojo 10 pergalių, o praėjusią savaitę svečiuose 2:0 įveikę „Jonavos“ ekipą laimėjo jau devintas rungtynes iš eilės. 30 taškų surinkę čempionai užtikrintai pirmauja A lygoje, artimiausius persekiotojus lenkdami 8 taškais. Vis dėlto „Žalgirio“ saugas Vytautas Lukša tikino, kad pergalių serija lengvų rungtynių negarantuoja. „Su „Trakais“ visada yra principinga dvikova. Neabejoju, kad ir šį kartą bus daug aistrų, daug kovos. Tikiuosi, kad bus dar ir gražios rungtynės. Apie pergalių seriją mes negalvojame, kiekvienose rungtynėse į aikštę einame tik siekdami nugalėti. Neabejoju, kad to paties sieks ir „Trakai“. Čempionate dar tik įpusėjo antras ratas, beveik visos komandos dar gali kabintis į medalius, kovoti dėl titulo. Savo ruožtu mes nesiruošiame niekam užleisti pozicijų ir kovosime tik dėl pergalės“, – pažadėjo V.Lukša.
 
„Žalgirio“ ir „Trakų“ susitikimas antradienį LFF stadione prasidės 20 val. Prieš rungtynes stadione bus galima susipažinti su Lietuvos kariuomenės ginkluotės ir karinės technikos paroda, o ypatingu jubiliejinio mačo akcentu taps „Žalgiriui“ skirta daina, kurią legendiniam futbolo klubui dovanoja atlikėjas Pushaz – Andrius Glušakovas.