FK „Žalgirio“ žaidėjai Darvydas Šernas, Linas Klimavičius ir Georgas Freidgeimas į A lygos rungtynes žengs prie marškinėlių prisegta auksine širdimi. Šios širdys įteikiamos visiems stipriausioje šalies lygoje rungtyniaujantiems futbolininkams, atstovavusiems Lietuvos rinktinei 10 ir daugiau kartų.


D.Šernas rinktinėje debiutavo 2008 metų vasarą rungtynėse prieš Čekijos ekipą, o pirmąjį įvartį atstovaudamas rinktinei pelnė kontroliniame mače prieš Andoros futbolininkus. Galima išskirti žalgiriečio pergalingą įvartį į čekų vartus išvykoje ir tikslų smūgį Ispanijoje. Iš viso Lietuvos ekipoje D.Šernas sužaidė 35-erias rungtynes ir pelnė 5 įvarčius. Visgi šiemet „Žalgirio“ puolėjui po beveik trejų su puse metų pertraukos į rinktinę sugrįžti sutrukdė trauma.
 
Vienas geriausių Lietuvoje rungtyniaujančių vidurio gynėjų L.Klimavičius Lietuvos nacionalinėje rinktinėje debiutavo 2015 metų vasarą ir iškart spėjo užimti tvirtą poziciją, o kovo mėnesį sužaidęs rungtynėse su Čekija ir Anglija, perkopė 10 rungtynių barjerą.

G.Freidgeimas 2012 metų birželio mėnesį debiutavo nacionalinėje rinktinėje Baltijos taurės rungtynėse su estais ir yra nuolat kviečiamas iki šiol. Gynėjas iš viso rinktinei atstovavo 28-eriose rungtynėse. Tiesa, gynėjas negalėjo žaisti paskutiniame susitikime „Wembley“ stadione su Anglijos ekipa dėl surinkto maksimalaus geltonų kortelių skaičiaus.

Nuo šių širdžių teikimo pradžios, jos įteiktos daugybei futbolininkų. Šiemet su tokiais marškinėliais A lygoje rungtyniauja „Žalgirio“ atstovai – Saulius Mikoliūnas, Mantas Kuklys, Egidijus Vaitkūnas, Vytautas Lukša, Klaipėdos „Atlante“ šiemet žaidžiantis Linas Pilibaitis, „Trakų“ futbolininkai – Tadas Labukas, Arūnas Klimavičius bei Deividas Česnauskis ir Marijampolės „Sūduvos“ lyderis Vaidas Slavickas.

„Auksinės širdies“ nominacija – Lietuvos futbolo pilietiškumo ir patriotiškumo simbolis, kuriuo pagerbiami A lygos žaidėjai, atidavę savo širdį nacionalinei rinktinei.