Pirmą Lietuvos futbolo A lygos pirmenybių ratą FK „Žalgiris“ užbaigė turnyro lentelės viršūnėje. Trečiadienį 7-ojo turo rungtynėse žalgiriečiai savo aikštėje 3:1 (2:1) įveikė antroje vietoje žengiančią Marijampolės „Sūduvą“ ir iškovojo šeštą pergalę. Savo ruožtu, Marijampolės ekipai tai buvo pirmoji nesėkmė čempionate.


Lietuvos čempionato lyderių susitikimas LFF stadione prasidėjo „Sūduvos“ saugo Povilo Leimono įvarčiu. Šiame sezone „Žalgiris“ tik kartą pirmas praleido įvartį. Tai nutiko 2-ame ture, rungtynėse su Utenos „Uteniu“. Tada uteniškiai pirmo kėlinio pabaigoje pelnė vienintelį įvartį, o visos žalgiriečių pastangos pakeisti rezultatą buvo bevaisės. Tačiau antrą kartą ant to paties grėblio daugkartiniai šalies čempionai neužlipo. Jau 17 min. „Žalgirio“ puolėjas Darvydas Šernas tiksliu smūgiu nuo 11 m žymos rezultatą išlygino, o 35 min. po žaibiškos atakos išvedė šeimininkus į priekį.
 
32 metų puolėjas pasižymėjo ir antrame kėlinyje, trečią kartą nuginklavęs „Sūduvos“ vartininką Ivaną Kardumą. D.Šernui tai buvo antros rungtynės iš eilės, kai jis aikštę paliko pelnęs tris įvarčius. O „Žalgiris“ antrą kartą iš eilės šventė pergalę rezultatu 3:1. Po rungtynių „Žalgirio“ vyriausias treneris Valdas Dambrauskas negailėjo komplimentų patyrusiam puolėjui. „Kai komandoje atsiranda žmogus, galintis mušti įvarčius, ji dažniausiai neturi problemų. Smagu, kad pas mus prabilo D.Šernas, pelnęs šešis įvarčius per dvejas rungtynes. Norisi palinkėti, kad jis nesustotų. Prieš kelerius metus jis „Žalgiryje“ mušdavo po du įvarčius kas antras rungtynes, jei dabar kiekvienose muš po tris, niekas ant jo nepyks, – juokavo V.Dambrauskas. – Apskritai, puolėjams įvarčiai yra labai svarbūs. Jie gyvena ir kvėpuoja įvarčiais, jie teko jų gyslose. Kai turi rezultatyviai žaidžiančius puolėjus, siekti pergalių yra daug lengviau. Sezono pradžioje mus į priekį traukė Elivelto, dabar iššovė Darvydas. Tikiu, kad artimiausiu metu prabils ir kiti atakuojantys žaidėjai, kurių mes turime tikrai nemažai.“
 
 
Trečią sezoną „Žalgirio“ ekipą treniruojantis V.Dambrauskas įvertino ir pirmojo rato pasiekimus. „Per 7 rungtynes iškovojome 6 pergales, užimame pirmą vietą, tad rezultatai tikrai nėra prasti. Visgi, labiau turėtume žiūrėti į patį žaidimą. Kol kas nė viena A lygos komanda nedemonstruoja geriausio žaidimo, optimalios formos nepasiekė ir „Žalgiris“. Bet mes demonstruojame kovotojų charakterį, atrandame žaidėjus, kurie muša įvarčius. Jei sezono pradžioje laimėdavome įmušę vieną ar du įvarčius, dabar jau antrose rungtynėse iš eilės pelnome po tris įvarčius. O juk su „Sūduva“ buvo A lygos lyderių dvikova. Ir tokiose rungtynėse įmušti tris įvarčius yra geras pasiekimas, – konstatavo V.Dambrauskas. – Vis dėlto, čempionatas tik prasideda, dar bus visko. Turime įtemptai ruoštis kitoms rungtynėms, nes matėme, kas nutiko 2 ture su „Uteniu“. Tikrai turime daug tobulintinų dalykų. Ir šiose rungtynėse, pirmaudami 3:1, nuo 70 min. praradome žaidimo ritmą, kontrolę, pagalvojome, kad viskas jau padaryta. Šiuos aspektus reikia taisyti tiek treniruotėse, tiek ir rungtynėse.“
 
Komandos strategui pritarė ir gynėjas Mamadou Mbodjis. Antrą sezoną Lietuvos čempionų ekipoje žaidžiantis futbolininkas iš Senegalo tikino, kad pirmo rato rezultatai negarantuoja nugalėtojų karūnos. „Gerai, kad laimėjome, iškovojome dar tris taškus. Turime tęsti tai, ką pradėjome. Kol kas mes jokių titulų dar neiškovojome, tad privalome išsaugoti koncentraciją, sunkiai dirbti ir toliau rinkti pergales“, – tikino M.Mbodjis.
 
Šį sezoną A lygoje „Žalgiris“ įmušė 12, o praleido 5 įvarčius. Kol kas tik rungtynėse su „Kauno Žalgiriu“ ir „Trakais“ žalgiriečiams pavyko apsaugoti savo vartus nuo varžovų antpuolių. „Džiugu, kad puolėjai paskutiniu metu štampuoja įvarčius. Kaip ir sakiau, jiems reikėjo įmušti pirmą įvartį ir tada varžovai turės rimtų problemų. Dabar reikėtų susiimti gynėjams ir sužaisti be praleistų įvarčių. Tada būtų dar geresnis vaizdas“, – samprotavo M.Mbodjis.
 
Kitas rungtynes „Žalgiris“ žais balandžio 25 d. A lygos 8-ojo turo dvikovoje žalgiriečiai Visagine susitiks su Utenos „Uteniu“.