Po A lygos 5 turo kovų čempionate liko tik viena pralaimėjimo kartėlio dar nepajutusi komanda. Iš FK „Žalgiriui“ iššūkį mesti prieš sezoną planavusių komandų pergalę ture iškovojo tik Marijampolės „Sūduva“, pakilusi į antrąją vietą bei aplenkusi Klaipėdos „Atlantą“.


 
Vienintelė. Taškų neiškovojus „Jonavai“ ir „Uteniui“, lygoje liko vienintelė nepralaimėjusi komanda – „Sūduva“.

Taškas. Ketverių rungtynių sezono starte prireikė „Kauno Žalgiriui“ iškovoti pirmajam taškui čempionate. Prieš tai ture pelnę pirmuosius įvarčius, kauniečiai žengė dar vieną žingsnį į priekį. Koks bus kitas?

Pagaliau. „Sūduvos“ atakuojančių žaidėjų kieme – šventė: buvo nutraukta išskirtinai gynėjų įvarčių serija. Mače prieš „Utenį“ pasižymėjo ir puolėjas Karolis Laukžemis, ir saugas Ovidijus Verbickas. Tiesa, gynėjai ir čia neatsiliko nuo komandos draugų, pelnydami pusę dvikovos įvarčių.

Nuskriaudė. Du paskutinius sezonus „Atlantui“ atstovavęs Maksimas Maksimovas debiutavo „Trakų“ gretose įvarčiu 87-ąją minutę, išplėšdamas tašką riteriams Klaipėdoje ir nuliūdindamas savo buvusį klubą.

Veteranas. Ignas Dedura grįžo, o „Kauno Žalgirio“ gynyba išsigydė visas ligas. „Tai yra mūsų komandos figūra“, – labiausiai patyrusio žaidėjo indėlį gyrė kauniečių treneris Vitalijus Stankevičius.

Pionierius. Žalgirietis Armantas Vitkauskas tapo pirmuoju šiame A lygos sezone, rungtynes pabaigusiu anksčiau laiko dėl gautos raudonos kortelės. Ranka už baudos aikštelės ribų sužaidęs vartininkas buvo pašalintas iš aikštės praėjus vos 19 minučių nuo rungtynių pradžios. Tiesa, „Žalgiris“ įveikė „Jonavos“ ekipą net ir žaisdamas mažumoje, o A.Vitkauską pakeitęs Saulius Klevinskas tapo naudingiausiu 5-ojo turo vartininku (pagal „Instat“ statistiką).

Nesutapo. Išsiskyrė „Atlanto“ trenerio Konstantino Sarsanijos ir jo kolegos „Trakuose“ Olego Vasilenkos nuomonė, kad būtent riteriai sukūrė daugiau pavojingų momentų. „Jiems laimė čia sužaisti lygiosiomis“, – tiesiog konstatavo uostamiesčio ekipos strategas.

Meteorologas. „Tipinės žiemos rungtynės“, – oro sąlygas lietaus merkiamame Nacionalinės futbolo akademijos stadione po mačo įvertino „Stumbro“ treneris Mariano Barreto.

Pasitikėjimas. Į „Utenio“ vartus paskirtą baudinį realizuoti stojo užtikrintai kamuolį paėmęs suvalkiečių legionierius Henris Ndongas. Pasak komandos trenerio Vladimiro Čeburino, tokio susitarimo prieš rungtynes nebuvo, tačiau pykti ant savo auklėtinio jis neturėjo priežasties, nes gynėjas nuo 11 m žymos mušė idealiai.

Maniežai. Šis turas buvo paskutinis, kai „Trakai“, „Žalgiris“ ir „Sūduva“ namų rungtynes žaidė maniežuose. Futbolas grįžta į lauką.

11. Tiek įvarčių buvo pelnyta kol kas pačiame rezultatyviausiame A lygos šio sezono ture.

www.alyga.lt