Lietuvos rinktinė pirmadienį iškeliavo į Čekiją ruoštis 2018 metų pasaulio čempionato atrankos F grupės rungtynėms su Anglija. Prieš kelionę rinktinės vyriausias treneris Edgaras Jankauskas Vilniaus oro uoste surengtoje konferencijoje atsakė į žiniasklaidos klausimus.


Šį trečiadienį lietuviai draugiškose rungtynėse išbandys jėgas su Čekija, o po trijų dienų „Wembley“ stadione oficialiose atrankos ciklo rungtynėse susigrums su Anglija. Lietuvos futbolininkams tai bus jau penktas mačas šiame atrankos cikle. Per pirmus keturis turus Lietuvos rinktinė surinko 5 taškus. Lietuviai lygiosiomis sužaidė su Slovėnija (2:2) ir Škotija (1:1), 2:0 įveikė Maltos rinktinę ir 0:4 nusileido Slovakijai. Anglijos ekipa nugalėjo Škotijos (3:0), Maltos (2:0), Slovakijos (1:0) rinktines, o taip pat lygiosiomis 0:0 sužaidė su Slovėnijos komanda. F grupėje 10 taškų surinkę anglai užima pirmą vietą, o 5 taškus turintys lietuviai yra ketvirti.
 
„Žaidėjams sakiau: šiose rungtynėse bus visko, daugiau dvikovų, daugiau greičio. Jiems reikės daugiau mąstyti, dažniau sukioti galvą ir stebėti žaidimą. Žaisime prieš futbolininkus, kurie rungtyniauja stipriausioje pasaulio lygoje. Mums reikės adaptuotis prie varžovo. Atsiliekame įvairiais aspektais – greičiu, mąstymu, technika – bet galbūt neatsiliekame pagal charakterį ir atkaklumą“, – teigė E.Jankauskas.
 
Lietuva kontrolinėse rungtynėse prieš Čekiją ir atrankos ciklo mače su Anglija versis be kelių svarbių rinktinės žaidėjų: dėl sunkios traumos nežais Edvinas Girdvainis bei jo porininkas gynybos širdyje – Georgas Freidgeimas. Šis „Žalgirio" futbolininkas negalės žaisti „Wembley“ stadione dėl surinkto maksimalaus geltonų kortelių skaičiaus. Neatvyks ir Jungtinėse Amerikos Valstijose žaidžiantis Vytautas Andriuškevičius. Su rinktine neiškeliavo ir puolėjas Darvydas Šernas. Ketvirtadienį „Žalgirio“ narys patyrė traumą A lygos rungtynėse, tad rinktinėje jį pakeitė „Jonavos“ saugas Tautvydas Eliošius.
 
E.Jankausko teigimu, į šią situaciją bus galima pažvelgti kitaip ir ji suteiks galimybę įrodyti savo vertę kitiems futbolininkams: „Mūsų planas remiasi į aplinkybes. Nėra taip, kaip mes norėtume, nes netekome kelių svarbių žaidėjų. Kiekvieną kartą turime problemų ir tai keičia mūsų pasiruošimą. Tai bus puiki galimybė patikrinti naujus žaidėjus ir suteikti jiems progą. Galbūt atrasime naujus rinktinės veidus, kurie įsitvirtins pagrindinėje komandoje.“
 
Nuostolių prieš dvikovą su Lietuva turi ir Anglijos rinktinė. Dėl traumų negalės žaisti prieš kelerius metus lietuvius baudę puolėjai Harry Kane‘as ir Wayne‘as Rooney, taip pat nežais Jordanas Hendersonas ir Danielis Sturridge‘as. Visgi, pasak Lietuvos rinktinės stratego E.Jankausko, jo kolega Garethas Southgate‘as  turi didžiulį žaidėjų rezervą ir galėtų sudaryti antrą, ar net trečią panašaus pajėgumo komandą. E.Jankauskas tikino, jog nepaisant to, kad Anglija yra aukštos klasės rinktinė ir gali dominuoti susitikime, jo auklėtiniams reikės produktyviai išnaudoti buvimo su kamuoliu laiką.
 
„Norime žaisti. Turime būti liūtai ir atiduoti save aikštėje daugiau nei esame įpratę. Mūsų rinktinė nelabai tikisi ir nori būti be kamuolio ir kai jį turi, nori žaisti. Žaidėjai tą jau parodė bei sukūrė gražių akimirkų praėjusiose ciklo rungtynėse. Turėsime branginti kamuolį, nes jį atgauti bus labai sunku. Turime būti pasiruošę rungtyniauti prieš žaidėjus, kurie rungtyniauja dideliu intensyvumu kiekvieną savaitę. Turėsime atiduoti daugiau nei turime“, – dėstė E.Jankauskas.
 
Atrankos į 2016 m. Europos futbolo čempionatą cikle lietuviai jau buvo susitikę su anglais. 2015 m. kovą pirmoji akistata Londone baigėsi šeimininkų pergale 4:0. Tų pačių metų spalį Vilniuje Anglijos rinktinė laimėjo 3:0. Vis dėlto, E.Jankausko praeities nesėkmės nebaugino. Jo teigimu, susitikimą su tokio kalibto varžovu reikia vertinti kaip šansą, galintį pakeisti žaidėjų gyvenimus. „Be šimtatūkstantinės futbolo fanų minios „Wembley“ stadione, joje taip pat bus futbolo pasaulio atstovai, kurie stebi pasaulyje ar Europoje nežinomus žaidėjus. Tai yra puiki galimybė įrodyti, kad esi vertas daugiau“, – svarstė ne viename žinomame Europos futbolo klube per savo karjerą žaidęs E.Jankauskas.
 
Kovo 22 dieną, Ūsčio prie Labės mieste, Lietuva kontrolinėse rungtynėse susitiks su Čekijos rinktine, po mačo liks treniruotis Čekijoje, kur surengs atstatomąją treniruotę. Dieną prieš susitikimą su Anglija, lietuviai atvyks į Londoną, kur surengs dar vieną treniruotę.
 
Lietuvos rinktinės sudėtis rungtynėms su Čekija ir Anglija:
 
Vartininkai:
 
Ernestas Šetkus („ADO Den Haag“, Olandija)
Emilijus Zubas (Tel Avivo „Bnei Yehuda“, Izraelis)
Edvinas Gertmonas („Rennes“ FC, Prancūzija)
 
Gynėjai:
 
Rolandas Baravykas (FK „Žalgiris“)
Valdemaras Borovskis (FK „Trakai“)
Tadas Kijanskas (Brno „Zbrojovka“, Čekija)
Linas Klimavičius (FK „Žalgiris“)
Arūnas Klimavičius (FK „Trakai“)
Tomas Mikuckis (Chabarovsko SKA, Rusija)
Vaidas Slavickas (Marijampolės „Sūduva“)
Egidijus Vaitkūnas (FK „Žalgiris“)

Saugai:

Fiodoras Černychas (Balstogės „Jagiellonia“, Lenkija)
Mindaugas Grigaravičius (FK „Jelgava“, Latvija)
Mantas Kuklys (FK „Žalgiris“)
Vytautas Lukša (FK „Žalgiris“)
Arvydas Novikovas (Balstogės „Jagiellonia“, Lenkija)
Simonas Paulius (FK „Ventspils“, Latvija)
Vykintas Slivka („Ascoli Picchio“, Italija)
Ovidijus Verbickas (Marijampolės „Sūduva“)
Artūras Žulpa (Kostanajaus „Tobol“, Kazachstanas)
Tautvydas Eliošius (FK „Jonava“)

Puolėjai:

Deivydas Matulevičius („Royal Excel Mouscron“, Belgija)
Nerijus Valskis (Tel Avivo „Bnei Yehuda“, Izraelis)