Sekmadienį pasibaigęs 2-asis A lygos turas padovanojo netikėtų rezultatų. Jau trečiadienį prasidės 3-iojo turo kovos, o portalas alyga.lt pateikia keturias jo intrigas.


Ar bus pasiekta bent viena pergalė ne minimaliu skirtumu?

Čempionate buvo sužaistos septynerios rungtynės, iš kurių dvejos – lygiosiomis. Įdomu tai, kad pergales iškovojusios komandos tą padarė įmušdamos tik vienu įvarčiu daugiau už varžovą. Tris sykius buvo užfiksuotas minimalus rezultatas 1:0, du kartus mačai baigėsi šiek tiek rezultatyviau – 2:1. Vienintelis FK „Žalgiris“ A lygos sezono starte pirmavo dviejų įvarčių persvara, kurią Klaipėdos „Atlantui“ pavyko sumažinti.

Prognozuojant didesnį nei iki šiol įvarčių lietų, akys krypsta į čempiono ir „Kauno Žalgirio“ akistatą. Savo žiūrovų akivaizdoje pralaimėjęs Utenos „Uteniui“, sostinės klubas to pakartoti tikrai nenorės ir visą savo pyktį norės išlieti principinėje dvikovoje, tuo tarpu atnaujinta kauniečių gynyba pirmose čempionato rungtynėse su „Atlantu“ braškėjimų neišvengė.

Vis tik, verta pastebėti, kad uostamiesčio ekipai mačas Kaune nebuvo lengvu pasivaikščiojimu, tą pripažino ir jos treneris Konstantinas Sarsanija. Bet dviejų žalgirietiškų ekipų dvikovoje viskas yra pačių vilniečių rankose, nes progų „Žalgiris“ sukuria daug, tereikia gerinti jų realizaciją.

Kiek liks nepralaimėjusių komandų?

Jei turnyro lentelės grafoje, žyminčioje pralaimėjimus, nuliai šviečia „Sūduvos“,„Trakų“, „Jonavos“ ir „Utenio“ eilutėse, tai po šeštadienį sužaistų paskutinių turo rungtynių Visagine tokių komandų gali sumažėti, nes tarpusavyje santykius aiškinsis būtent visos šios ekipos: matysime bronzos medalių laimėtojo ir vicečempiono akistatą bei Aukštaitijos derbį.

Kelis sezonus iš eilės „Trakai“ buvo sunkiai įkandamas riešutas Suvalkijos klubui, bet pernai prakeikimas pagaliau buvo nutrauktas. Suprantama, kad geriausią puolimą demonstruojantys sūduviškiai dantis galanda ir prieš šią dvikovą, tačiau šįkart jiems teks surasti spragų kol kas nepramuštose senosios sostinės riterių skydų užtvarose.

Nesėkmių seriją tarpusavio dvikovose praėjusiame ture nutraukęs ir istorinę pergalę prieš „Žalgirį“ pasiekęs „Utenis“ tikrai norės pratęsti savo svajonių startą, todėl ieškos kelių prie nuo gynybos žaidžiančios ir pavojingai kontratakuojančios „Jonavos“ vartų. Jonaviškiai, savo ruožtu, baudė suvalkiečius, o mače su „Trakais“ jiems pritrūko tik sėkmės, tad labai simpatišką futbolą prieš čempioną demonstravusiems uteniškiams teks užmiršti pirmąjį sezono mačą, nes atversti naujo istorijos lapo be rimtos kovos derbyje nepavyks.

Pavyks „Stumbrui“ atidaryti taškų sąskaitą?

Abi Kauno komandos yra vienintelės šiame sezone dar neiškovojusios ekipos. Jei „Kauno Žalgiris“ kovas čempionate pradėjo nuo antrojo turo, tai „Stumbrui“ nesėkmingai susiklostė tiek pirmosios, tiek antrosios rungtynės. Tiesa, šios komandos gerbėjai gali baksnoti į nepalankų tvarkaraštį, kai iškart teko jėgas išmėginti su dviem praėjusio sezono medalininkais, tačiau prieš tuos pačius varžovus žaidusi „Jonava“ sugebėjo iškovoti po tašką abejuose turuose.

Trečiajame ture „Stumbro“ laukia dar vienas rimtas iššūkis – „Atlantas“, kurį jo namų aikštėje pargriauti pavyksta ne daugeliui. Vis tik, norint pasiekti prieš sezoną deklaruotus tikslus ir pakliūti tarp geriausių keturių komandų, kauniečiams privaloma pradėti rinkti taškus. „Stumbro“ naujokas Marius Papšys, eilę metų atstovavęs „Atlantui“, jau yra skriaudęs savo buvusį klubą, o istorija mėgsta kartotis.

Ar „Sūduvos“ gretose pasižymės ne gynėjai?

Vaidas Slavickas ir Andro Švrljuga – tokios netikėtos pavardės figūruoja čempionato snaiperių sąrašo viršūnėje po dviejų turų. Penkis įvarčius pelniusi „Sūduva“ yra rezultatyviausia lygos komanda. Neįtikėtina, bet visus juos pelnė būtent abu gynėjai, siuntę kamuolį į tinklą tiek pirmose, tiek antrose sezono rungtynėse. Futbolininkai savo įvarčių nesureikšmina ir akcentuoja bendro komandos rezultato svarbą, bet, jei jiems pavyks pratęsti šią seriją ir prieš „Trakus“, tapsime unikalaus Lietuvos futbole įvykio liudininkais.

Martynas Pocius, alyga.lt