Antrosios kontrolinės rungtynės FK „Žalgiriui“ nesusiklostė sėkmingai. Vilniečiai, pirmame susitikime įveikę Lenkijos futbolo atstovų – Suvalkų „Wigry“ ekipą, antrame mače ketvirtadienį „Sportimos" manieže 0:4 (0:3) nusileido Rygos FS futbolininkams iš Latvijos.

Svečiai jau nuo gruodžio mėnesio pradžios treniravosi bei žaidė kontrolinius mačus ir tai buvo jau penktasis latvių jėgų patikrinimas prieš artėjantį sezoną. Įdomu tai, kad FS klube rungtynes pradėjo gynėjas Luka Peričius, kuris 2011–2013 metais atstovavo „Žalgiriui“.

Žalgiriečių ekipoje poilsio diena buvo suteikta vartininkui Sauliui Klevinskui, tad progos debiutuoti pagrindinėje komandoje sulaukė 17-metis „Žalgirio B“ vartininkas Airidas Mickevičius. Pirmasis blynas – prisvilo: jaunasis vartų sargas per pirmas 45 minutes praleido tris įvarčius.

Pirmą įvartį FS futbolininkai pelnė 17-ąją minutę. Kontratakos metu svečiai atliko perdavimą iš kairiojo krašto į baudos aikštelę, kur saugas Aleksejus Višniakovas galva numetė kamuolį Aleksandrui Fertovui, o pastarasis iš kelių metrų smūgiavo tiksliai.

23-iąją bei 28-ąją minutę A.Mickevičius buvo nuginkluotas dar du kartus. Svečių ekipoje tiksliais smūgiais pasižymėjo A.Višniakovas. 32-ejų metų futbolininkas pirmą įvartį pelnė galingu smūgiu iš 15 metrų, o antrame epizode pasinaudojęs komandos draugo Igorio Kozlovo perdavimu įbėgo į vilniečių baudos aikštelę ir elegantiškai perkėlė kamuolį per nepatyrusį „Žalgirio" vartų sargą.

39-ąją minutę už nesportišką elgesį raudona kortele buvo nubaustas Vytautas Lukša. Jį pakeitė pirmame kontroliniame mače dėl traumos rungtynių nebaigęs Ernestas Stočkūnas. Netrukus po keitimo saugas pabandė savo laimę smūgiu iš toli, o kiek anksčiau pavojingai po pakelto kampinio smūgiavo Mamadou Mbodjis.

Per pertrauką buvo pakeista didžioji dalis komandos. A.Mickevičių pakeitė Armantas Vitkauskas, aikštėje taip pat pasirodė ir rungtynes su „Wigry“ klubu dėl traumos praleidęs Mantas Kuklys. Žalgiriečiams, rungtynių išvakarėse turėjusiems net dvi treniruotes, antrame kėlinyje pavyko kontroliuoti situaciją aikštės viduryje bei sukurti kur kas daugiau aštrių atakų.

Sykį iš toli į vartininką smūgiavo Elivelto, dar du pavojingus baudos smūgius atliko C.Romero. 69-ąją minutę latviams labai pasisekė: po E.Stočkūno perdavimo FS ekipos gynėjas galva nukreipė kamuolį į savo vartų skersinį. Netrukus šalia vartų pavojingai smūgiavo Donovanas Slijngardas.

Visgi svečiams, antrame kėlinyje surengusiems tik kelias pavojingas atakas ir porą sykių tolimais smūgiais sudrumstusiems A.Vitkausko ramybę, pavyko pelnyti ketvirtą įvartį. 90-ąją minutę prie savo vartų suklydo antro kėlinio pabaigoje aikštėje pasirodęs Jonas Skinderis, o jo klaida pasinaudojęs Danilas Hvojnickis įtvirtino savo komandos pergalę.

Po šių rungtynių paaiškėjo ir „Žalgirio“ peržiūroje dalyvavusio puolėjo C.Romero likimas. 27-erių metų futbolininkui nebuvo pasiūlytas kontraktas ir jis klube nebeliks.

Rungtynių statistika:

Vilniaus „Žalgiris“ 0:4 (0:3) Rygos FS

Įvarčiai: 17 min. A.Fertovas, 23 min. ir 28 min. A.Višniakovas, 90 min. D.Hvojnickis

Geltonos kortelės: 31 min. E.Vaitkūnas, 82 min. E.Stočkūnas, 87 min. K.Uzėla

Raudona kortelė: 39 min. V.Lukša

„Žalgiris“: A.Mickevičius (46 min. A.Vitkauskas), D.Barauskas (46 min. D.Slijngardas), G.Freidgeimas (81 min. J.Skinderis), M.Mbodjis, E.Vaitkūnas (46 min. R.Baravykas), S.Blagojevičius (46 min. M.Kuklys), M.Ljujičius (46 min. Elivelto), V.Lukša (41 min. E.Stočkūnas), S.Mikoliūnas (46 min. Elivelto), B.Atajičius (81 min. K.Uzėla), C.Romero (75 min. S.Stankevičius).