Pradžia buvo sunkoka, o finišas – puikus. Taip ką tik pasibaigusį sezoną galėtų apibūdinti geriausiu šių metų Lietuvos futbolo A lygos žaidėju pripažintas čempionų titulą apgynusio Vilniaus „Žalgirio“ klubo saugas Mantas Kuklys.


29-erių sportininkas pripažino, kad tai geriausias sezonas jo karjeroje, tiek kalbant apie jo žaidimą, tiek apie komandos pasirodymą. „Aišku, asmeninis apdovanojimas yra asmeninis, bet komanda visada svarbiau. Be jos nebūtų ir asmeninių prizų, juk vienas lauke ne karys“, – „Vakaro žinioms“ sakė M.Kuklys.
 
Apdovanojimo tikėjosi
 
Šiais metais M.Kuklys „Žalgirio“ klube sužaidė 40 rungtynių, pelnė 7 įvarčius ir atliko 16 rezultatyvių perdavimų. A lygoje per 31 mačą jis įmušė 5 įvarčius ir atliko 13 rezultatyvių perdavimų.
 
„Kažkur giliai širdyje gal ir tikėjausi tokio įvertinimo. Yra tekę šiuose rinkimuose ir antram būti, tad vis svajojau, kad bus kažkada ir pirmoji vieta. Šiais metais turėjau tikrai neblogą sezoną, todėl labai apsidžiaugiau sulaukęs tokio įvertinimo. Juk visada svarbu ir smagu, kai tave įvertina. Aišku, asmeninis prizas yra asmeninis, tačiau komanda yra visada svarbiau. Be komandos nebūtų ir asmeninių prizų, juk vienas lauke ne karys“, – kalbėjo M.Kuklys.
 
Geriausią A lygos žaidėją rinko aistruoliai ir specialistai. M.Kuklys surinko 2630 taškų ir aplenkė antroje vietoje likusį komandos draugą Andriją Kaludžerovičių bei „Trakų“ ekipos futbolininką Nerijų Valskį. „Žalgirio“ saugas, paklaustas, kam pats atiduotų šį titulą, įvardijo dar vieną savo klubo žaidėją.
 
„Geriausiu A lygos žaidėju tikriausiai išrinkčiau savo komandos narį, su kuriuo mūsų charakteriai labai greitai sutapo, vienas kitą labai greitai pradėjome jausti aikštelėje, – tai Slavko Blagojevičius. Aišku, dar yra daug žaidėjų, kuriuos galėčiau paminėti, bet turbūt būtent jam atiduočiau savo simpatijas, – pasakojo M.Kuklys. – O dėl geriausio 2016 m. Lietuvos futbolininko rinkimų net nėra ką diskutuoti. Šiais metais pelnytai nugalėjo tas žmogus, kuris ir turėjo, būtent už jį ir balsavau, tai Fiodoras Černychas.“
 
Ar pats save įsivaizduoja atsiimant geriausio šalies futbolininko prizą? M.Kuklys prisipažino, kad apie tai niekada negalvojo. Kaip tvirtino saugas, jam jau didelis pasiekimas patekti tarp geriausių septynių kandidatų į šį titulą.
 
Šiame sezone Lietuvoje „Žalgiris“ iškovojo keturis trofėjus ir pasiekė geriausią rezultatą klubo istorijoje. M.Kuklio teigimu, visi šie trofėjai labai svarbūs ir brangūs. Visų klubas labai norėjo ir labai džiugu, kad pavyko pasiekti savo tikslus.
 
„Sezono pradžioje buvo tikrai sunku. Ir „Trakai“, ir Klaipėdos „Atlantas“, ir Marijampolės „Sūduva“ gerai žaidė. Vėliau Trakų komanda susidūrė su šiokiomis tokiomis problemomis, o mes savas išsprendę įsibėgėjome ir įsivažiavę nesustojome. Finišavome labai gerai. Žinoma, per paskutines A lygos 33-iojo turo rungtynes, kai 1:3 (0:2) nusileidome „Trakams“, gal kažkiek atsipalaidavome. Juk kartais, kad ir koks profesionalas būtum, šiek tiek atsipalaiduoji. O apskritai visas sezonas buvo nuostabus. Žinoma, išskyrus Čempionų lygos antrojo atrankos etapo antrąsias rungtynes, kai išvykoje paskutinėmis sekundėmis 1:2 nusileidome Kazachstano čempionei „Astana“. Pats žaidžiu futbolą 20 metų, ir tai turbūt buvo pačios skaudžiausios ir nesėkmingiausios rungtynės mano karjeroje“, – teigė M.Kuklys.
 
Saugas, paklaustas, o kaip vertina ne klubinį sezoną, bet Lietuvos nacionalinės vyrų futbolo rinktinės pasirodymą šiais metais, sakė, kad tik teigiamai. Edgaro Jankausko vadovaujamoje komandoje jis sužaidė 9 rungtynes ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus.
 
„Mūsų naujasis treneris labai motyvuotas, įnešė daug naujovių. Iš tiesų tai visas mūsų rinktinės trenerių štabas įdeda labai daug darbo, rimtai analizuoja varžovus, dėl to galbūt ir toks rezultatas. Žinoma, paskutinės rungtynės, kai pralaimėjome 0:4 Slovakijai, nieko gero. Bet, sutikime, tame mače slovakai buvo tikrai stipresni. Nors jie įmušė įvarčius po mūsų smulkių klaidelių. Apskritai rinktinės pasirodymas šiemet tikrai geras. Einame teisinga linkme. Paprasčiausiai reikia nedaryti klaidelių. Kad ir kaip ten būtų, futbole sėkmė taip pat labai svarbi. Jei jos nebus, bus labai sunku. Bet ir su škotais (1:1), ir su slovėnais (2:2) tikrai gerai žaidėme, sėkmė šypsojosi, todėl tokie teigiami rezultatai ir buvo“, – įsitikinęs M.Kuklys.
 
Prisidėjo ir šeima
 
Su „Šiaulių“ klubu saugas aukščiausiojoje šalies futbolo lygoje debiutavo 2006 m. O į „Žalgirį“ atvyko 2012 m. Per penkis sezonus sostinėje M.Kuklys sužaidė 178 rungtynes, įmušė 48 įvarčius ir atliko 56 rezultatyvius perdavimus. Su žalgiriečiais jis keturis kartus tapo Lietuvos čempionu, iškovojo penkias Lietuvos futbolo federacijos taures ir tris Supertaures.
 
„Dar turiu metų sutartį su „Žalgiriu“, esu visavertis sostinės klubo žaidėjas. Aišku, jeigu būtų kokių pasiūlymų, svarstyčiau. Tačiau pats kažko tikrai neieškau. Nors futbole niekada nežinai, vieną dieną gali gauti pasiūlymą, bet gali būti, kad nieko niekada ir nesulauksi“, – pridūrė saugas.
 
Futbolininkas prisipažino: „Esu realistas.“ Nesvarbu, kokie gali būti ir yra įvairūs norai, jis supranta ir tikrai negalvoja apie žaidimą Anglijos, Ispanijos ar Vokietijos futbolo lygose.
 
„Mano svajonių futbolo lygos būtų Olandijos, Belgijos ar Portugalijos. Ten žaidėjų meistriškumas taip pat tikrai geras. Tokios lygos mane labiau žavėtų“, – pridūrė saugas.
 
29-erių Lietuvos čempionas apie profesionalaus futbolininko karjeros pabaigą tikrai dar negalvoja. Nors, žinoma, niekas negali pasakyti, kiek dar žais. Juk vieną dieną gali gauti traumą ir viskas baigsis.
 
„Kažkur giliai širdyje tikiu, kad žaisiu iki kokių 35–37 metų. Žinoma, jei sveikata leis. Nes niekada nežinai, kada ji gali sustreikuoti. Po to nenorėčiau nutolti nuo sporto, nes tai įaugę į kraują. Bet ir dabar su „Žalgirio“ treneriu Valdu Dambrausku pajuokauju, kad tikrai nebūsiu treneriu. Nors jis sako: „Tu tikrai būsi ir atsimink mano žodžius bei pradėk rašytis, konspektuokis visas treniruotes.“ Niekada nesakyk „niekada“, galbūt jis ir teisus, galbūt ateityje ir būsiu treneriu. Svajoju likti prie futbolo, bet kaip bus, nežinau, galbūt teks eiti dirbti kokį kitą darbą. Bet kodėl gi ne, toks gyvenimas ir nežinai, kur jis pasuks“, – kalbėjo futbolininkas.
 
Atsiėmęs geriausio šio sezono A lygos žaidėjo apdovanojimą, M.Kuklys dėkojo žmonai Dovilei, kuri, pasak saugo, jį padarė geru žmogumi ir futbolininku. Žmona ir vaikai jam didžiausia gyvenimo dovana ir paspirtis.
 
„Dovilė irgi yra sportininkė, žolės riedulininkė. Ir tai labai daug reiškia, kai sportininkas gyvena su sportininku. Ji mane supranta, žino, kada būna psichologiškai, kada fiziškai sunku. Ji visada mane palaiko, pataria, kartais pakritikuoja. Ji supranta, kad man reikia poilsio prieš rungtynes, tai tada daugiau laiko praleidžia su mūsų vaikais. Jos nuopelnas mano karjeroje yra labai didelis“, – sakė M.Kuklys.
 
Pora augina 3,5 metų Norių ir 1,5 metų Meidą. Tačiau, kaip tvirtina „Žalgirio“ saugas, jis niekada sūnaus nevers lankyti futbolo treniruočių ar kažko kito. Sūnus pats galės rinktis, ką norės. Nors, prasitarė M.Kuklys, galbūt jis labiau netgi norėtų, kad jo atžala rinktųsi krepšininko kelią. Juk čia Lietuva, kur antroji religija krepšinis. Galiausiai viskas priklausys tik nuo vaiko norų.
 
„Na, o dabar sezonas baigėsi, laukia poilsis. Truputį pailsėsiu, savaitei dviem pamiršiu futbolą. Paskui vėl reikės po truputį pradėti treniruotis, judėti, sportuoti, kibti į darbus. Profesionaliam žaidėjui mėnesį be futbolo, kamuolio negalima. Juk paskui būna labai sunku“, – šypsodamasis pridūrė M.Kuklys.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios"