Likus vienam turui iki čempionato finišo, paaiškėjo stipriausia 2000 m. gimimo Lietuvos jaunių futbolo komanda. Vilniaus FM-FK „Žalgiris“ laimėjo visas 13 žaistų rungtynių ir užsitikrino aukso medalius. Sidabrą pelnė Alytaus FA „Dainava“, o kovoje dėl bronzos išlieka intriga.


Šį sezoną elitiniame 17-mečių čempio nate dėl aukso medalių grūmėsi žalgiriečiai ir alytiškiai, kurie įveikė visus likusius varžovus. 5-ame ture VFM-„Žalgiris“ alytiškius sunkiai nugalėjo 1:0, o 12-ame ture juos išvykojе įveikė 3:0. Lapkričio 12-ąją VFM-„Žalgiriui“ tereikėjo taško rungtynėse su Baltijos FA, tačiau lyderiai vėl pademonstravo puikų žaidimą ir laimėjo 3:0. Pergalingą hetriką pelnė Ernestas Andriušis.
Per 13 rungtynių vilniečiai surinko 39 taškus, pelnė 32 įvarčius, o praleido vos 2. Paskutiniame ture čempionų lauks susitikimas su praėjusio sezono nugalėtojais, Vilniaus FM „Ateitis“ futbolininkus. Laimėjęs šį derbį VFM-„Žalgiris“ pagerintų SHARP Elitinės jaunių lygos pergalių serijos rekordą. Šios rungtynės įvyks lapkričio 19 d. 14 val. sostinės Fabijoniškių VFM stadione.
 
Sidabro medalius Elitinėje U-17 lygoje jau užsitikrino Renato Banevičiaus ir Herkaus Biekšos vedami alytiškiai (30 taškų), kuriems teliko sužaisti rungtynes su pretendentais į bronzos medalius – Šiaulių SG-FA (21 tšk.) ir Vilniaus FA „Žalgiriečiu“ (16 tšk.). Išlikimą elitiniame divizione beveik užsitikrino FM „Tauras“-„Kauno Žalgiris“ (15 tšk.), o pavojingoje iškritimo zonoje šiuo metu yra Klaipėdos FM-„Atlantas“ ir sostinės BFA komanda (po 12 tšk.). Paskutinę aštuntą vietą užima Vilniaus FM „Ateitis“ (5 tšk.), kurią 2017 m. sezone pakeis LVJFA U-17 Pirmos lygos nugalėtojas. Įdomu tai, jog FM „Ateitis“ praėjusiame 2015-2016 m. sezone tapo Elitinės 17-mečių lygos čempione, bet po sezono atsisveikino su komandos lyderiais ir tai šiemet tapo lemiamu nesėkmės faktoriumi.
 
Elitinėje U-19 lygoje šeštadienį FM-FK „Žalgiris“ Klaipėdoje po baudinių serijos 6:5 nugalėjo Klaipėdos FM-FK „Atlanto“ ekipą. 25 taškus per 11 rungtynių surinkę jaunieji žalgiriečiai turnyre užima trečią vietą. Pirmauja 26 taškus po 10 rungtynių turinti Panevėžio FA-PRSSG-FK „Panevėžys“ ekipa, antroje vietoje žengia jaunieji „Atlanto“ futbolininkai. Klaipėdos komandos sąskaitoje taip pat yra 26 taškai, bet ji yra sužaidusi 12 rungtynių.
 
Lapkričio 16 d. 13 val. FM-FK „Žalgiris“ Senvagės gimnazijos stadione susitiks su „Panevėžio“ futbolininkais.