Lietuvos „SMScredit.lt A lygos“ 28 turo rungtynėse Vilniaus „Žalgiris“ sekmadienį svečiuose 2:0 (0:0) įveikė „Kauno Žalgirio“ komandą. Pirmą įvartį 49 min. pelnė „Žalgirio“ saugas Saulius Mikoliūnas, o jau per teisėjo pridėtą laiką pasižymėjo Linas Pilibaitis. 66 taškus po 28 rungtynių surinkęs „Žalgiris“ užtikrintai pirmauja čempionate.


 Lietuvos „SMScredit.lt A lygos“ 28 turo rungtynėse Vilniaus „Žalgiris“ sekmadienį svečiuose 2:0 (0:0) įveikė „Kauno Žalgirio“ komandą. Pirmą įvartį 49 min. pelnė „Žalgirio“ saugas Saulius Mikoliūnas, o jau per teisėjo pridėtą laiką pasižymėjo Linas Pilibaitis. 66 taškus po 28 rungtynių surinkęs „Žalgiris“ užtikrintai pirmauja čempionate, o štai Kauno ekipai sezonas jau baigėsi. 15 taškų per sezoną surinkęs „Kauno Žalgiris“ pirmenybėse užėmė paskutinę – aštuntą vietą ir kitais metais turėtų rungtyniauti Pirmoje lygoje.
 
Dar prieš rungtynes buvo aišku, kad „Kauno Žalgiriui“ viltis išsaugoti vietą „SMScredit.lt A lygoje“ palaikytų tik pergalė. Tačiau ir Vilniaus „Žalgiris“ į Kauną atvyko ne tam, kad dovanotų taškus turnyro autsaideriams. 27 ture Klaipėdos „Atlantui“ nusileidę žalgiriečiai išlaikė saugią 8 taškų persvarą prieš antroje vietoje esančią „Trakų“ ekipą, bet dar kartą mėginti savo laimę neketino.
 
Rungtynės prasidėjo aukšta sparta, aktyviai žaidė ne tik vilniečiai, bet ir aikštės šeimininkai. Jau 2 min. „Žalgirio“ saugas Mantas Kuklys galingai smūgiavo iš eigos, bet kamuolys skriejo virš kauniečių vartų. Kelių prie „Žalgirio“ vartų ieškojo ir Kauno ekipos futbolininkai, bet Linas Klimavičius ir Mamadou Mbodjis gynyboje užtikrintai tvarkėsi su varžovų išpuoliais. Įpusėjus kėliniui žalgiriečiai prispaudė šeimininkus prie jų vartų, puikią progą turėjo vienas prieš vartininką iššokęs Matija Ljujičius, bet nukreipti kamuolio į vartus nepavyko. „Žalgirio“ gretose aktyviai žaidė krašto saugai Vytautas Lukša ir S.Mikoliūnas, atakos smaigalyje savo šanso tykojo puolėjas Andrija Kaludjerovičius. Vis dėlto, po 45 min. rezultatas buvo lygus 0: 0.
 
Antras kėlinys prasidėjo energingais S.Mikoliūno reidais, o 49 min. baudos aikštelėje įsikūręs Saulius nestipriu, bet tiksliu smūgiu pasiuntė kamuolį į „Kauno Žalgirio“ vartų tinklą. Praleidę įvartį kauniečiai dar didesnėmis pajėgomis metėsi į puolimą, o „Žalgirio“ futbolininkai turėjo ne vieną galimybę pavojingai kontratakuoti. Tiesa, kurį laiką žalgiriečiams paskutinėje atakos fazėje pritrūkdavo tikslumo, sėkmė šypsojosi ir „Kauno Žalgirio“ gynėjams. 63 min. savo sugebėjimus pademonstravo „Žalgirio“ vartininkas Armantas Vitkauskas, atrėmęs pavojingą Andrejaus Chukhlejaus smūgį, o po kelių minučių puikią „Žalgirio“ kombinaciją įvarčiu galėjo užbaigti M.Ljujičius, bet šį kartą aukštumoje buvo kauniečių vartų sargas Deividas Mikelionis. Vis dėlto, po keitimo aikštėje pasirodę žalgiriečiai – Jorge Chula ir Linas Pilibaitis jau per teisėjo pridėtą laiką surengė rezultatyvią ataką, kurią tiksliu smūgiu užbaigė L.Pilibaitis.
 
Po pergalės „Žalgiris“ su 66 taškais ir toliau užtikrintai pirmauja „SMScredit.lt A lygoje“, 8 taškais lenkdami antroje vietoje esančius „Trakus“. Artimiausias rungtynes „Žalgiris“ žais kitą sekmadienį, Jonavoje su vietos „Lietava“.
 
 
„Kauno Žalgiris“ – Vilniaus „Žalgiris“ 0:2 (0:0).
Kauno S.Dariaus ir S.Girėno stadionas
Teisėjas: Darius Petraška.
Įvarčiai: 49 min. Saulius Mikoliūnas, 90+2 min. Linas Pilibaitis.
„Žalgiris“: A.Vitkauskas, D.Sljingardas, L.Klimavičius, M.Mbodjis, E.Vaitkūnas, S.Mikoliūnas, M.Kuklys, S.Blagojevičius, V.Lukša (70 min. J.Chula), M.Ljujičius (73 min. L.Pilibaitis), A.Kaludjerovičius (89 min. M.Matošas). Atsarginiai: S.Klevinskas, M.Žaliūkas, E.Stočkūnas, J.Momkus.