Sekmadienį Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai Klaipėdoje rezultatu 2:0 (0:0) įveikė Marijampolės „Sūduvą“ ir iškovojo istorinę šeštą iš eilės ir antrą per vienerius metus LFF taurę.

Rungtynes abi komandos pradėjo greitais, tačiau bevaisiais išpuoliais. Pirmasis rimtesnis pavojus „Sūduvos“ vartams iškilo 6-ąją minutę, kuomet greitos atakos smaigalyje atsidūrė Mantas Kuklys. Saugui nepavyko laiku atlikti perdavimo į baudos aikštelę, tai nesėkmingai darė ir Vytautas Lukša. Visgi atšokusį kamuolį priėmė Slavko Blagojevičius ir nedvejodamas smūgiavo iš baudos aikštelės prieigų, tačiau buvo blokuotas.

Ilgesnį laiką komandos apsiribojo labiau poziciniu žaidimu, kol 14-ąją minutę žalgiriečių puolėjai vėl prabilo. Po Sauliaus Mikoliūno pradėtos kontratakos Donovanas Slijngardas nurūko į priekį ir nieko nelaukdamas atliko perdavimą į priekį Andrijai Kaludjerovičiui. Nors puolėjas liko vienas prieš vartus, tačiau dar prieš atliekant smūgį šoninis teisėjas jau buvo pakėlęs nuošalę fiksuojančią vėliavą į viršų.

Netrukus užsisuko pavojingų atakų karuselė. 16-ąją minutę kilus sumaiščiai baudos aikštelėje pirmąjį smūgį atliko „Sūduvos“ puolėjas Tomas Radzinevičius, tačiau jis buvo netaiklus. Vos po minutės klastingai šalia tolimojo virpsto kamuolį pasiuntė D. Slijngardas, dar po kelių akimirkų galva šalia vartų smūgiavo ir Andro Švrljuga.

27-ąją minutę Slavko Blagojevičiui jau teko stabdyti greitą „Sūduvos“ žaidėjų prasiveržimą, o už tai kroatas prieš save išvydo geltoną kortelę. 33-iąją minutę kampinio metu galva smūgiavo tiek Linas Klimavičius, tiek Mamadou Mbodjis, tačiau pirmajam nepavyko deramai pataikyti į kamuolį, o antrasis buvo netaiklus.

37-ąją minutę pavojingai žaidė jau „Sūduvos“ puolėjas T. Radzinevičius. Jis lyg tankas įsirėžė į L. Klimavičių, o teisėjas nedvejodamas į viršų iškėlė geltoną kortelę. Vos po trijų minučių itin grubiai M. Kuklį nutaranavo Predragas Pavlovičius, bet teisėas Sergejus Slyva žaidėjo iš aikštės nepašalino, apsiribodamas dar viena geltona kortele.

43-iąją minutę, kiek aprimus aistroms, smūgiuoti pabandė Povilas Leimonas, bet jis buvo itin netaiklus. Prieš pat pirmojo kėlinio pabaigą Vytautas Lukša sukūrė bene pavojingiausią progą iki šiol. Kampinio metu saugas sulaukė tikslaus M. Kuklio perdavimo nuo kampinio gairelės ir net nesusistabdęs jo smūgiavo į vartų pusę. Nors šūvis buvo ir stiprus, ir tikslus, tačiau vartininkas Ivanas Kardumas sugebėjo jį atremti.

Antrasis kėlinys prasidėjo aktyviu žalgiriečių spaudimu ir nenutrūkstančiomis atakomis. 49-ąją minutę iš tolimos distancijos smūgiavo, bet labai netaikliai tai darė M. Mbodjis, dar po poros minučių sėkmingai atlikti smūgio galva vos iš kelių metrų atstumo nepavyko ir A. Kaludjerovičiui.

58-ąją minutę greitos atakos metu virš vartų smūgiavo S. Mikoliūnas. Po poros minučių saugo pėdomis pasekė ir V. Lukša, kuris taip pat užbaigė greitą ataką netaikliu smūgiu virš vartų. 63-iąją minutę netaikliu smūgiu atsakė ir „Sūduvos“ kapitonas T. Radzinevičius.

64-ąją minutę varžovų gynyba palūžo. Iš labai sudėtingos pozicijos atliktas S. Mikoliūno perdavimas pasiekė baudos aikštelėje lūkuriavusį A. Kaludjerovičių, o serbas neklysdamas pasiuntė kamuolį į vartų tinklą – 1:0.

75-ąją minutę pavojingu smūgiu galva pabandė atsakyti P. Pavlovičius, tačiau kamuolys beskriedamas atsitrenkė į T. Radzinevičių ir po rikošeto išriedėjo į užribį, nesukeldamas didesnio pavojaus vartams. 82-ąją minutę virš vartų smūgiavo ir po keitimo pasirodęs Leonidas Akulininas.

Rungtynėms artėjant pabaigos link dar kartą prabilo ir „Žalgirio“ puolėjai. 84-ąją minutę virš vartų smūgiavo S. Mikoliūnas. Po poros akimirkų į vartų plotą kamuolį pasiuntė V. Lukša, bet vartininkas spėjo sureaguoti ir sugauti jį.

88-ąją minutę varžovai turėjo gerą galimybę išlyginti rezultatą, kuomet visai šalia baudos aikštelės išprovokavo žalgiriečių pražangą. Nors P. Janušausko perdavimas buvo tikslus, tačiau aukštai iššokęs Algis Jankauskas smūgiavo virš vartų.

90-ąją minutę „Sūduvos“ šansai praktiškai subliuško, kuomet ne tik prasižengė, bet ir į susistumdymus įsivėlė gynėjas A. Jankauskas. Jam buvo parodyta raudona kortelė.

Jau pridėto laiko metu Marius Činikas griovė į baudos aikštelę įsiveržusį Elivelto ir ne tik užsidirbo raudoną kortelę, bet ir 11 metrų baudinį į savo vartus. Prie žymos stojęs Mantas Kuklys ne tik užtikrintai pasiuntė kamuolį į vartus, bet ir įtvirtino žalgiriečių pergalę bei istorinę iškovotą LFF taurę antrą kartą per vienerius metus.

Marijampolės „Sūduva“ – Vilniaus „Žalgiris“ 0:2 (0:0)