Rugsėjo 25-ąją Klaipėdoje Vilniaus „Žalgiris“ akis į akį stos į dvikovą su Marijampolės „Sūduva“. Žalgiriečiams tai bus jau šeštas iš eilės LFF taurės finalas, o prieš jį tiek žaidėjai tiek treneriai ryžtingi: jie nori pratęsti titulų seriją.


„Daugelis iš šono gali manyti, kad titulus suneša aitvarai ar kitos mistinės būtybės, kad nereikia nieko daryti ir tiesiog ant taurės užsirašyti „Žalgiris“. Tačiau už kiekvieno titulo yra mūsų žaidėjų kraujas ir prakaitas, visos atiduotos jėgos.

Yra sakoma, kad apginti titulą yra sunkiau, nei jį iškovoti, o „Žalgiris“ jį apgina jau penkerius metus iš eilės. Manau, kad tai yra unikalus pasiekimas ne tik Lietuvoje, bet ir dalyje Europos. Tai, kad per penkerius metus niekam nepavyko pakliūti du kartus iš eilės į finalą, parodo, kaip sunku yra tai padaryti. Džiaugiamės, kad finale dalyvausime jau šeštą kartą iš eilės, todėl norime laimėti ir pratęsti šią seriją“, - spaudos konferencijos metu sakė vyriausiasis „Žalgirio“ treneris Valdas Dambrauskas.

Motyvacijos nestigo ir Mantas Kuklys: „Norime taurę iškovoti šeštą kartą iš eilės ir įvykdyti neeilinį pasiekimą – laimėti dvi taures tais pačiais metais. Todėl mūsų vienintelis tikslas sekmadienį bus laimėti.
Tokiose rungtynėse patirtis gali būti tik psichologinė. Esame dvi komandos, o vienerių rungtynių metu gali daug visko nutikti. Laimės tie, kurie bus labiau susikoncentravę“, - sakė žalgirietis.

V. Dambrauskas pabrėžė, kad nors ir „Žalgiris“ jau kelintus metus iškovoja visus įmanomus titulus, tačiau futbolininkai alkio jiems tikrai nepraranda.

„Nei taurėmis, nei titulais neįmanoma pasisotinti. Tikiu, kad ir žaidėjai jaučia tą patį. O be to, „Žaliryje“ kas kažkiek laiko vyksta ir žaidėjų kaita, todėl jie stimulo kovoti dėl trofėjų tikrai nepraranda. Kita vertus, kiekvieno žaidėjo pareiga yra išeiti į aikštę, gerai sužaisti ir padovanoti savo fanams taurę“, - sakė strategas.

Treneris atsižvelgė ir į tą faktą, kad pastaraisiais metais Marijampolės „Sūduvai“ trūksta patirties žaidžiant finalinėse rungtynėse, kuomet žalgiriečiai svarbiausių rungtynių veiksmo yra prisisotinę.

„Tai, kad šiemet žaisime jau trečią finalą, yra gan nemažas pranašumas. Patirtis, kurią žaidėjai įgauna tokiose rungtynėse, yra labai svarbi. Todėl tai tikrai taps mūsų pranašumu“, - sakė V. Dambrauskas.

LFF taurės finalas Klaipėdoje tarp Vilniaus „Žalgirio“ ir Marijampolės „Sūduvos“ vyks rugsėjo 25 dieną, 14 valandą.