LFF taurėje Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai dar pirmajame kėlinyje atseikėjo šešis įvarčius FSK „Radviliškio“ ekipai, bet antroje žaidimo dalyje varžovai praleido vos vieną taiklų smūgį. Po rungtynių vyriausiasis treneris Valdas Dambrauskas šmaikštavo, kad geriausio žaidėjo trofėjus priklauso vartų konstrukcijai.


„Nebuvo taip, kad nenorėjome skriausti varžovų, tiesiog taip susiklostė antrasis kėlinys. Jame geriausiu žaidėju matyt tapo vartų konstrukcija (šypsosi). Kamuolys į ją atsimušė net kelis kartus ir niekaip nenorėjo patekti į vartus.

Šiose rungtynėse neturėjo jokio tikslo pelnyti tam tikro skaičiaus įvarčių. Tiesiog norėjome, kad mažiau žaidimo laiko gaunantys futbolininkai sužaistų visas rungtynes ir pasimėgautų futbolu. Manau, kad jie būtent tai ir padarė“, - sakė „Žalgirio“ strategas.

Specialistas džiaugėsi ir tuo, kaip šiose rungtynėse pasirodė jaunoji „Žalgirio B“ gvardija. Startinėje sudėtyje debiutavęs Julius Momkus pelnė du įvarčius, joje pasirodė ir Jonas Skinderis, Aldas Korsakas bei Dominykas Barauskas. Po keitimų rungtyniavo Ernestas Stočkūnas ir Justas Lasickas.

„Jaunimas pasirodė tikrai teigiamai. Galbūt sunku palyginti, nes tai nebuvo tokio aukšto lygio rungtynės. Mes gerbiame varžovus, bet jie tiesiog žaidė taip, kaip galėjo. Tai tikrai nebuvo A lygos lygis, o ir Pirmoje lygoje jie rungtyniauja prieš aukštesnio meistriškumo varžovus, nei šiose rungtynėse. Tačiau jiems buvo svarbu tai, kad daugelis iš jų užsivilko „Žalgirio“ marškinėlius pirmą kartą oficialiose rungtynėse“, - džiaugėsi V. Dambrauskas.

Savo debiutu ne tik pagrindinėje komandoje, bet ir startinėje sudėtyje džiaugėsi J. Skinderis: „Tai buvo fantastiškos rungtynės vien dėl to, kad susirinko tikrai daug žiūrovų. Puiki buvo ir atmosfera, ir mūsų pergalė. Galbūt šiek tiek trūko įvarčių, nes antrąjį kėlinį norėjome pabaigti taip, kaip ir pirmąjį. Nors ir tai neišėjo, bet tikrai stengėmės ir iškovojome gražią pergalę.

Apie tai, kad žaisiu startinėje sudėtyje, sužinojau tik ryte komandos pasitarimo metu. Išgirdus tai buvo sunku sulaikyti šypseną. Labai smagu, kad treneriai manimi pasitikėjo ir suteikė šansą žaisti pagrindinėje komandoje. Vos atvykęs į klubą sakiau, kad debiutuoti čempionų gretose būtų mano didžiausia svajonė ir tai išsipildė. Jausmas tikrai puikus.

Gal buvo šiek tiek jaudulio apšilimo metu, tačiau jis dingo vos prasidėjus rungtynėms. Man labai pagelbėjo Marius Žaliūkas, turiu jam už tai padėkoti. Viskas buvo tiesiog fantastiška“, - pasakojo jaunasis gynėjas.

Tiesa, ne visi buvo patenkinti savo pasirodymu. Po rungtynių sau priekaištų turėjo J. Momkus, kuris nors ir pelnė du įvarčius, bet nerealizavo 11 metrų baudinio.

„Apie debiutą startinėje sudėtyje treneris įspėjo dar penktadienį ir paprašė iškart nusiraminti. Būtent tai ir stengiausi padaryti.

Puolėjo pagrindinė užduotis yra mušti įvarčius, būtent tai stengiausi padaryti. Galbūt man ne viskas pavyko taip, kaip norėjau, bet svarbiausia, kad tai padėjo komandai iškovoti pergalę. Pelnęs pirmąjį įvartį pajutau tam tikrą palengvėjimą, kad pagaliau pasižymėjau pagrindinėje komandoje. Tačiau turėdamas tiek daug progų turiu ir daugiau įmušti“, - sakė J. Momkus.

V. Dambrauskas džiaugėsi beveik aklinai užpildytu Radviliškio miesto stadionu.

„Radviliškiui tai tikrai buvo šventė. Tiek žiūrovų ne visada ir A lygos rungtynėse susirenka. Todėl malonu, kad Radviliškio gyventojai myli futbolą. Tikiuosi, kad jie nenusivylė tuo, ką pamatė aikštėje“, - teigė strategas.

Kitas rungtynes Vilniaus „Žalgiris“ žais rugpjūčio 24 dieną, kuomet LFF stadione priims Kauno „Stumbro“ ekipą. Bilietus į rungtynes galima įsigyti visose „Bilietų pasaulio“ kasose ir interneto svetainėje.