Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai treniruočių stovyklą Slovėnijoje įpusėjo sužaisdami draugiškas rungtynes su Ukrainos Premier lygos „Oleksandriya“ ekipa. Įvarčiams kritus pirmajame kėlinyje žalgiriečiai varžovams nusileido rezultatu 0:2 (0:2).


Žalgiriečiai šias rungtynes pradėjo eksperimentine sudėtimi: startiniame vienuoliktuke pasirodė Justas Lasickas, Dominykas Barauskas, Simonas Stankevičius, taip pat Jorge‘as Chula ir Marius Žaliūkas.

Rungtynes aktyviau pradėjo vilniečiai, regzdami ilgas pozicines atakas, grįstas trumpais, bet dažnais perdavimais. Visgi pirmieji proga smūgiuoti pasinaudojo varžovai. 8-ąją minutę greitos atakos metu Stanislavui Kulišui pavyko uždirbti kampinį, kurio metu jis pats smūgiu galva ir pasiuntė kamuolį į vartų tinklą bei išvedė savo komandą į priekį – 1:0.

Net ir praleidę greitą įvartį žalgiriečiai išlaikė teritorinį pranašumą bei toliau kantriai rezgė vieną ataką po kitos. 12-ąją minutę eilinio reido dešiniuoju kraštu metu Jorge‘as Chula atliko perdavimą į baudos aikštelę Simonui Stankevičiui, o šis išprovokavo kampinį. Jo metu galingą smūgį galva atliko prie atakos prisijungęs Marius Žaliūkas, tačiau gynėjas buvo netaiklus.

17-ąją minutę greita ataka vyko jau kitu, kairiuoju kraštu, kur prasiveržęs perdavimą arčiau vartų atliko Dominykas Barauskas. Kamuolį smūgiuoti galva ir vėl pabandė M. Žaliūkas, tačiau jo šūvis buvo per silpnas ir greitai atsidūrė vartininko pirštinėse.

Kiek vėliau atlikti porą pavojingesnių atakų pabandė ir varžovai. 22-ąją minutę vienas iš „Oleksandrijos“ žaidėjų atliko pavojingą smūgį šalia vartų virpsto, o po kelių minučių greitą ir pavojingą ataką nutraukė laiku vartus palikęs Saulius Klevinskas.

Antrasis rungtynių įvartis į žalgiriečių vartus krito 33-iąją minutę. Greitos atakos metu kamuolys buvo pasiųstas arčiau vartų ir nors atrodė, kad Linas Klimavičius lengvai susitvarkys su šia ataka, tačiau jam nepavyko išsmūgiuoti kamuolio ir šis nuo gynėjo kojos atsidūrė vartuose – 2:0.

Likusio laiko metu abi komandos dažniausiai savo atakas vystė aikštės viduryje, tačiau nė vienai iš jų nepavykdavo susikurti progų atlikti smūgį, tad pirmasis kėlinys baigėsi varžovams turint dviejų įvarčių persvarą.

Antrajame kėlinyje žalgiriečių puolimą itin pagyvino aikštėje pasirodę Saulius Mikoliūnas ir Andrija Kaludjerovičius. 55-ąją minutę greitos atakos smaigalyje atsidūrė S. Mikoliūnas, tačiau jam nespėjus atlikti smūgio šoninis teisėjas pakėlė nuošalės vėliavėlę. Vos po minutės vienas prieš vartus išbėgo A. Kaludjerovičius, tačiau žalgirietį iš už nugaros pavijo varžovų gynėjas ir smūgiuoti į vartus neleido.

65-ąją minutę žalgiriečiai užgulė varžovų vartus. Baudos smūgio metu tolimu šūviu vartininko budrumą pabandė Mantas Kuklys, o vos po minutės Mamadou Mbodjio smūgis galva praskriejo visai šalia vartų virpsto.

70-ąją minutę kamuolį perėmęs kapitonas Egidijus Vaitkūnas pradėjo greitą žalgiriečių ataką. Nusprendęs pakeisti atakos kraštą jis perdavimu atrado S. Mikoliūną, kuris pranėrė pro porą „Oleksandrijos“ gynėjų ir stipriai, bet netaikliai smūgiavo virš vartų.

Varžovų vartų apgultis tęsėsi toliau. 71-ąją minutę nesėkmingai galva smūgiavo Linas Pilibaitis, vos po akimirkos žalgirietis pabandė smūgiuoti vėl, bet buvo blokuotas. Kampinio metu smūgiu galva kamuolį tiesiai į vartininką paleido M. Mbodjis.

Bene realiausią progą pasižymėti turėjo po keitimo aikštėje pasirodęs Julius Momkus. 81-ąją minutę M. Kuklys juvelyriškai tiksliu perdavimu per pusę aikštės krašte atrado Vytautą Lukšą, o šis nedvejodamas atliko dar vieną perdavimą į baudos aikštelę. Čia kamuolio jau laukė jaunasis J. Momkus, tačiau jo smūgiuotas kamuolys praskriejo vos per kelis milimetrus nuo vartų virpsto.

Iki nuaidint finaliniam teisėjo švilpukui rezultatas nepakito, o žalgiriečiai turėjo pripažinti varžovų pranašumą rezultatu 0:2.

FK „Oleksandriya“ (Ukraina) – Vilniaus „Žalgiris“ 2:0 (2:0)

Draugiškos rungtynės, Slovėnija

8‘ [1:0] Stanislavas Kulišas
33‘ [2:0] Linas Klimavičius (į savo vartus)

Vilniaus „Žalgirio“ sudėtis
: Sauliaus Klevinskas, Dominykas Barauskas, Marius Žaliūkas, Linas Klimavičius (46‘ Mamadou Mbodjis), Justas Lasickas (61‘ Vytautas Lukša), Slavko Blagojevičius (46‘ Egidijus Vaitkūnas), Marinas Matošas (65‘ Linas Pilibaitis), Matija Ljujičius (76‘ Julius Momkus), Bahrudinas Atajičius (46‘ Mantas Kuklys), Jorge‘as Chula (46‘ Saulius Mikoliūnas), Simonas Stankevičius (46‘ Andrija Kaludjerovičius).