Ketvirtadienį po rinktinių pertraukos sugrįžusiose “SMScredit.lt A lygos” pirmenybių XIV turo rungtynėse Vilniaus “Žalgiriui” išvykoje nepavyko pateisinti favorito statuso prieš “Kauno Žalgirio” ekipą. Susitikimas baigėsi lygiosiomis 1:1 (0:0).

Vilniečiams pranašumą pačioje antrojo kėlinio pradžioje buvo suteikęs pirmąjį karjeroje įvartį žaidžiant stipriausiame šalies futbolo čempionate pelnęs 18-metis Justas Lasickas.

Vėliau minimalios persvaros svečiuose rungtyniavusi sostinės ekipa nesugebėjo padidinti, o gyvybės ženklų nepraradę šeimininkai tuo pasinaudojo antrojo kėlinio viduryje išlygindami rezultatą po Pijaus Širvio tikslaus smūgio.

Pergalės atveju čempionų titulą ginantis Vilniaus “Žalgiris” būtų sumažinęs atsilikimą nuo pirmosios vietos iki 2 taškų, kadangi anksčiau vykusiame šio turo mače “Trakų” vienuolikė uostamiestyje sužaidė lygiosiomis 2:2 su Klaipėdos “Atlantu”.

Tai, jog antrojo rato pabaiga Vilniaus “Žalgiriui” netaps lengvu pasivaikščiojimu prieš vienus pirmenybių autsaiderių, kauniečiai pasistengė pademonstruoti pačioje susitikimo pradžioje.

Jau 9-ąją minutę “Kauno Žalgirio” puolėjas Rokas Krušnauskas po tikslaus komandos draugo perdavimo iš gilumos atsidūrė vienas prieš Armantą Vitkauską, kuris sugebėjo užtverti kelią kamuoliui vartų link.

Nemalonumų vilniečiai galėjo turėti ir įpusėjus kėliniui. Linas Pilibaitis nesėkmingai bandė išmušti kamuolį iš savo baudos aikštelės, tačiau žaliai baltų laimei, “Kauno Žalgirio” futbolininkai nespėjo tuo pasinaudoti, o pavojų likvidavo tvirtai gynybines pozicijas užsiėmęs Mamadou Mbodjis.

Savo atsaką į varžovų išpuolius Vilniaus “Žalgiris” galiausiai pateikė prieš pat pertrauką.

41 minutę Vytautas Lukša prasibrovė arčiau vartų ir pavojingai smūgiavo. Vis tik džiaugtis pirmuoju mačo įvarčiu sutrukdė vartininkas Deividas Mikelionis, pakeitęs kamuolio skriejimo kryptį baudos aikštelės link, kur išsibarsčiusios gynybos linijos erdvėmis bandė pasinaudoti J. Lasickas. Tačiau jis pataikė į “Kauno Žalgirio” žaidėją, suspėjusį atskubėti į pagalbą.

Po slogios pirmos rungtynių pusės atrodė, jog sostinės vienuolikės futbolininkai padarė labai rimtas išvadas ir antrąją mačo dalį pradėjo nusprendę nebežaisti su likimu.

46 minutę savotiškame pirmojo kėlinio pabaigos pakartojime V. Lukša dešiniajame aikštės krašte pademonstravo savo meistriškumą, puikiu perdavimu suteikdamas galimybę J. Lasickui atidaryti savo įvarčių sąskaitą “SMScredit.lt A lygoje”. Be varžovų priežiūros likęs jaunasis žalgirietis savo darbą atliko užtikrintai ir pasiuntė kamuolį į vartų tinklą – 1:0.

Vilniaus džiaugsmą netrukus galėjo aptemdyti “Kauno Žalgirio” futbolininkai, po praleisto įvarčio neko nelaukdami surengę antrąjį savo pavojingą išpuolį šiame mače. A. Vitkauskui vėl teko sudalyvauti gaisro gesinime paliekant savo vartus bei sugriebiant kamuolį.

Ir tai nebuvo paskutinis Vilniaus “Žalgirio” vartų sargo išbandymas. 62 minutę Linas Klimavičius padėjo atremti Leonido Mušnikovo smūgį, bet to šį kartą neužteko. Savo baudos aikštelėje prie kamuolio vilniečiai nesuskubo, o  tai padaręs aikštėje po keitimo pasirodęs Pijus Širvys smūgiavo į neapsaugotus vartus bei išlygino rezultatą – 1:1.

Svečiams didinant spaudimą bei stengiantis susigrąžinti turėtą persvarą, kauniečiai rado būdų kontratakuoti. Vėl grėsmę kėlė L. Mušnikovas, privertęs padirbėti A. Vitkauską už savo baudos aikštelės ribų, o kiek anksčiau Karolis Gvildys atliko labai pavojingą smūgį iš toli.

Vis tik paskutinis žodis šiame mače priklausė Vilniaus “Žalgiriui”. Teisėjo pridėto laiko metu L. Pilibaitis bandė pasiųsti kamuolį į vartus, tačiau jam sutrukdė smūgį prie pat vartų blokavęs Ernestas Pilypas.

Pergalės neiškovoję Lietuvos čempionai artimiausią progą tai padaryti turės birželio 15 dieną, kuomet LFF stadione susitiks su “Trakų” ekipa.

“Kauno Žalgiris” 1 – 1 Vilniaus “Žalgiris”
46’ [0 – 1] J. Lasickas
62’ [1 – 1] P. Širvys

Geltonos kortelės: Edvinas Kloniūnas (90 min.)

Vilniaus “Žalgiris”: Armantas Vitkauskas, Donovanas Sljingardas, Linas Klimavičius, Mamadou Mbodjis, Aldas Korsakas (46’ Egidijus Vaitkūnas), Linas Pilibaitis, Justas Lasickas (75’ Danielis Romanovskis), Elivelto, Marinas Matošas, Vytautas Lukša, Simonas Stankevičius (46’ Tautvydas Eliošius).