Dešimtajame „SMScredit.lt A lygos“ ture Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai Marijampolėje susitiko su vietos „Sūduvos“ ekipa, o po emocingų ir atkaklių rungtynių bei taiklaus Ernesto Veliulio šūvio pirmajame kėlinyje turėjo pripažinti varžovų pergalę – 1:0 (1:0).

Pirmojo kėlinio pradžioje futbolininkams dažniau teko tvarkytis ne su varžovų atakomis, o su be gailesčio pliaupiančiu lietumi bei itin slidžia veja.

Žalgiriečiai jau nuo pirmų minučių bandė spausti varžovus, tačiau niekaip nesisekė pralaužti jų gynybos. Pirmasis smūgis vartų link buvo atliktas 2-ąją minutę, kuomet atakos smaigalyje atsidūręs Elivelto smūgiavo virš vartų.

Varžovų gynėjų ir vartininko budrumą dažnai tikrino neseniai geriausiu ekipos mėnesio žaidėju tapęs Vytautas Lukša. Visgi, jo aštrūs prasiveržimai dažnai baigdavosi arba nepasisekusiais perdavimais, arba atremtais smūgiais. Saugas turėjo bent kelias progas pasiųsti kamuolį į vartus, tačiau jam pritrūko šiek tiek tikslumo.

Kantriai gynę savo vartus sūduviečiai „iššovė“ 25-ąją minutę. Tuomet greitos atakos metu prie žalgiriečių vartų gynyboje paslydus Donavanui Slijngardui tvarkytis su varžovų išpuoliu liko vos vienas futbolininkas. Kiekybine persvara pasinaudojęs Tomas Radzinevičius laiku atliko perdavimą į kraštą, kuriame lūkuriavęs Ernestas Veliulis tiksliu smūgiu pasiuntė kamuolį į vartus, taip suteikdamas persvarą aikštės šeimininkams.

Nors žalgiriečiai ir toliau rengė vieną ataką po kitos, tačiau pralaužti tankios varžovų gynybos nepavyko. Vieno iš kampinių metu Linas Klimavičius klastingu smūgiu galva drebino vartų skersinį, kelis smūgius atliko V. Lukša, progą pavojingos kontratakos metu turėjo ir Bahrudinas Atajičius, tačiau nė vienas bandymas nevirto įvarčiu, o pirmasis kėlinys baigėsi minimalia „Sūduvos“ persvara 1:0.

Antrasis kėlinys prasidėjo pavojinga žalgiriečių ataka, kurios metu Mantas Kuklys smūgiavo į vartus, tačiau pataikė į vartininką Ivaną Kardumą. Vos po kelių minučių klastingu, bet nesėkmingu smūgiu atsakė T. Radzinevičius, dar vėliau pavojingą kontrataką surengė įvarčiu jau pasižymėjęs E. Veliulis.

Karoliui Laukžemiui pakeitus T. Radzinevičių beveik visi „Sūduvos“ žaidėjai atsitraukė prie savo vartų, daugiausiai dėmesio skirdami jų gynybai, o dauguma žalgiriečių atakų strigo dar neatlikus smūgio į vartus.

60-ąją minutę kilo nemažas gaisras prie aikštės šeimininkų vartų. Iš pradžių nestiprų, bet pavojingą smūgį tolimojo virpsto link atliko Saulius Mikoliūnas, tą pačią minutę kampinio metu galva nesėkmingai smūgiavo Mamadou Mbodjis. 63-iąją minutę akrobatiniu smūgiu nuginkluoti vartininką pabandė Linas Pilibaitis, tačiau per anksti pašoko ir kamuolio nepasiekė.

Kėliniui artėjant pabaigos link „Sūduvos“ žaidėjai vis dažniau vilkindavo laiką, dažnai po net ir smulkesnio kontakto krisdami ant vejos, tad žaidimas dažnai buvo stabdomas. 76-ąją minutę puikią progą pasižymėti turėjo po keitimo aikštėje pasirodęs Lucas Gaucho, tačiau jo smūgį galva vartininkas atrėmė. Vėliau į vartus smūgiavo ir Marinas Matošas, ir Justas Lasickas, bet nė vienas iš jų bandymų tikslo nepasiekė.

Prie pagrindinio rungtynių laiko buvo pridėtos net 5 papildomo žaidimo minutės, tačiau net ir per jas žalgiriečiams išsigelbėti nepavyko. Marijampolės „Sūduva“ šventė pergalę rezultatu 1:0.

Marijampolės „Sūduva“ – Vilniaus „Žalgiris“ 1:0 (1:0)