Aštuntajame „SMScredit.lt A lygos“ ture susitiko lygos lyderiai Vilniaus „Žalgiris“ ir FK „Trakai“, o po atkaklios kovos ir vos vieno taiklaus šūvio pergalę rezultatu 1:0 (1:0) šventė pastarieji.

Rungtynės prasidėjo aktyviu abiejų komandų žaidimu. Jau 4-ąją mačo minutę pavojingu smūgiu „Trakų“ vartininkui pagrasino Marius Žaliūkas, tačiau jis buvo netaiklus. Vos po akimirkos jau kitoje aikštės pusėje varžovų naujokas Dmitrijus Rekišas smūgiavo į vartų virpstą, tačiau tikslo taip pat nepasiekė.

Komandos keitėsi atakomis, o 10-ąją minutę po nepavykusio Matošo bandymo pasiųsti kamuolį arčiau vartų smūgį atliko Saulius Mikoliūnas, pirmajame kėlinyje išsiskyręs aktyviu žaidimu savame krašte, tačiau saugas buvo netaiklus.

„Trakai“ žaidė atsargiai ir pirmiausiai bandė apsaugoti savo vartus, o žalgiriečius bandė „prigauti“ kontratakų metu. 15-ąją minutę Eltonui praradus kamuolį aikštės viduryje Artiomas Hurenka nuskubėjo į puolimą, atliko perdavimą į priekį pabėgusiam Davidui Aršakianui, kuris tiksliu smūgiu nuginklavo Saulių Klevinską – 1:0.

Pelnę įvartį trakiškiai leido žalgiriečiams imtis iniciatyvos, patys dar labiau pasitikėdami savo gynyba ir gebėjimu kontratakuoti. 19-ąją žaidimo minutę puikaus šanso pasižymėti sulaukė Linas Pilibaitis, tačiau saugas slystelėjo ant šlapios stadiono vejos ir nepataikė į kamuolį. Dar po kelių minučių prasiveržti vartų link pabandė S. Mikoliūnas, tačiau jo smūgis buvo blokuotas.

Žalgiriečių spaudimas toliau tęsėsi, o atakuoti vartus mėgino ir Simonas Stankevičius, ir Marinas Matošas, tačiau nė vienam iš jų pasižymėti nepavyko. Realiausią progą tam turėjo kroatas, kuris kėliniui artėjant link pabaigos atliko ypač pavojingą smūgį, tačiau jį sugriebė Marius Rapalis. Kėlinys baigėsi minimalia „Trakų“ persvara.

Prieš prasidedant antrajam kėliniui komandos vyriausiasis treneris Valdas Dambrauskas atliko du pakeitimus sudėtyje: į aikštę žengė po traumos atsigavęs Mantas Kuklys, o puolimą sustiprino ir prie S. Stankevičiaus prisijungė Bahrudinas Atajičius.

Žalgiriečiai ir toliau išlaikė persvarą kamuolio kontrolės grafoje, tačiau jų atakos dažnai strigo dar neatlikus smūgio į vartus. 52-ąją minutę savo laimę tolimu šūviu pabandė Donovanas Slijngardas, tačiau jo smūgiuotas kamuolys skriejo šalia virpsto. 59-ąją minutę patogioje situacijoje atsidūręs M. Kuklys vietoje smūgio pasirinko perdavimą į kraštą S. Mikoliūnui, tačiau saugo aštrus perdavimas skriejo vartininkui į rankas.

61-ąją minutę kilo dar vienas gaisras prie varžovų vartų. Pirmąjį kartą į baudos aikštelę įsiveržęs B. Atajičius atliko begalę klaidinančių judesių, tačiau smūgiui taip ir nesiryžo. Vos po kelių akimirkų po nesėkmingo S. Stankevičiaus bandymo sulaukė S. Mikoliūnas, tačiau dėkingai atšokusį kamuolį jis pasiuntė virš vartų.

Dar po kelių minučių varžovų vartininką privertė ne juokais paprakaituoti Vytautas Lukša. Atsikratęs jį dengusių gynėjų saugas atliko galingą smūgį į vartų plotą, tačiau Mariui Rapaliui pavyko jį atlaikyti. 67-ąją minutę žalgirietis ir vėl smūgiavo, tačiau pataikė į vieną iš komandos draugų.

72-ąją minutę žalgiriečiai ir vėl privertė žiūrovus aikčioti. S. Mikoliūnas gražiu perdavimu išvedė B. Atajičių prieš „Trakų“ vartininką, tačiau šiam ir vėl pavyko atremti pavojingą puolėjo smūgį, tad rezultatas išliko nepakitęs. Dar po minutės į vartus smūgiavo L. Pilibaitis, tačiau jo šūvio trajektoriją pakeitė koją kyštelėjęs S. Stankevičius, o kamuolys skriejo virš vartų.

Rungtynėms artėjant pabaigos link prasidėjo ne tik keitimų karuselė, bet ir nemenkas futbolininkų nervų išbandymas, mat „Trakų“ žaidėjai nevengė po menkesnio kontakto griūti ant vejos ir taip stabdyti žaidimą.

Rezultatą išlyginti smūgiais link ar į vartų plotą bandė po keitimo pasirodęs Lucas Gaucho, Egidijus Vaitkūnas, agresyviai puolė ir V. Lukša, tačiau nė vienam iš jų nepavyko pakeisti rungtynių baigties. Žalgiriečiams teko pripažinti antrąjį pralaimėjimą šiame sezone.

FK „Trakai“ – Vilniaus „Žalgiris“ 1:0 (1:0)