Fanų čempionate - kita hierarchija, negu Lietuvos A lygoje. "Šiauliai" ar "Dainava" čia stipresni, negu "Ekranas" ar "Sūduva".


Šeštadienį Šiaulių "Klevo" sporto mokyklos stadione nuo ryto iki vakaro vyko Lietuvos fanų čempionatas – šalies futbolo klubų organizuoto palaikymo grupių turnyras.

Tokios pirmenybės vyksta kartą arba du per metus. Pirmas toks turnyras buvo surengtas dar 1995-aisiais. Šios vasaros pirmenybės buvo jau 29-osios.

Pirmenybėse visada būna užsienio svečių. Šį kartą jų nebuvo daug, dalyvavo dvi latvių komandos: aktyviausi Liepojos „Metalurgs“ ir Rygos „Skonto“ gerbėjai.

Lietuviai surinko 14 komandų. 10 atstovavo A lygos klubų fanams, viena – pirmosios lygos Kretingos "Minijos", viena – antrosios lygos Kaišiadorių "Baltų" gerbėjams. Nebuvo atsakyta ir pernai sužlugusios Vilniaus „Vėtros“ fanų grupei, o Vilniaus „Žalgirio“ gerbėjams atstovavo dvi komandos.

Viso rungėsi apie 150 įvairaus amžiaus dalyvių. „Atlanto“ fanų komandoje rungtyniavo ir viena mergina.
Rungtynės buvo žaidžiamos pusėje futbolo aikštės po 7 žmones komandoje du kėlinukus po 15 minučių.
 
 

Favoritams nebuvo lengva

Fanų turnyrai turi savo istoriją, savo hierarchiją, favoritus ir autsaiderius. Juose visada į aukščiausius apdovanojimus pretenduoja „Žalgirio“ ir „Šiaulių“ fanų komandos, kurios yra laimėję daugiausia titulų. Iki šių pirmenybių ir „Žalgiris“ ir „Šiauliai“ jų turėjo po lygiai – po 12.

Šiemet buvo laukiama atkaklios šių komandų dvikovos finale, turnyro dalyvių vadinamame „el classico“. Nors „Žalgirio“ fanai buvo keturių pastarųjų čempionatų nugalėtojai, šiauliečių galimybės buvo vertinamos aukščiau – jie niekada niekam neleido laimėti čempionato jų namuose.

Vis dėl to, šios pirmenybės patvirtino futbolininkų posakį apie „apvalų kamuolį“ –beveik visi šių pirmenybių susitikimai buvo labai atkaklūs ir nemažai jų baigėsi netikėtais rezultatais.

Vienas tokių buvo vos į ketvirtfinalį išsikapanojusių „Dainavos“ fanų pergalė jame prieš šeimininkus.

Vos iš kovos dėl apdovanojimų tame pačiame turnyro etape nepasitraukė „Žalgiris“. „Žaliai balti“, antrą kėlinuką praleido įvartį per Vilniaus „derbio“ rungtynes su „Vėtros“ gerbėjais, bet sugebėjo s