Penktasis „SMScredit.lt A lygos“ turas Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkams buvo skausmingas. Pirmajame kėlinyje atsilikę dviem įvarčiais, tik rungtynių pabaigoje žalgiriečiai išlygino rezultatą bei prarado pirmuosius dvejus taškus. Rungtynės baigėsi rezultatu 2:2 (0:2).

Jau nuo pat rungtynių pradžios Jonavos „Lietavos“ futbolininkai sudavė skaudų smūgį žalgiriečiams. Jau pirmos atakos metu kilo kontaktas baudos aikštelėje, o teisėjas nedvejodamas skyrė 11 metrų baudinį. Prie žymos stojo Dominykas Galkevičius, o jo galingas smūgis atsitrenkė į virpstą, tačiau atsimušęs į Sauliaus Klevinsko nugarą įriedėjo į vartus.

Antrąjį smūgį žalgiriečiams varžovai sudavė 12-ąją žaidimo minutę, kuomet greitos atakos metu Valdemaras Borovskis praskriejo pro „Žalgirio“ gynybą, atliko perdavimą į baudos aikštelę, o ten jau gan ilgai progos laukęs Tomas Salamanavičius lengvai pasiuntė kamuolį į vartų tinklą – 0:2.

Net ir pelnę du greitus įvarčius varžovai „neužsidarė“ aklinai gynyboje, bet ir toliau bandė atakuoti. Progas kūrė tiek D. Galkevičius, tiek V. Borovskis, tačiau nė vienam jų nepavyko dar kartą nuginkluoti gimtadienį šventusio S. Klevinsko.

Žalgiriečiams, nors ir labai gausiomis pajėgomis, nepavyko pralaužti kompaktiškos ir griežtai kontroliuojamos „Lietavos“ gynybos, o Bahrudino Atajičiaus, Marino Matošo ar Vytauto Lukšos smūgiai skriejo pro šalį. Kėlinys baigėsi nepalankiu žalgiriečiams rezultatu 0:2.

Antrajame kėlinyje žalgiriečiai ir toliau gausiomis pajėgomis šturmavo varžovų vartus, o jau 47-ąją minutę B. Atajičius turėjo dar vieną progą bent kiek sušvelninti rezultatą. Mantas Kuklys pamatė atsidengusį legionierių ir perdavė jam kamuolį, tačiau puolėjo smūgis skriejo šalia virpsto.

Žaidimas antroje rungtynių dalyje tapo dar atviresnis, bet kartu ir grubesnis. Neatsargiai gindamiesi žalgiriečiai turėjo ne vieną kartą skubėti prie savų vartų, tačiau net ir puikias progas nubausti aikštės šeimininkus turėję varžovai darė vaikiškas klaidas puolime.

Įsimintiniausia jonaviškių ataka įvyko 80-ąją rungtynių minutę, kuomet net trys „Lietavos“ futbolininkai atsidūrė visiškai laisvi prieš jau bejėgį S. Klevinską, tačiau nesugebėjo pasiųsti kamuolio į vartus.
Pirmąjį įvartį žalgiriečiai pelnė 65-ąją minutę. Tuomet kampinio metu, kurį kėlė M. Kuklys, aukščiau už visus šoko Marius Žaliūkas, kuris pelnė debiutinį įvartį „Žalgirio“ gretose – 1:2.

Rungtynėms artėjant pabaigos link M. Žaliūkas užkūrė tikrą pirtį prie varžovų vartų. Net trijų kampinių iš eilės metu gynėjas grasino priešininkų vartininkui, tačiau abu jo smūgiai galva ir vienas galingas smūgis koja buvo atmušti.

Visgi galiausiai žalgiriečiams pavyko išlyginti rezultatą. Saulius Mikoliūnas „išmaudė“ iškart du gynėjus bei įsiveržė į baudos aikštelę, o aštraus lietuvio perdavimo sulaukęs Mamadou Mbodjis pasiuntė kamuolį į tuščius vartus – 2:2.

Tai buvo pirmos rungtynės šiemet, kuomet žalgiriečiai neiškovojo trijų taškų. Šiuo metu su 13 įskaitinių taškų jie dar vis žygiuoja pirmoje turnyro lentelės pozicijoje, lenkdami artimiausius priešininkus vienu tašku.

Vilniaus „Žalgiris“ – Jonavos „Lietava“ 2:2 (0:2)

2‘ [0:1] Dominykas Galkevičius (11 m.)
12‘ [0:2] Tomas Salamanavičius
65‘ [1:2] Marius Žaliūkas
88‘ [2:2] Mamadou Mbodjis