Ketvirtasis „SMScredit.lt A lygos“ turas Visagine buvo pažymėtas ne tik rungtynes sunkinusia pūga, bet ir sunkia Vilniaus „Žalgirio“ pergale. Vilniečiai tik rungtynių pabaigoje įveikė klampią Utenos „Utenio“ gynybą, o galingas Eltono smūgis garantavo ketvirtą pergalę iš eilės. Šį kartą rezultatu 1:0 (0:0).

Nuo pat pirmojo kėlinio pradžios Utenos „Utenio“ futbolininkai susispietė prie savų vartų, dažniausiai net negalvodami apie puolimą. Abejoms komandoms žaidimą apsunkino ir gausiai iš dangaus prapliupęs sniegas.

Veržlumu išsiskyrė šįkart į startinį vienuoliktuką patekęs jaunasis Justas Lasickas, jau trečiąją žaidimo minutę išprovokavęs varžovų pražangą ir uždirbę baudos smūgį. Vėlesnės atakos metu vartams grasinti bandė Mamadou Mbodjis, tačiau senegalietis pateikė į priešininkų gynėją, o jo smūgį pakartoti bandęs Saulius Mikoliūnas šovė virš vartų.

J. Lasickas turėjo progą pasižymėti ir 8-ąją žaidimo minutę, tačiau jo smūgį varžovai blokavo, o iškovoto kampinio metu iš itin sudėtingos pozicijos galva virš vartų smūgiavo M. Mbodjis. 18-ą minutę dar vieno kampinio metu į vartus smūgiavo ir startinėje sudėtyje debiutavęs Marius Žaliūkas, tačiau jo šūvį blokavo laiku sureagavęs varžovas.

Pirmojo kėlinio viduryje vėl sužibo J. Lasickas, dviejose atakose iš eilės išprovokavęs varžovų pražangas, vienoje iš jų Jevgenijus Morozas dar buvo nubaustas ir geltona kortele. Pirmojo baudos smūgio metu kairiakojis Donovanas Slijngardas galingu šūviu sudrebino vartų skersinį, o po minutės smūgį atliko ir Mantas Kuklys, tačiau kamuolys skriejo virš vartų.

Kėliniui vis labiau artėjant link pabaigos „Utenio“ futbolininkai ir toliau klampino žalgiriečius lėtame, gynyba paremtame žaidime, patys nė neskubėdami link rungtynių svečių vartų. 43-iąją minutę tolimu aštriu smūgiu kamuolį šalia virpsto praskraidino D. Slijngardas, o tai buvo bene paskutinė reali proga pasižymėti pirmojoje rungtynių dalyje. Pirmasis kėlinys pasibaigė be įvarčių.

Pirmojo kėlinio pabaiga žalgiriečiams buvo skaudi, mat po susidūrimo su varžovu ant žemės pargriuvo ir už galvos susiėmė M. Žaliūkas, o po pertraukos gynėją iškart aikštėje pakeitė Linas Klimavičius.

Antrasis kėlinys prasidėjo taip pat: žalgiriečiai puolė, o „Utenis“ ir toliau gynėsi. Smūgiais į vartus vartininko budrumą tikrino Egidijus Vaitkūnas ir po keitimo pasirodęs Elivelto, tačiau nei vienam, nei kitam pasižymėti nepavyko.

65-ąją minutę gražios atakos metu Elivelto tiesiog „išmaudė“ jį prižiūrėjusį gynėją, perdavė kamuolį M. Kukliui, šis – Sauliui Mikoliūnui, kuris išvedė J. Lasicką vieną prieš vartininką, tačiau jam pasižymėti nepavyko, o šoninis teisėjas negailestingai kėlė nuošalės vėliavą į viršų, ją skirdamas S. Mikoliūnui.

Minutėms bėgant „Utenio“ futbolininkai patikėjo galintys atsilaikyti „sausi“ iki rungtynių pabaigos, tačiau šios svajonės subliuško 78-ąją žaidimo minutę. Eltonas pasinaudojo atsilaisvinusiu plotu aplink save ir kaip strėlę iššovė kamuolį į tolimąjį vartų kampą, galingu smūgiu vos nesudraskydamas vartų tinklo – 1:0.

Po keitimo aikštėje pasirodęs Arminas Vaskela dar pabandė išgelbėti savo komandą ir porą kartų smūgiavo į vartus, tačiau mažai darbo rungtynių metu turėjęs vartininkas Saulius Klevinskas neklydo ir išsaugojo savo vartus tuščius. Rungtynės baigėsi minimalia žalgiriečių persvara 1:0.

Utenos „Utenis“ – Vilniaus „Žalgiris“ 0:1 (0:0)

78‘ [0:1] Eltonas