Vėlų penktadienio vakarą draugiškų rungtynių metu Vilniaus „Žalgiris“ išmėgino savo jėgas su Estijos čempionais – Talino „Flora“, o po permainingos dvikovos šventė pergalę rezultatu 2:1 (1:1).


Pirmajame kėlinyje aktyviau žaidė aikštės šeimininkai, kurie ne tik sėkmingai stabdė beveik visas žalgiriečių atakas, bet ir nuolat juos spaudė prie savų vartų ir grasino dažnais bandymais nuginkluoti Armantą Vitkauską.

Neretai žalgiriečių baudos aikštelėje apsilankantys „Floros“ futbolininkai dažniau smūgiavo pro šalį, nei iš tikrųjų kėlė pavojų Lietuvos čempionų vartams, o gynyboje dažnai jų atakas stabdė tiek Donovanas Slijngardas, tiek ne vieną pavojingą situaciją likvidavęs Linas Klimavičius, tiek užtikrintai žaidęs Mamadou‘as Mbodjis.

Visgi, varžovų spaudimui pasipriešinti ilgai nepavyko. 35-ąją žaidimo minutę tiesiog sušaudymui paliktas A. Vitkauskas buvo priverstas traukti kamuolį iš savo vartų tinklo, mat komandos draugo smūgį pataisęs Maksimas Gussevas išvedė savo ekipą į priekį – 1:0.

Po tokio šalto dušo pabudę žalgiriečiai pradėjo vis dažniau žvelgti ne į savo, bet varžovų vartus ir kėlinio pabaigoje surengė kelias pavojingas atakas, kurių metu pasižymėti galėjo Mantas Kuklys ir Vytautas Lukša, bet jų smūgiuoti kamuoliai skriejo šalia vartų.

Likus vos minutei iki pirmojo kėlinio pabaigos neseniai vos nepasižymėjęs V. Lukša atliko puikų perdavimą į baudos aikštelę įsiveržusiam Bahrudinui Atajičiui, kuris, likęs vienas prieš estų vartininką, neklydo ir tiksliu smūgiu išlygino rungtynių rezultatą – 1:1.

Antroji rungtynių dalis skyrėsi kaip diena ir naktis. Tvirčiau pasijutę žalgiriečiai nebeleido aikštės šeimininkams nei kontroliuoti kamuolį, nei atakuoti. Reti jų bandymai prasiveržti dar rečiau baigdavosi smūgiais, o dažniausiai jie skriedavo toli nuo vartų.

Antrojo kėlinio pradžioje visų rungtynių metu itin gyvybingai atrodęs jaunasis saugas Justas Lasickas vis atsidurdavo atakų smaigalyje, tačiau jo bandymus smūgiuoti dažniausiai nutraukdavo varžovų pražangos.

57-ąją žaidimo minutę galimybę persverti rezultatą turėjo L. Klimavičius, kuris kampinio metu galingai smūgiavo galva, tačiau kamuolys praskriejo visai šalia virpsto. Vos po kelių minučių tas pats L. Klimavičius jau kitoje aikštės pusėje užtikrintai stabdė besivystančią varžovų ataką.
 

Antrajame kėlinyje žalgiriečiai atliko nemažai keitimo, o įdomiausias jų – peržiūroje dalyvaujantis brazilas Eltonas. Saugui pavyko sėkmingai įsilieti į vis gerėjantį žalgiriečių žaidimą ir legionierius puikiai padėjo komandos draugams ne tik prie savų vartų, bet ir atakuojant varžovus, o Lietuvos čempionai vis tvirčiau jautėsi aikštės viduryje.

Varžovų vartų apsiaustis aukščiausią tašką pasiekė 74-ąją rungtynių minutę, kuomet dar antrojo kėlinio pradžioje po keitimo pasirodęs Marinas Matošas sustabdė nepatogiai atliktą perdavimą ir fantastišku smūgiu nuginklavo varžovų vartininką, taip padėdamas savo komandai išsiveržti į priekį.

Žalgiriečiai ir toliau neatleido vadelių, vis dažniau rengdami vieną ataką po kitos bei neleisdami varžovams rimčiau pagalvoti apie puolimą. Progas pasižymėti susikūrė tiek Jorge‘as Chula, tiek Mantas Kuklys, tačiau nė vieno iš jų smūgiai nekirto vartų linijos, o pirmosios draugiškos rungtynės Taline baigėsi „Žalgirio“ pergale rezultatu 2:1.

Talino „Flora” – Vilniaus „Žalgiris“ 1:2 (1:1)

35‘ [1:0] Maksimas Gussevas
44‘ [1:1] Bahrudinas Atajičius
74‘ [1:2] Marinas Matošas

Vilniaus „Žalgirio“ sudėtis
: Armantas Vitkauskas, Donovanas Slijngardas, Linas Klimavičius, Mamadou‘as Mbodjis (69‘ Marius Žaliūkas), Egidijus Vaitkūnas, Linas Pilibaitis (69‘ Eltonas), Justas Lasickas (77‘ Simonas Stankevičius), Mantas Kuklys, Tautvydas Eliošius (46‘ Marinas Matošas), Vytautas Lukša (61‘ Jorge‘as Chula), Bahrudinas Atajičius (61‘ Elivelto).