Paskutiniame sezono mače su „Trakų“ ekipa Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai jautė ne tik Lietuvos, bet ir Ukrainos futbolo sirgalių palaikymą. Šias rungtynes stebėjo grupė Kijevo „Dinamo“ ekipos aktyvių fanų.


Jie prisijungė prie aktyviausių „Žalgirio“ fanų bendruomenės „Pietų-IV“, su kuria palaiko itin draugiškus santykius dar nuo Sovietų Sąjungos laikų. Ši fanų draugystė vėl sustiprėjo pastaraisiais metais, kuomet Ukrainai sunkiais laikais dauguma lietuvių, o tarp jų ir „Pietų-IV“ nariai, suteikė pagalbą kaimyninės šalies gyventojams.

„Šiemet keli „Pietų-IV“ ir Klaipėdos „Atlanto“ fanų bendruomenės „Vakarų frontas“ atstovai palaikė Kijevo komandą UEFA Čempionų lygos rungtynėse „Stramford Bridge“ stadione Londone, Anglijoje. Ukrainiečiai nusprendė nelikti skoloje ir po neseniai vykusių rungtynių Portugalijoje į namus grįžo aplankydami Vilnių.

Dar pirkdami bilietus į „Žalgirio“ rungtynes jie nežinojo, kas taps Lietuvos čempionais ir tikėjosi patekti į įvykių sūkurį, tačiau net ir ankstesnis nugalėtojų titulo užsitikrinimas nepakeitė jų planų atvykti į mūsų šalį. Jie su malonumu apsilankė LFF stadione“, - pasakojo vienas iš „Pietų-IV“ narių.

Sirgaliai iš Ukrainos Lietuvą pasiekė rungtynių išvakarėse, o lapkričio 28-osios ryte ne tik pasižvalgė po užburiantį Vilniaus senamiestį, bet ir paragavo tradicinių lietuviškų patiekalų.

„Kiekvieną kartą atvažiavę į Vilnių jaučiamės taip, lyg būtume namuose. „Žalgirio“ sirgaliai mus visada pasitinka šiltai ir svetingai. Tik tikri draugai atkeliauja į oro uostą vidury nakties, nuveža į viešbutį, pakeliui pavalgydina ir pasirūpina, kad mums nieko nestigtų.

Mus labai maloniai nustebino „Pietų-IV“ atsidavimas rungtynėms, bet dar labiau įsiminė santykiai tarp komandos žaidėjų ir aistruolių. Mums yra tekę apie tai girdėti, bet norėjosi ir savo akimis tuo įsitikinti.

Po rungtynių komanda kartu su savo sirgaliais praleido kelias valandas bare, o labiausiai nustebino tai, kad prie žaidėjų galėjo prisėsti bet kuris iš sirgalių ir su visais jie bendravo kaip su lygiais. Mums tai buvo sunkiai įsivaizduojama“, - savo įspūdžiais dalinosi vienas iš ukrainiečių sirgalių.