Pusvalandis "Žalgirio" treniruotėje Vilniaus merui V. Navickui paliko įspūdį.


Šįryt (03. 26) Vilniaus meras Vilius Navickas vilkėjo sportinę aprangą: sostinės vadovas žaidėjo teisėmis dalyvavo Vilniaus miesto futbolo draugijos (VMFD) „Žalgiris“ komandos treniruotėje. Jai įpusėjus, Vilniaus meras buvo oficialiai paskelbtas „Žalgirio“ garbės prezidentu.

„Noriu jums pristatyti naują „Žalgirio“ narį – tai Vilniaus meras Vilius Navickas. Jis – „Žalgirio“ garbės prezidentas,“- futbolininkams treniruotės svečią pristatė VMFD „Žalgirio“ vyr. treneris Igoris Pankratjevas.
Su „Žalgirio“ futbolininkais apibėgęs ratą, atlikęs pramankštą ir simboliškai atlikęs kelis kamuolio perdavimus, Vilniaus meras nestokojo geros nuotaikos: „Geri pojūčiai, gera nuotaika. Būti tarp žalgiriečių man – įvykis,“- žurnalistams kalbėjo V. Navickas. „Tiesą sakant, nepamenu, kada paskutinį kartą su tokia apranga, su toki avalyne, ant tokios dangos ir su tokia kompanija teko sportuoti,“- šypsojosi Vilniaus vadovas.

Po simbolinės treniruotės V. Navickas kartu su VMFD „Žalgiriu“ nusifotografavo atminimui skirtoje nuotraukoje ir atsakė į žurnalistų klausimus:

Kaip jaučiatės su „Žalgirio“ apranga išbėgęs į aikštę?
Nepaprastai, nes esu dalyvavęs „Žalgirio“ istorijoje. Būdamas vaikas vaikščiojau į futbolo mokyklą, atsimenu, kaip sukdavau ratus „marakanoje“.
 
Buvo laikas, kai nepraleidau nei vienerių „Žalgirio“ rungtynių namų stadione, palaikyti šią komandą važiavau į Minską, kuomet komanda kovojo dėl patekimo į aukščiausią lygą. Asmeniškai pažinojau ne vieną „Žalgirio“ žaidėją. Deja, paskutiniajame dešimtmetyje Lietuvos futbolas nebuvo toks puikus kaip iki 1990 metų. Tačiau vėl susibūrė grupė entuziastų, kurie prikėlė „Žalgirį“, matėme Tarybos posėdyje palaikančius dainomis ir plakatais palaikančius fanus, tai rodo, kad futbolas ir „Žalgiris“ yra mūsų širdyse, kad „Žalgiris“ ir futbolas atgims.

Dažnai tenka paspardyti kamuolį?
Futbolą žaidžiu retai. Dažniau renkuosi kitas sporto šakas. Bet išbėgti į aikštę, pabūti tarp „Žalgirio“ žaidėjų man prilygsta grįžimui į jaunystę, į geriausias emocijas. Aš nuoširdžiai tikiuosi, jog sėkmė pati susiras šį gerą darbą atliekančius futbolo ir „Žalgirio“. Tereikia sąžiningai ir nuoširdžiai dirbti.

Ką Jums reiškia „Žalgirio“ garbės prezidento pareigos?
Tai didelė atsakomybė. Miestas turi rūpintis sportu, sporto bazėmis ir komandomis. Abipusis ryšys privalomas. Futbolui reikia padėti užlipti vienu laipteliu aukščiau, po to jis pats važiuos į priekį. Dabar ta pagalba itin svarbi.
 

Kokia pagalba iš savivaldybės pusės jau suteikta?
Tvirtai pareiškėme, kad dalyvausime visuose klubo veiksmuose. Kalbėjome su „Ūkio banko“ grupe ir sutarėme, kad „Žalgirio“ stadionas nebūtų nugriautas ar perstatytas. Kažkiek padėsime jiems kituose procesuose, o jie suteiks galimybę „Žalgiriui“ žaisti tame stadione. Kol kas tai žodinis sutarimas, bet įforminsime jį ir raštu. Svarstėme, kad „Žalgiriui“ galime padėti suteikdami autobusą ar administracines patalpas, finansiškai. Ta pagalba maža, bet svarbi. Norime turėti gerą komandą mieste, kad miestiečiai galėtų ja didžiuotis.

Kaip ir senais laikais, nepraleisite nė vienerių „Žalgirio“ rungtynių?
Stengsiuosi (juokiasi).

Pokalbio pabaigoje Vilniaus miesto meras paragino miestiečius sekmadienį (03. 28) apsilankyti pirmosiose šiame sezone A lygos namų rungtynėse. Jose VMFD „Žalgiris“ susitiks su Šiaulių „Šiauliais“.

Rungtynių vieta – „Sportimos“ maniežas, Ąžuolyno g. 5, Vilnius. Rungtynių pradžia – 19:00 val. Bilieto kaina – 11, senjorams ir moksleiviams su pažymėjimu – 6 litai. Bilietus platina „Bilietų Pasaulis“.