Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai antrus metus iš eilės pradžiugino ir aplankė Vilniuje esančioje sanatorijoje „Pušyno kelias“ besigydančius vaikus.


NUOTRAUKŲ GALERIJA

Georgas Freidgeimas, Algis Jankauskas, Saulius Klevinskas, Serge‘as Nyuiadzi ir Semiras Kerla dalyvavo sanatorijos rengiamoje sporto dienoje, kurios metu ne tik linksmai šėlo ar atsakinėjo į vaikų užduotus klausimus, bet ir parodė jiems, kaip reikia teisingai sportuoti.

Ramybe spinduliuojančioje aplinkoje įsikūrusioje „Pušyno kelio“ sanatorijoje gydosi vaikai, kurie yra patyrę traumas ar kenčia nuo cerebrinio paralyžiaus, taip pat alerginių, odos ar kvėpavimo takų susirgimų. Todėl, pasak vyriausiosios vaikų skyriaus auklėtojos Ingos Rukšėnienės, jiems yra labai svarbu pamatyti profesionalius sportininkus ir gauti jų patarimų.

„Šio susitikimo vaikai laukė bent mėnesį. Labai džiaugiamės, kad žaidėjai rado laiko tarp treniruočių ir rungtynių bei čia apsilankė. Vaikams tai buvo puiki pramoga bei paskata sveikai gyventi ir greičiau pasveikti nuo juos kamuojančių ligų“, - sakė auklėtoja.

Vaikų apsupti žalgiriečiai mielai dalinosi savo nuomone, kodėl yra svarbu sportuoti ir ką jiems reiškia futbolas, taip pat atsakinėjo į jiems užduotus klausimus tiek apie treniruotes, tiek apie asmeninį žaidėjų gyvenimą.

Vėliau žalgiriečiai pakvietė vaikus kartu pajudėti bei parodė vertingų pratimų, skirtų apšilti prieš pradedant sportuoti, išmėgino jėgas smūgiuojant kamuolį į vartus, o galiausiai – linksmai žaidė futbolą. Žaidimo metu „Žalgirio“ vicekapitonas Algis Jankauskas pasirinko sau netradicinę poziciją ir stojo ginti vartų, o vaikų nuostabai bei džiaugsmui, pirmuoju sezono įvarčiu pasižymėjo ir tikrasis žalgiriečių vartininkas Saulius Klevinskas.
 

„Prasiveržiau kraštu ir smūgiavau, o Algis neturėjo jokių šansų atlaikyti mano šūvį“, - juokavo S. Klevinskas.

Vartininkas džiaugėsi galimybe aplankyti vaikus, nes taip auga jų domėjimasis sportu bei paskatina ne tik eiti į stadionus žiūrėti rungtynių, bet ir pradėti lankyti futbolo treniruotes.

„Tokie susitikimai yra labai svarbūs ypač mažiems vaikams. Aš vaikystėje tokių susitikimų su profesionaliais žaidėjais laukdavau su nekantrumu, o vėliau bėgdavau į kiemą spardyti kamuolį ir svajodavau pats tapti futbolininku.

Labai linksmai praleidome laiką. Tai yra fantastiška vieta, kurioje yra susirinkę labai linksmi vaikai“, - tikino žalgirietis.

„Žalgirio“ futbolininkų apsilankymu džiaugėsi ir sanatorijos auklėtoja I. Rukšėnienė, mat buvo pratęsta tradicija rengti sporto dieną, kurios metu vaikai ne tik linksmai praleistų laiką, bet ir būtų supažindinti su sveikos gyvensenos pagrindais.

„Šiandien payrėme daug puikių emocijų. Nors vaikai iš pradžių nebuvo drąsūs, tačiau paėmus kamuolius į rankas ir pažaidus su tikrais profesionalais jų akyse atsirado spindesys. Jie norėjo pataikyti kamuolį į vartus tikram vartininkui, mielai atliko jiems futbolininkų pavestas užduotis, o bendravimas su žaidėjais patiko ne tik vaikams, bet ir sanatorijos darbuotojams“, - I. Rukšėnienė džiaugėsi puikiai pavykusia švente.

Susitikimas baigėsi žalgiriečiams mielai pasirašant ant vaikams įteiktų atminimo dovanų, o mažieji sanatorijos svečiai pasinaudojo galimybe nusifotografuoti kartu su žaidėjais.