24-asis „SMScredit.lt A lygos“ turas Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkams baigėsi ne taip, kaip jie norėtų.. 70 minutę pelnytas rezultatyviausio čempionato žaidėjo Andrejaus Paniukovo įvartis garantavo klaipėdiečiams antrą pergalę iš eilės prieš šalies čempionus.

Prieš Klaipėdos ekipą „Žalgirio“ futbolininai krito ir birželio 1-ąją. Tąkart jie turėjo pripažinti varžovų pranašumą, o mačo metu siautėjęs tas pats A. Paniukovas, pelnęs tris įvarčius, leido savo komandos draugams džiaugtis įtikinama pergale rezultatu 4:2.

Nepaisant skaudaus antausio, tiek žalgiriečiai, tiek „Atlanto“ žaidėjai šias rungtynes pradėjo gan vangiai ir pirmajame kėlinyje ypač pavojingų progų beveik nesukūrė.

9-ą žaidimo minutę pirmą realią progą sukūrė rezultatyviausias svečių žaidėjas Andrejus Paniukovas, po kurio smūgio į apatinį vartų kampą kamuolį į kampinį nukreipė vartininkas Armantas Vitkauskas. Per pirmas 15 rungtynių aktyvesni buvo „Atlanto“ žaidėjai, tačiau „Žalgirio“ gynybos jiems pralaužti nepavyko.

18 minutę A. Vitkauskas kovoje su Robertu Vėževičiumi tik antru bandymu prispaudė kamuolį prie vejos. Po minutės pavojingą baudos smūgį atliko Egidijus Vaitkūnas, o atšokusį kamuolį į vartus nukreipti nesugebėjo Semiras Kerla.

Sužaidus pusvalandį aikštėje vyko lygi ir atkakli kova. 34 minutę „Žalgirio“ baudos aikštelėje dramatiškai griuvo A. Paniukovas, bet teisėjas Gediminas Mažeika neliko įtikintas ir pražangos prieš rusą neįžvelgė.

39-ą min. klaipėdiečiai netoli savo baudos aikštelės prieigų neleistinai sustabdė Jurijų Kendyšą, bet Andro Švrljuga smūgiavo gerokai virš vartų. Pirmas kėlinį užbaigė galingas kaitono Deivido Šembero smūgis į Klaipėdiečių vartų plotą, bet rezultatas išliko lygus - 0:0.

Po pertraukos čempionai atakuoti pradėjo kiek ryžtingiau. Aktyviai rungtyniavę kraštai ne kartą aštriai perduodavo kamuolius į baudos aikštelę, su kuriais svečių gynėjai sunkiai, bet susitvarkydavo.

70-ą minutę dvikova įgavo kiek netikėtą prieskonį. Gražios atakos metu A. Paniukovas smūgiavo iš toli ir puikiu smūgiu nuginklavo A. Vitkauską.

Ruso įvartis atlantiečius įkvėpė, tačiau ne dar įnirtingesniam puolimui, tačiau aklinai gynybai. Uostamiesčio ekipos futbolininkai naudojosi kontratakomis bei pozicinėmis vilniečių žaidėjų klaidomis, sukurdami keletą progų, tačiau nė viena iš jų nesukėlė didesnio pavojaus vartininkui.

Kartą su A .Paniukovo baudos smūgiu buvo priverstas tvarkytis A. Vitkauskas, o sykį nuo didelių nemalonumų „Žalgirį“ išgelbėjo gynėjas, blokavęs Maksimo Maksimovo bandymą iš arti.

Akistatos pabaigoje emocijų netrūko: teisėjas iš aikštės pašalino A. Paniukovą bei D. Šemberą, tačiau „Atlantui“ užtikrintai pavyko apsaugoti savo tvirtovę bei išsivežti itin svarbią pergalę iš Vilniaus.

Tai tebuvo trečiasis žalgiriečių pralaimėjimais šiais metais, o surinkę 58 įskaitinius taškus jie dar vis penkiais taškais pirmauja nuo antroje vietoje esančių „Trakų“.
Kitas rungtynes „Žalgiris“ žais jau rugpjūčio 29 dieną, kuomet Lietuvos futbolo federacijos stadione priims Pakruojo „Kruojos“ ekipą.

Vilniaus „Žalgiris“ – Klaipėdos „Atlantas“ 0:1 (0:0)

70‘ [0:1] Andrejus Paniukovas