Būsimieji Vilniaus „Žalgirio“ varžovai UEFA Čempionų lygos atrankos antrajame etape „Malmo“ FF intensyviai ruošiasi artėjančiam mačui ir sužaidė draugiškas rungtynes su Libereco „Slovan“ klubu iš Čekijos. Pergale rezultatu 1:0 (1:0) džiaugėsi namuose žaidę švedai. Tačiau jie sulaukė ir blogų žinių.


Draugiškų rungtynių metu Malmės miesto komandoje debiutavo Kari Arnasonas, kuris neseniai prisijungė prie ekipos. Gynėjas, kuris šiose rungtynėse sudarė tandemą su Rasmusu Bengtssonu, prieš tai rungtyniavo antroje pagal pajėgumą Anglijos lygoje ir atstovavo „Rotherham United“ klubui.

Patyręs 32 metų gynėjas negalės atstovauti savo naujajai komandai UEFA Čempionų lygos rungtynėse su žalgiriečiais, nes Švedijoje žaidėjų perėjimo langas atsidaro tik liepos 15 dieną. Švedams nepadės ir neseniai komandą palikęs ir prie Salonikų PAOK (Graikija) prisijungęs vartininkas Robinas Olsenas. 25 metų vartų sargas buvo pagrindinis „Malmo“ FF vartininkas šiame ir praėjusiame sezone.

Vienintelį rungtynių įvartį nuo 11 metrų žymos pelnė „Malmo“ FF kapitonas bei puolėjas Markusas Rosenbergas, kuris realizavo Jo Inge Bergeto „uždirbtą“ baudinį. Nepaisant čekų pastangų išlyginti rezultatą, nė viena jų ataka nesukėlė grėsmės Malmės miesto komandos vartams, o rungtynės pasibaigė minimalia šeimininkų persvara 1:0.
 

Po paskutinio pralaimėjimo Švedijos „Allsvenskan“ čempionate „Norrkoping“ ekipai (1:3) „Malmo“ FF vyriausiasis treneris Age Hareida pakeitė net devynis pagrindinės sudėties žaidėjus. Pasak jo, komanda nežaidė agresyviai, daugiau dėmesio skyrė gynybai, bandė pasinaudoti priešininkų klaidomis bei susikurti progas greitoms kontratakoms.

„Antroje rungtynių dalyje mes pradėjome dažniau bėgti į puolimą, taip susikūrėme kelias neblogas progas pasižymėti. Žinome, kad Čempionų lygoje bus svarbu išnaudoti varžovų klaidas ir išlaikyti savo vartus „sausus“. Jeigu mums tai pavyks, tikiu, kad laimėsime“, - sakė A. Hareida.

Pirmoji Lietuvos ir Švedijos čempionų akistata įvyks jau liepos 15 dieną Švedijoje. Mačas „Swedbank Stadion“ arenoje prasidės 20 valandą Lietuvos laiku, o stadione jį stebėti galės 1050 „Žalgirio“ sirgalių.

Atsakomosios rungtynės Vilniuje vyks liepos 21 dieną. Susitikimas Lietuvos futbolo federacijos stadione prasidės 21 valandą, o bilietus į šias rungtynes galima įsigyti visose „Bilietų pasaulio“ kasose ir interneto svetainėje www.bilietupasaulis.lt.