"Žalgirio" vyr. treneris nemėgsta skambių frazių, rungtynių baigties prognozių, tačiau visad galvoja apie pergalę.


VMFD "Žalgirio" vyr. treneris Igoris Pankratjevas rytojaus rungtynėse komandai kelia tikslą iškovoti pergalę. Likus parai iki II-ojo A lygos turo dvikovos VMFD “Žalgiris” – Šiaulių “Šiauliai”, sostinės komandos strategas atsakė į svetainės www.fkzalgiris.lt klausimus.

A lygos startas – duotas. Ar pajautėte skirtumą tarp draugiškų ir oficialių rungtynių?
Žinoma. Nuo praėjusių rungtynių į viską reaguoju kur kas rimčiau, išgyvenu stipriau. Kiekvienas įvartis į varžovų vartus – vis saldesnis. Ir atvirkščiai: kiekviena klaida, kiekvienas įvartis į mūsų vartus – tai vis aštresnis dūris į širdį, ilgesni apmąstymo vakarai.

Ko iki pergalės pritrūko pirmajame ture rungtynėse su „Tauru“?
Gal šiek tiek susižaidimo. Koncentracijos. Gali būti, kažkas perdegė. Pirmi įmušėme įvartį, turėjome dar kelias progas, bet persvaros neišsaugojome. Futbolas būtų neįdomus, jei jau prieš rungtynes būtų aišku, kas laimės, kiek kas įvarčių įmuš. Neklysti sunku. Svarbiausia – tinkamai pasimokyti iš klaidų.

Šiais metais „Žalgiris“ su „Šiauliais“ jau žaidė: draugiškose tarpusavio rungtynėse žaliai balti įtikinamai pralaimėjo. Kokį įspūdį jums paliko „Šiaulių“ komanda?
Tai stiprus, kartais sunkiai prognozuojamas varžovas. „Šiauliai“ - jauna, greita ir susižaidusi komanda. Vienose pirmųjų draugiškų rungtynių, pasiruošimo sezonui ciklo pradžioje, šiauliečiai mus stipriai apdaužė. Objektyviai kalbant, tąkart buvome fiziškai ir taktiškai silpnesni, ką tik susirinkę į treniruotes, tačiau vyrai tokių nuoskaudų greitai nepamiršta.

Startinė sudėtis rungtynėms su „Šiauliais“ skirsis nuo sudėties, kuri rungėsi su „Tauru“?
Šito pasakyti negaliu. Yra dalykų, kuriuos prieš rungtynes geriau žinoti tik treneriui.

Kokios prognozės likus parai iki rungtynių su „Šiauliais“?
Aš prieš kiekvienerias rungtynes galvoju, kad galime ir privalome laimėti. Galvoju, kaip tą pergalę reikia iškovoti. Tačiau nuo drąsių komentarų susilaikau: kaip prieš stipresnę komandą galima laimėti, taip galima ir pralaimėti silpnesnei. „Žalgirio“ tikslas šiame sezone – laimėti kiekvieneriose rungtynėse, nesvarbu, su potencialiais lyderiais ar autsaideriais žaisime. To paties sieksime ir kovodami su „Šiauliais“.

Tikitės žiūrovų antplūdžio?
Taip. Tikiuosi, kad vėliau į rungtynes atvykę žiūrovai neras kur pasistatyti automobilio (juokiasi).