Trečią „SMScredit.lt A lygos“ ratą Vilniaus futbolo klubas „Žalgiris“ pradėjo pergalingai. Utenoje žalgiriečiai rezultatu 3:0 (1:0) jau trečią kartą įveikė „Utenio“ futbolininkus bei iškovojo tris taškus.


Vyriausiasis žalgiriečių treneris Valdas Dambrauskas sakė, kad dar prieš rungtynes jis su kolegomis juokais aptarinėjo galutinį mačo rezultatą.

„Juokavome, kad prieš „Utenį“ negalime pelnyti daugiau nei dviejų įvarčių, o štai trečią įvartį pelnėme paskutinę žaidimo minutę. Manau, kad šiandien pasiekėme gerą rezultatą“, - sakė žalgiriečių strategas.

Puikiai pradėję rungtynes sostinės klubo žaidėjai išsiveržė jau 10 žaidimo minutę, o įvarčiu pasižymėjo rezultatyviausias šio sezono komandos narys Elivelto Ribeiro Dantas.

„Matėme, kad varžovai turėjo planą gintis kompaktiškai šalia baudos aikštelės. Dažniausiai pasirinkus tokį žaidimo planą ir praleidus greitą įvartį yra sunku patiems sėkmingai pulti.  Pirmajame kėlinyje buvo per daug žaidimo broko, tačiau antrajame kėlinyje vėl pelnėme greitą įvartį, o rungtynes kontroliavome nuo pradžios iki pabaigos“, - konstatavo V. Dambrauskas.

Trenerio teigimo, šiose rungtynėse jį labiausiai nudžiugino puiki komandos gynyba. Žalgiriečių strategas apgailestavo, kad pastarosiose trejose rungtynėse prieš Klaipėdos „Atlantą“, Pakruojo „Kruoją“ bei Marijampolės „Sūduvą“ jo auklėtiniai praleido per daug įvarčių.

„Smagu, kad šį kartą išlaikėme „sausus“ vartus, tai žaidėjams suteiks daugiau pasitikėjimo. Taip žaidėme didžiąją sezono dalį, tačiau vėliau pakliuvome į duobę, todėl paskutinėse trijose rungtynėse nepavyko nepraleisti įvarčių. Tikiuosi, kad susigrąžinsime ankstesnę formą ir ryšį tarp žaidėjų, kurį turėjome gegužės mėnesį“, - vylėsi V. Dambrauskas.

Pasak jo, klubo naujokai Lucas‘as Gaucho ir Jorge‘as Chula dar vis bando įsilieti į ekipą, o tam, kad jie greičiau priprastų prie komandos draugų, legionieriai šiose rungtynėse gavo daugiau žaidimo laiko.

„Mes iš jų tikimės labai daug, tačiau šiuo metu jų pasirodymas mus visiškai tenkina. Suprantame, kad jiems dar trūksta laiko ir daugiau treniruočių kartu su komanda tam, kad jie galėtų pilnai atsiskleisti“, - sakė Lietuvos Čempionų vedlys.


Vėlyvą įvartį pelnęs Paulius Janušauskas teigė, kad komandai šiandien pavyko išpildyti trenerio paruoštą planą, o futbolininkai į Uteną važiavo tik kovoti dėl pergalės. Pasak saugo, šios rungtynės tapo savotiška repeticija prieš UEFA Čempionų lygos atrankos rungtynes Malmėje, Švedijoje.

„Kai prieš mus praleidžia ankstyvą įvartį, priešininkams būna sunkoka atsakyti tuo pačiu. „Uteniui“ jau trečią kartą neleidome pelnyti nė vieno įvarčio į mūsų vartus, manau jautėsi, kad žaidė dvi skirtingo kalibro komandos.

Pasirodžiau šiandien po keitimo, treneris nurodė spausti varžovų gynėjus ir dažniau prisijungti prie atakų. Sakė, kad pelnysiu įvartį, taip ir nutiko. Atsidūriau geroje vietoje, o po Egidijaus Vaitkūno perdavimo beliko įmušti į beveik tuščius vartus“, - savo pasirodymu džiaugėsi žalgiriečių saugas.

Žalgiriečių kapitonas Algis Jankauskas teigė, kad nors ir rezultatas šį kartą buvo įtikinantis, tačiau prieš rungtynes šansų laimėti turi kiekviena ekipa.

„Į aikštę mes žengėme motyvuoti ir susikaupę, todėl šiandien nugalėjo didesnio meistriškumo žaidėjai. Mes žaidėme ramiau ir užtikrinčiau, valdėme situaciją visų rungtynių metu.

Šiandien buvo svarbu gerai ir kompaktiškai sužaisti gynyboje, nepraleisti įvarčio, taip pat laimėti. Manau, kad visa tai mums ir pavyko. Tai buvo paskutinės oficialios rungtynės prieš Čempionų lygą, todėl reikėjo būtinai laimėti. Kiekviena pergalė duoda psichologinį impulsą. Manau, kad šios rungtynės nėra išimtis.

Kiekvieno futbolininko svajonė yra žaisti Čempionų lygoje, ypač grupių etape. Tai yra ne tik didelė atsakomybė prieš „Žalgirį“, bet ir prieš visą šalį“, - sakė gynėjas.

Po šio mačo žalgiriečių laukia trumpa pertrauka „SMScredit.lt A lygoje“, o liepos 15-ąją – kelionė į Malmę, Švediją. Čia jie sužais pirmąsias atrankos į UEFA Čempionų lygą antro etapo rungtynes prieš tituluotą FF „Malmo“ ekipą. Intriguojančio susitikimo pradžia – 19 valandą.