Vilniaus futbolo klubas „Žalgiris“ išvyka į Uteną pradėjo trečią „SMScredit.lt A lygos“ ratą. Devyniolikto turo rungtynėse žalgiriečiai susitiko su pastaruoju metu šeštoje turnyro lentelės vietoje įsitaisiusiais „Utenio“ futbolininkais ir po trijų gražių įvarčių triumfavo rezultatu 3:0 (1:0).

Prieš rungtynes komandos neišvengė netekčių. Žalgiriečiams padėti negalėjo traumą dar vis besigydantis Deividas Šemberas bei geltonų kortelių per daug prisirinkęs Jurijus Kendyšas. „Utenio“ ekipai atstovauti negalėjo taip pat traumas patyrę Robertas Freidgeimas ir Danielis Gunevičius.

Gan aktyviai rungtynes pradėję žalgiriečiai pirmą pavojingą progą susikūrė jau 10 žaidimo minutę. Kamuolį atkovojęs ir Mantui Kukliui perdavęs Elivelto kantriai išlaukė perdavimo iš komandos naujoko Lucas‘o Gaucho, o atsidūręs vienas prieš „Utenio“ vartininką lengvai nuginklavo Igną Plūką ir išvedė savo komandą į priekį.

Prabėgus kiek daugiau nei pusei pirmojo kėlinio kartą jau pasižymėjęs brazilas turėjo progą tai pakartoti. Eilinės atakos metus M. Kuklys puikiai perduoda kamuolį baudos aikštelėje jo jau laukusiam Elivelto, tačiau legionieriaus smūgis yra kiek per silpnas ir atsidūrė Igno Plūko glėbyje.

Po įvarčio kamuolio kontrolę palikę „Žalgiriui“, Utenos klubo futbolininkai pirmajame kėlinyje dažniausiai spietėsi prie savų vartų, o epizodinės atakos buvo greitai nutraukiamos. Dažnai atakuojantys žalgiriečiai, deja, taip ir nesugebėjo pralaužti tirštos ir koncentruotos „Utenio“ gynybos ir pirmasis kėlinys baigėsi minimalia vilniečių persvara 1:0.

Antrąjį kėlinį žalgiriečiai ir vėl pradėjo aktyviau nei priešininkai. Prabėgus vos penkioms minutėms uteniškiai prarado kamuolį šalia savų vartų, kamuolį priėmęs Linas Pilibaitis kaip ant lėkštės patiekė puikų perdavimą M. Kukliui, kuris fantastišku smūgiu išvalė voratinklius iš apatinio vartų kampo ir padvigubino savo komandos rezultatą.

Antrojo kėlinio viduryje primigę „Utenio“ futbolininkai leido įsisiautėti Vytautui Lukšai, kuris varžovų vartams pagrasino du kartus iš eilės. Pirmąjį kartą saugas gavo aukštą perdavimą į baudos aikštelę, o jį susistabdęs lengvu klaidinamu judesiu paliko gynėją sau už nugaros, tačiau likęs vienas prieš vartininką smūgiavo per stipriai ir šūvis skriejo gerokai virš vartų.

Vos po akimirkos saugas ir vėl atsidūrė greitos atakos smaigalyje, tačiau susistabdęs aukštą perdavimą nutarė pats atakos neužbaigti ir bandė atiduoti kamuolį patogesnėje pozicijoje atsidūrusiam Elivelto. Visgi, uteniškių gynyba nebraškėjo ir išmušė kamuolį toliau nuo pavojingos zonos.

Gynyboje susispietę „Utenio“ futbolininkai ilgai neatsilaikė ir galiausiai palūžo. Antrą pridėto žaidimo minutę po keitimo pasirodęs Paulius Janušauskas galingu smūgiu privertė I. Plūką trečią kartą traukti kamuolį iš vartų, o žalgiriečiai šventė lengvą pergalę rezultatu 3:0.

Tai buvo paskutinis „Žalgirio“ mačas „SMScredit.lt A lygoje“ prieš pirmąsias UEFA Čempionų lygos atrankos rungtynes. Jau liepos 15 dieną žalgiriečiai keliaus į Švediją, kur susitiks su FF „Malmo“ ekipa. Rungtynių pradžia – 19 valandą.

Utenos „Utenis“ – Vilniaus „Žalgiris“ 0:3 (0:1)

10‘ [0:1] Elivelto Ribeiro Dantas
50‘ [0:2] Mantas Kuklys
90+2‘ [0:3] Paulius Janušauskas