Šeštadienį Vilniaus „Žalgiris“ turės vieną paskutinių repeticijų prieš UEFA Čempionų lygos atranką. Prieš devyniolikto „SMScredit.lt A lygos“ turo akistatą su Utenos „Utenio“ ekipa pateikiame įdomiausius faktus apie artėjančią dvikovą.


Utenos „Utenis“ – Vilniaus „Žalgiris“
A lyga, XIX turas
Utenos miesto stadionas
Birželio 27, šeštadienis, 18:00 val.

2:0
. Tokiu tradiciniu rezultatu baigėsi abu komandų susitikimai. Pirmose „SMScredit.lt A lygos“ sezono rungtynėse Vilniuje uteniškius skriaudė du įvarčius pelnęs brazilas Elivelto Ribeiro Dantas, o Utenoje taikliais šūviais pasižymėjo Andro Švrljuga ir Vytautas Lukša.

Kraitis
. Po paskutinės komandų akistatos „Utenis“ iškovojo 12 taškų. Iškovoję tris pergales bei tiek pat kartų sužaidę lygiosiomis uteniškiai savo kelyje sutramdė tokias komandas, kaip „Trakai“ ar „Sūduva“, o Klaipėdoje pažabojo „Atlanto“ puolimo mašiną ir išsivežė vieną tašką. Susikrovę nemažą taškų kraitį ekipa šoktelėjo į 6 turnyro lentelės poziciją, nors pirmajame rate Utenos futbolininkai buvo surinkę tik 7 taškus.

Sugrįžo
. Į pergalių kelią sugrįžo ir žalgiriečiai. Po ne itin malonios nesėkmių serijos, kurios metu buvo netikėtai nusileista „Andrejui Paniukovui ir ko“ bei taikiai išsiskirta Pakruojyje, „Žalgirio“ futbolininkai iškovojo tris taškus Marijampolės stadione. Šiame mače puikiai debiutavo naujokas iš Portugalijos Jorge‘as Chula, kuris ne tik terorizavo varžovų gynybą, bet ir pelnė fantastišką įvartį per „Sūduvos“ vartininką, o galutinį tašką padėjo bosnis Semiras Kerla, išplėšęs pergalę paskutinėmis rungtynių akimirkomis.

Gynyba
. Pirmajame rate „Utenis“ buvo viena iš daugiausiai įvarčių praleidusių komandų – 16. Susiėmę uteniškiai šį rodiklį smarkiai pagerino, o iki pastarųjų rungtynių su „Spyriu“ kamuolį iš savų vartų tinklo traukė tik šešis kartus. Šiai statistikai ypač pagelbėjo net trys iš eilės „sausos“ rungtynės, tačiau paskutiniajame susitikime praleisti trys įvarčiai, du iš jų – nuo 11 metrų žymos.

Dykinėja
. Taip galima apibūdinti „Utenio“ puolimo grandį. Būsimieji „Žalgirio“ varžovai išlieka viena nerezultatyviausių komandų visoje „SMScredit.lt A lygoje“, o jų pelnytus 16 įvarčių kol kas pranoksta tik miegantys „Šiaulių“ puolėjai, kurių sąskaitoje – 12 taiklių smūgių. 20 pelnytų įvarčių kartelės taip pat nėra peržengę ir „Kruojos“ bei „Klaipėdos granito“ komandų futbolininkai.

Rekordai
. Galbūt netikėta, tačiau kol kas daugiausia žiūrovų dėmesio sulaukia žalgiriečių dvikovos ne prieš artimiausius persekiotojus turnyro lentelėje, o susitikimai su „Uteniu“. Sezono atidarymo rungtynes stebėjo 1500 žiūrovų, o antrojo rato mače Utenoje komandų akistata sulaukė 1800 stebėtojų. Tai – šio sezono lankomumo rekordas.

Kalibras
. Pasak vyriausiojo Utenos „Utenio“ trenerio Mindaugo Čepo, jis tarp abiejų komandų labai skiriasi. „Žalgiriečiai mus įveikė pademonstravę brandumą ir ramybę. Mes buvome per daug nuspėjami, jautėme įtampą, galiausiai perdegėme“, - tokiais žodžiais pastarąjį ekipų susitikimą vertino varžovų strategas.

Repeticija
. Mačas Utenoje taps vienu paskutiniųjų žinių patikrinimų prieš artėjančią UEFA Čempionų lygos atranką. Praėjus birželio 27-ąjai žalgiriečiams prasidės pertrauka šalies čempionate, todėl artimiausios oficialios rungtynės vyks jau Malmėje, Švedijoje.

Sentimentai
. Juos į šalį atidėti turės net keli „Utenio“ komandos futbolininkai: „Žalgiriui“ priklausantys Ignas Plūkas, Mantas Fridrikas ir Darius Kazubovičius, taip pat žalgiriečiams anksčiau atstovavęs bei juos treniravęs Mindaugas Čepas. Toks pats likimas laukia ir Roberto Freidgeimo, turėsiančio kovoti prieš savo brolį Georgą.

Derlius
. Antrasis turas žalgiriečių puolėjams kaip niekada derlingas. Nuo balandžio pabaigos Vilniaus miesto komanda pasižymėjo 34 kartus, o praleido 9 įvarčius. Aštuonių taiklių šūvių tiradą atliko Linas Pilibaitis, penkis įvarčius pridėjo prie atakų mielai prisijungiantis bei kelis kartus saugo poziciją išbandęs Andro Švrljuga, keturis – Elivelto Ribeiro Dantas.