Trečiadienio popietę Vilniaus futbolo klubo „Žalgiris“ žaidėjai leido nuotaikingai. Treniruotės metu juos aplankė vaikai iš sostinės darželio – lopšelio „Pasaka“ ir Turgelių kaimo Aistuvos gimnazijos auklėtiniai iš Šalčininkų rajono


Apie penkiasdešimt įvairaus amžiaus vaikų ne tik dalyvavo įvairiose estafetėse, kurių metu juos prižiūrėjo FK „Žalgiris“ futbolininkai, bet ir turėjo galimybę išmėginti savo jėgas žaidžiant futbolą prieš čempionus.


Nepaisant užtikrinto žaidimo aukščiausioje Lietuvos lygoje, šį kartą žalgiriečiai turėjo pripažinti mažųjų vaikų pranašumą.


„Žaidėme futbolą, mus išmokė pelnyti įvartį. Jų įmušiau apie septynis. Galbūt užaugęs būsiu futbolininku“, - po smagaus žaidimo prieš daugkartinius Lietuvos čempionus savo įspūdžiais dalinosi lopšelio – darželio „Pasaka“ auklėtinis Dagnius.


Linksmai praleistas laikas didelį įspūdį paliko ne tik vaikams, bet ir juos prižiūrinčioms auklėtojoms.


„Vaikai buvo labai patenkinti. Šiandien jie patyrė daug džiugių akimirkų. Visi grįšime į darželį su nuostabia nuotaika.


Tai buvo pirmas kartas, kai futbolą žaidėme už darželio ribų. Tikiuosi, kad tokių apsilankymų turėsime daugiau. Reikia populiarinti šį žaidimą tarp vaikučių“, - sakė darželinukus prižiūrinti auklėtoja Rima Dulevičiūtė.


Jai pritarė ir Vilniaus „Žalgirio“ vartininkus ugdantis, o šiandien ir vyriausiuoju vaikų treneriu buvęs Audrius Paškevičius: „Kuo daugiau pritrauksime vaikų į futbolo stadionus, tuo mums patiems bus geriau.“A. Paškevičius sakė, kad juos aplankę darželinukai norėjo susipažinti su futbolo paslaptimis, todėl žalgiriečiai mielai išmokė mažuosius svečius žaidimo pagrindų.


„Darėme tai, kas vaikams yra įdomiausia: atlikome kelias estafetes, kartu palenktyniavome, spardėme kamuolį į vartus, vėliau žaidėme futbolą. Jų buvo apie 40, todėl mums nesisekė jų pagauti, pralaimėjome“, - apie nuotaikingą popietę pasakojo žalgiriečių treneris.


Kartu su Vilniaus „Žalgirio“ vyrais laiką leido ir svečiai iš Šalčininkų rajono – Turgelių kaimo Aistuvos gimnazijos auklėtiniai. Vaikai ne tik apžiūrėjo Lietuvos futbolo federacijos stadioną, bet ir turėjo galimybę įšokti į futbolininkų vėžias ir paplušėti tikroje treniruotėje. Čia juos prižiūrėjo Mantas Kuklys bei būrys kitų komandos žaidėjų.


 „Žinoma, vaikams įdomiausia dalis buvo treniruotė su Vilniaus „Žalgirio“ žaidėjais. Šiandien jie buvo tikroje futbolo aikštėje, persirengė futbolininkų rūbinėje. Tai - neįkainojama patirtis.


Turėjome daug norinčiųjų atvažiuoti ir susipažinti su futbolininkais, tačiau ne visus galėjome atsivežti. Tikimės čia apsilankyti dar kartą“,- sakė Turgelių Aistuvos gimnazijos kūno kultūros mokytojas Deimantas Žemaitis.