Gegužės 5-ąją po dviejų skirtingų kėlinių Vilniaus futbolo klubas „Žalgiris“ atsakomosiose pusfinalio rungtynėse nugalėjo Kauno "Spyrį" rezultatu 2:0 (0:0) ir užtikrintai pateko į ketvirtąjį iš eilės LFF Taurės finalą

Pirmąsias pusfinalio rungtynes Vilniuje net 4:0 laimėję žalgiriečiai atsakomąjį mačą Kaune pradėjo ramiai ir užtikrintai. Žaidimo eigą kontroliavę „Žalgirio“ futbolininkai neleido aikštės šeimininkams sukurti pavojingų progų prie savo vartų.  Komandos apsikeitė keliais smūgiais link vartų, tačiau jie nebuvo taiklūs.

Po pertraukos žalgiriečiai ir toliau dominavo aikštėje, o pirmajame kėlinyje demonstruotą vangų žaidimą pakeitė vis dažnėjantys išpuoliai prie Kauno „Spyrio“ vartų.

66 rungtynių minutę po Vytauto Lukšos perdavimo kairiuoju aikštės kraštu besiveržiantis Dominykas Barauskas skersavo kamuolį į baudos aikštelę, tačiau jaunojo žaidėjo sukurtos progos neišnaudojo Linas Pilibaitis. Jo smūgiuotą kamuolį pagavo „Spyrio“ vartininkas.

Vos po šešių minučių tas pats L. Pilibaitis pagaliau atidarė savo sąskaitą atsakomųjų rungtynių metu. Dešiniuoju aikštės kraštu spurtavo gynėjus sau už nugaros palikęs Egidijus Vaitkūnas, o po jo aukšto perdavimo praėjusių metų rezultatyviausias žalgiriečių žaidėjas užtikrintu smūgiu galva persvėrė rezultatą LFF Taurės savininkų naudai.

Po šio įvarčio kauniečių ekipa visiškai atidavė iniciatyvą sostinės ekipai. Po dar kelių pavojingų atakų savo progą gavo ir išnaudojo antrajame kėlinyje pasirodęs brazilas Elivelto. Jis pataisė komandos draugų bandymą smūgiuoti kamuolį ir klastingu spyriu iš baudos aikštelės prieigų padvigubino žalgiriečių persvarą.

82 rungtynių minutę V. Lukša surengė eilinį reidą link Kauno „Spyrio“ vartų, tačiau kauniečių ekipos gynėjai neleido jam užbaigti atakos ir be skrupulų žalgirietį pargriovė. Pastarosiose keliose rungtynėse varžovų gynybines batalijas sėkmingai griaunantis saugas nutarė pats realizuoti baudos smūgį, tačiau šį kartą pritrūko šiek tiek tikslumo – jo smūgiuotas kamuolys skriejo virš vartų.

Likusias pusfinalio rungtynių minutes žalgiriečiai sužaidė išvengę netikėtumų ir nugalėję rezultatu 0:2 iškovojo taip trokštamą bilietą į 2014/15 metų LFF Taurės finalą.

Pergalės atveju FK „Žalgiris“ ne tik iškovotų LFF Taurės titulą ketvirtą kartą iš eilės, bet ir taptų pirmąją komanda Lietuvoje, sugebėjusia laimėti šį apdovanojimą 9 kartus.

Žalgiriečių priešininkais finale gali tapti dvi komandos: Klaipėdos „Atlantas“ arba Kazlų Rūdos „Šilas“. Pirmąjį pusfinalio mačą Kaune laimėjo klaipėdiečiai, nugalėję „Šilą“ minimaliu rezultatu 1:0. Atsakomosios komandų rungtynės vyks gegužės 6 dieną Klaipėdoje.

LFF Taurės finalas vyks gegužės 23 dieną Šiauliuose. Rungtynių pradžia – 14 valandą.

Kauno „Spyris“ 0:2 Vilniaus „Žalgiris“

72‘ [0:1] Linas Pilibaitis (rez. perdavimas Egidijus Vaitkūnas)

77‘ [0:2] Elivelto

Vilniaus „Žalgiris“: Saulius Klevinskas, Egidijus Vaitkūnas, Semiras Kerla, Algis Jankauskas, Dominykas Barauskas, Linas Pilibaitis, Danielis Romanovskis, Paulius Janušauskas (68‘ Jurijus Kendyšas), Vytautas Lukša, Jakubas Wilkas (46‘ Elivelto), Kristis Andreou (46‘ Mantas Kuklys).

Kauno „Spyris“: Deividas Mikelionis, Marius Miškinis (61‘ Rokas Sikorskis), Matas Gavrilovas, Donatas Stulga (68‘ Dzimtryj Rekiš), Lukas Sendžikas, Benas Olencevičius, Karolis Šilkaitis, Ernestas Mickevičius, Ignas Dedūra, Audrius Kšanavičius (79‘ Jevgenij Moroz), Paulius Daukša.