Šeštadienį „Žalgiris“ susitiks su varžovu, kuriam niekada nėra pralaimėjęs ir per 14 žaistų rungtynių, sužaidęs vienerias lygiąsias.


Tauragės „Tauras“  – senas klubas.  Ant jo herbo puikuojasi įkūrimo data - 1942.

Suprantama, išgyvenus tiek metų ir ne vieną politinę santvarką, klubo pavadinimas keitėsi ne kartą.

Pirmosios oficialios „Žalgirio“ ir Tauragės klubo rungtynės įvyko jau 1990-aisiais. Tada „Žalgiris“ 6:0 laimėjo Tauragėje šalies čempionato ketvirtfinalio rungtynes prieš komandą tada besivadinusia „Elektronu“.

Nuo tada oficialiai „Žalgiris“ yra žaidęs su tauragiškiais 14 susitikimų. Kadangi 13 jų laimėjo, ir tik vieną sužaidė lygiomis, o įvarčių santykis 54:3 vilniečių naudai, gali laikyti „Taurą“ bene parankiausiu sau varžovų.

Beje ir Vilniuje ir Tauragėje „Žalgiris“ laimėjo visas rungtynes. Vieninteles lygiąsias sužaidė pirmąjį pernai metų sezono mačą Marijampolės futbolo manieže.

„Žalgirio“ didžiausios pergalės buvo 1995-ųjų liepą ir 1997-ųjų spalį, kai „Žalgiris“ „Taurą“ triuškino 7:0. Daugiausia įvarčių atstovaudamas „Žalgiriui“ į tauragiškių vartus yra įmušęs Gražvydas Mikulėnas – 5. Iš dabar Vilniaus komandoje žaidžiančių futbolininkų įmušę „Taurui“ yra Raimondas Vilėniškis ir Arminas Vaskela.

Vis dėl to didžiausia „Žalgirio“ persvara prieš „Taurą“ buvo dar aname šimtmetyje. Iš trejų rungtynių, sužaistų šiame amžiuje, „Žalgiris“ vienerias baigė lygiosiomis, dvejas laimėjo minimaliu skirtumu.

Dabartinėje „Tauro“ komandoje registruoti ir keturi buvę „Žalgirio“ žaidėjai. Davydas Arlauskis ir Kazimieras Gnedojus dar pernai gynė „Žalgirio“ spalvas, Nikolajus Misiukas ir Mindaugas Grigalevičius tai darė seniau.

Šiuo metu nuo trečią vietą A lygoje užimančio „Žalgirio“, „Tauras“ atsilieka 4 taškais ir yra penktas.