"Žalgirio" saugas Eivinas Zagurskas su komandos draugais varžosi ne tik aikštėje, bet ir žaisdamas kompiuterinį žaidimą „FIFA“.


Pasirengimo stovykoje Kipre 24 metų futbolininkas kompiuterinius žaidimus žaidžia rečiau.


Treniruočių ir varžybų metu jis bando įgyti komandos vyriausiojo trenerio Mareko Zubo pasitikėjimą.
 

E.Zagurskas tikisi įrodyti, kad gali žaisti puikiai ir yra vertas rungtyniauti Lietuvos čempionų pagrindinėje sudėtyje.
 

Jau pirmosiose draugiškose rungtynėse Kipre „Žalgirio“ žaidėjas parodė, ko iš tiesų yra vertas. Tikslus E.Zagursko smūgis 58-ąją rungtynių minutę išvedė sostinės komandą į priekį rungtynėse su Krasnojarsko „Jenisej“. „Žalgiriui“ pavyko iškovoti lengvą pergalę 3:0, o iš Kėdainių kilęs futbolininkas buvo vienas geriausių ekipos žaidėjų.


Atsiskleisti sostinės ekipos saugui padeda ir šiltas Pietų Europos klimatas. Į „Žalgirį“ E.Zagurskas atvyko  praėjusių metų viduryje iš Graikijos „Panileaikos“ klubo. 

Vilniuje apsipratęs futbolininkas pasakoja apie pasirengimo stovyklą Kipre, karjeros etapą Graikijoje bei savo ambicijas naujajame sezone.
 

Į Kiprą su komanda atvykai ketvirtadienį. Dalyvavai treniruotėse, vienose draugiškose rungtynėse. Kokie pirmieji įspūdžiai?

Kipre esame palyginti neilgai. Išvažiavome iš šaltos Lietuvos į ten, kur šilta. Sužaidėme vienas draugiškas rungtynes, kurias laimėjome. Jose įmušiau įvartį. Kipre sudarytos puikios sąlygos tiek treniruotis, tiek žaisti ir gyventi. Viešbutis geras, valgome skanų maistą, treniruočių aikštė neblogos kokybės. Laikotarpį praleistą Kipre vertinu gerai.
 

Kokia jūsų dienotvarkė treniruočių stovykloje?

Aštuntą valandą ryto pusryčiaujame. Po pusryčių turime valandėlę atsipūsti. Po to važiuojame į treniruotę. Po treniruotės prausiamės. Vėliau pietaujame, ilsimės, ruošiamės antrajai dienos treniruotei. Sugrįžę po antrosios treniruotės, valgome vakarienę. Pavakarieniavę turime laisvą vieną kitą valandą. Per ją susirašome su namiškiais, pažaidžiame kompiuterinius žaidimus. Vakare einame miegoti.
 

Ar lieka laiko laisvalaikiui?

Laisvalaikio beveik neturime. Netoli viešbučio yra jūra. Prie jos galime nueiti. Beveik visą laisvalaikį praleidžiame viešbutyje.
 

Kaip vertini komandos žaidimą pirmosiose draugiškose rungtynėse Kipre su Krasnojarsko „Jenisej“?

Rungtynių pradžioje buvo šiek tiek padrikas žaidimas, bet po to įsižaidėme. Po sezono kolektyvas naujai susirinko, todėl reikia, kad kiekvienas žaidėjas priprastų vienas prie kito. Manau, kad rungtynių rezultatas tikrai geras.
 

Ar Krasnojarsko „Jenisej“ buvo ne per silpnas varžovas „Žalgiriui“?

Klubas iš Rusijos buvo tas varžovas, kurio ir reikėjo pirmosioms draugiškoms rungtynėms Kipre.
 

Rungtynėse su „Jenisej“ įmušei įvartį. Kaip vertini savo žaidimą?

Džiaugiuosi, kad pavyko įmušti įvartį. Rungtynėse turėjau ir daugiau progų. Galėjau pasižymėti dar vieną ar du kartus. Ne visą laiką įmanoma įmušti po 10 įvarčių rungtynių metu. Tikiuosi, kad įvarčius mušiu ir toliau.
 


Į „Žalgirį“ atvykai iš Graikijos. Kuo skiriasi Graikija nuo Kipro?

Į Graikiją atvykau tokiu pačiu metų laiku, kaip dabar į Kiprą. Oro sąlygos tokios pačios. Graikijoje buvo daugiau lietingų dienų, o stovykloje Kipre kol kas nelijo. Graikija ir Kipras beveik niekuo nesiskiria. Abiejose šalyse kalbama graikų kalba.
 

Kaip vertini Graikijoje praleistą karjeros laikotarpį?

Graikijoje praleidau pusmetį. Tai buvo vienas iš geresnių mano karjeros laikotarpių. Žaidžiau visose rungtynėse, spėjau atsigauti po traumų. Viskas klostėsi labai gerai.
 

Ar pristaikei prie klimato Graikijoje?

Graikijoje buvo didelis karštis, bet jis skyrėsi nuo karščio Lietuvoje. Mūsų šalyje, kai būna karšta - nėra kuo kvėpuoti. Graikijoje kitaip – joje lengviau kvėpuoti, kai būna aukšta temperatūra.
 

Graikijoje žaidei antrojo diviziono „Panileiakos“ klube. Ar skiriasi Graikijos antrojo diviziono lygis nuo Lietuvos čempionato?

Čempionato lygis panašus į Lietuvos A lygą. Stipriausios mūsų šalies komandos – „Žalgiris“, „Sūduva“, „Ekranas“ - pirmautų Graikijos antrajame divizione. Visos kitos A lygos komandos tikrai turėtų ką veikti.
 

Kaip vertini futbolo fanus Graikijoje?

Pasitaikydavo įvairių fanų. Kai kurie iš jų į aikštę mėtydavo fakelus. Graikijoje kitokia kultūra, kitoks susidomėjimas futbolu. Graikijoje į futbolo rungtynes ateidavo žymiai daugiau aistruolių nei Lietuvos čempionate.
 

Ar moki graikų kalbą?

Graikų kalbą šiek tiek suprantu. Moku pagrindinius žodžius. Išvykus iš Graikijos, neteko bendrauti šia kalba, todėl ji užsimiršo. Jeigu tektų vėl pabūti Graikijoje, po kelių savaičių kalbą prisiminčiau.
 

Ar norėtum vėl rungtyniauti Graikijoje, o, galbūt ir kitose pietų Europos valstybėse?

Su didžiuliu noru vykčiau rungtyniauti.
 

Iš Graikijos atvykai į „Žalgirį“. Kaip vertini stipriausioje Lietuvos komandoje praleistą pusmetį?

Komandai jis buvo labai geras, tačiau man tai nebuvo pats lengviausias karjeros laikotarpis. Atvykau į „Žalgirį“ įpusėjus sezonui. Komanda jau buvo sukomplektuota, todėl pasireikšti daug laiko neturėjau. Treneris galbūt nedrįso rotuoti pagrindinių žaidėjų ir pakeisti juos futbolininkais, kurie dar nieko neįrodė. Todėl pusmetis man buvo sunkokas, nes reikėjo priprasti sėdėti ant suolo ir tik epizodiškai išeiti į aikštę.
 

Kokio vaidmens komandoje tikiesi naujajame sezone?

Kaip ir kiekvienas stovykloje esantis žaidėjas noriu įrodyti treneriui, kad galiu žaisti pagrindinėje komandos sudėtyje. Tai svarbiausias mano tikslas.
 

Kaip vertini dabartinę „Žalgirio“ sudėtį?

Komandą paliko keli legionierai ir pagrindinėje sudėtyje praėjusį sezoną žaidę lietuviai, kurie vedė ekipą priekį. Kol kas naujų veidų turime nedaug, tačiau tikimės solidaus pastiprinimo. Šiuo metu komandai dar trūksta kelių stiprių žaidėjų.
 

Su kuriais Lietuvos čempionų komandos žaidėjais daugiausiai bendrauji?

Komanda draugiška, su visais gerai sutariu. Nėra bendravimo pasidalijus grupėmis. Turime labai gerą kolektyvą. Visi tiesiog būnam kartu.
 

Ar kartu su komandos draugais leidi laisvalaikį?

Su keliais komandos draugais, su kuriais labai gerai sutariu – Georgu Freidgeimu, Artūru Žulpa – praleidžiu laisvalaikį kartu. Dažnai susitinkam ir su visais komandos draugais. Laisvalaikiu nueiname į kino teatrą, susirenkame namuose pažaisti kompiuterinį žaidimą „FIFA“. Tikrai randame ką veikti.
 

Kurią komandą valdai „FIFA“ kompiuteriniame žaidime?

Mano mėgstamiausia komanda yra „Manchester United“. Už ją sergu ir dažniausiai ją valdau. Ekipos draugai renkasi stiprias komandas, kad galėtų mane nugalėti.
 

Ką mėgsti veikti laisvalaikiu?

Mėgstu kasdien žiūrėti filmus, ypač kiekvieną dieną prieš miegą. Laisvesnę dieną žaidžiu boulingą, biliardą, susitinku su draugais. Mėgstu aktyvesnį laisvalaikį.
 

Kokius filmus labiausiai mėgsti?

Žiūriu beveik visų žanrų filmus.
 

Ar matei lietuvišką filmą „Redirected / Už Lietuvą!“?

Nemačiau. Apie „Redirected / Už Lietuvą!“ filmą visi rūbinėje kalba. Galiu beveik viską papasakoti apie šį filmą. Dabar net neverta eiti į kino teatrą.
 

Ko palinkėtum „Žalgirio“ fanams prieš naują sezoną?

Daug pergalių. Norėtųsi, kad kuo daugiau fanų rinktųsi į stadionus, kad būtų kuo didesnis palaikymas ir kad komandą palaikytų ne vien tada, kai būna pergalės, bet ir kai ateina sunkūs laikai. Fanai tam ir reikalingi, jog palaikytų komandą tada, kai būna sunkiausia.  Linkiu, kad būtumėme visą sezoną visi kartu, ar tai būtų pergalės, ar tai būtų pralaimėjimai.