Rugsėjo 12 dieną prie žalgiriečių gali prisijungti ir tu!


Vakar (08. 05) VMFD „Žalgirio” treniruotėje „Vingio” stadione buvo galima išvysti kiek neįprastą vaizdą – kamuolį gainiojo ir mergina. Tai dukart Vilniaus maratono nugalėtoja Diana Lobačevskė, kuriai kompaniją sudarė ir stajeris Tomas Matijošius. Nauji komandos nariai? Ne visai taip – tą vakarą buvo pakloti pamatai lengvosios atletikos bei futbolo draugystei ir bendradarbiavimui.

VMFD "Žalgirio" kolektyvas bei vienas didžiausių sporto renginių mieste, tarptautinio Vilniaus maratono organizatoriai nusprendė bendradarbiauti.
„Kokiomis formomis tai vyks atskleisime kiek vėliau, tačiau jau dabar aišku, kad Vilniaus maratono dieną, rugsėjo 12-ąją prie finišo linijos su pilnu aprangos komplektu išsirikiuos visa „Žalgirio” komanda. Manome, tai bus puikiu stimulu suvokti, jog kiekvienas sportininkas atstovauja ne vien savo komandą ar sporto šaką, tačiau ir miestą – tiek futbolą, tiek bėgimą šiuo atveju sieja Vilnius.”, – sakė bėgimo organizatorius Evaldas Martinka.
„Ir futbolo, ir lengvosios atletikos rungtys vyksta tuose pačiuose stadionuose, tad šių sporto šakų atstovai dažnai susitinka. Viena iš šių metų Vilniaus maratono trasų drieksis per legendinį „Žalgirio” stadioną”, sakė E. Martinka.

„Praėjusį sezoną „Žalgirio” vyrai treniravosi Vilngio parko stadione, kartais jų treniruotės vykdavo lengvaatlečių varžybų metu. Kuomet atlikinėdavau lemiamus šuolius, visa „Žalgirio” komanda mane audringai palaikydavo”, – apie jau esamus ryšius tarp futbolo ir kitų sporto šakų sakė treniruotėje turėjusi dalyvauti, tačiau į varžybas Švedijoje išvykusi pasaulio jaunimo lengvosios atletikos vicečempionė A.Palšytė.

„Gyvenant Anglijoje nesusidurti su futbolu neįmanoma, niekur nepabėgsiu nuo jo ir Lietuvoje”, – juokavo futbolo kamuolį išbandžiusi du kartus Vilniaus maratono nugalėtoja Diana Lobačevskė.

Prieš prasidedant treniruotei „Žalgirio treneris Igoris Pankratjevas irgi šmaikštavo: „Dianą į komandą priimtumėm be jokių abejonių”.

Po treniruotės gerų žodžių stajeriams negailėjo ir "Žalgirio" legionierius iš Rusijos, saugas Andrej Nagumanov: „Merginą tarp mūsų futbolo aikštėje mačiau pirmą kartą, tačiau tai labai gražus vaizdas ir teigiamos emocijos. Ypač patiko Dianos kamuolio stabdymas krūtine ir Tomo žongliravimas kamuoliu rankomis. O jei rimčiau, tai futbolas yra sporto karalius, lengvoji atletika – sporto karalienė, tad šis bendradarbiavimas panašus į karališkas vestuves. Su nekantrumu laukiu ir paties Vilniaus maratono – tokiose varžybose tiek aš, tiek dauguma komandos narių dalyvaus pirmą kartą”.