Broliai Andrey ir Roman Nagumanovai žais "Žalgiryje".


VMFD "Žalgirį" oficialiai papildė dar vienas legionierius iš Rusijos. Naujuoju Vilniaus komandos nariu tapo Roman Nagumanov. "Žalgiryje" futbolininkas rungtyniaus kartu su broliu Andrejumi Nagumanovu. Į Lietuvą 25 metų saugas keliasi iš Jūrmalos "Jūrmala" (Latvija) komandos.

Romanai, kaip atsiradai komandoje, kurioje žaidžia tavo brolis?

Su broliu visad norėjosi žaisti vienoje komandoje. Kartu esame rungtyniavę tik universitete, norėjosi išbandyti mūsų duetą aukštesniame lygyje. Kiek žinau, brolis apie mane užsiminė sporto direktoriui sezono pradžioje, jis matė, kad žaidžiu Latvijoje, sekė mano žaidimą. Prieš dvi savaites sulaukiau skambučio ir siūlymo prisijungti prie „Žalgirio“.

Tad priimti sprendimą persikelti į Vilnių nebuvo sunku?
Sutikau iš karto. Tiesiog teko suderinti kelias detales su buvusia komanda.

Kiek laiko treniruojiesi su "Žalgiriu"?
Dvi savaites.

Kodėl tik dabar pasirašei kontraktą?
Tiek aš, tiek "Žalgiris" ilgokai laukėme reikiamų dokumentų iš mano buvusios komandos.

Kokį įspūdį palieka naujoji komanda?
Komanda paliko gerą įspūdį. Treniruojuosi su stipriais visų pozicijų futbolininkais, "Žalgiris" - stipri komanda. Vyksta įdomios treniruotės, treneriai - profesionalai. Malonu plušėti treniruotėse, kai sudarytos tokios sąlygos.

Ką žinai apie Vilniaus „Žalgirį“?
Girdėjau, kad ši komanda kažkada buvo stipriausia komanda Lietuvoje. Su broliu reguliariai susiskambindavome, tad tiek aš apie „Žalgirio“ esamą situaciją, tiek brolis apie „Jūrmalą“ žinome nemažai.

Žaidi saugo pozicijoje. Kaip apibūdintum save kaip futbolininką?
Esu dešiniakojis, patinka žaisti tiek aikštės viduryje, tiek krašte. Kuriame krašte – nėra skirtumo. Jei reikia, galiu atakuoti, jei reikia – atsitraukti į gynybą.

Tris sezonus žaidei Rusijos I lygoje. Kodėl šiemet persikėlei į Latviją?
Todėl, kad gavau traumą: pusę metų gydžiausi, kitus pusę – atgaudinėjau formą. Nespėjau papulti į Rusijos čempionatų traukinį. Tad atsiradus galimybei Latvijoje, ja pasinaudojau.

Latvijoje žaidei 13 numeriu pažymėtais marškinėliais. "Žalgiryje" šis numeris - užimtas. Kokį pasirinkai?
Rusijos I lygoje visad rungtyniavau vilkėdamas 13 numeriu pažymėtais marškinėliais. Negaliu sakyti, kad šis skaičius man neša sėkmę, bet su juo jaučiuosi gerai. Kadangi „Žalgiryje“ 13 užimtas, pasirinkau numerį 18.

Prieš persikeldamas į Lietuvą R. Nagumanov rungtyniavo Jūrmalos "Jūrmala" (Latvija),  Novokuznecko "Metallurg-Kuzbass" (Rusija), Sankt Peterburgo "Zenit-2" (Rusija) bei Maskvos "Dinamo" (Rusija) rezervinėje komandoje.