Prie žaliai baltų oficialiai prisijungė antras futbolininkas, atstovavęs Rusijos jaunimo futbolo rinktinei.


Trečiadienį (03. 10), po vienintelės treniruotės, VMFD „Žalgiris“ pasirašė sutartį su atraminio saugo pozicijoje rungtyniaujančiu futbolininku iš Rusijos Andrejumi Nagumanovu (Andrey Nagumanov).

23 metų futbolininkas į Vilniaus komandą atvyko iš II Rusijos lygos Sankt Peterburgo „Smena-Zenit“ komandos. Prieš tai saugas rungtyniavo Maskvos „Sportakademklub“ ir Ivanovo „Tekstilsčik“ klubuose, Sankt Peterburgo „Zenit“, „Zenit“ dublerių ir jaunimo komandose. A. Nagumanovas vilkėjo ir visų amžiaus grupių Rusijos jaunimo rinktinių aprangą.
Pasirašęs sutartį su VMFD „Žalgiriu“ A. Nagumanovas davė interviu svetainei www.fkzalgiris.lt:

Andrejau, tu jau antrasis futbolininkas iš Rusijos, papildęs VMFD “Žalgirį”. Kodėl pasirinkai būtent Lietuvos sostinės komandą?
Taip atsitiko, jog gavau pasiūlymą atvažiuoti į peržiūrą. Nors manimi rimtai domėjosi Rusijos I lygos Sankt Peterburgo “Dinamo” bei vienas iš Izraelio aukščiausios lygos klubų, nusprendžiau apsistoti Lietuvoje, “Žalgiryje”. Pasirinkimą įtakojo keletas priežasčių: Lietuva – tikra Europos valstybė, antra – sužavėjo “Žalgirio” tikslai, administracjos požiūris ir jų darbas, treniruočių procesas, trenerio asmenybė.
Vienas mano tikslų – žaisti stipriame Europos klube. “Žalgiris” siekiant šio tikslo – gera stotelė. Iš čia lengviau būti pastebėtam klubų, kuriuose svajoju žaisti po kelerių metų. Tačiau kol kas aš visas – “Žalgirio”. Esu susikoncentravęs į komandos tikslus bei uždavinius. Treniruotėse dirbu maksimaliai sunkiai, kad įsitvirtinčiau pagrindinėje sudėtyje, tobulėčiau, kelčiau savo, kaip futbolininko, lygį.

Kokie įspūdžiai apie naująją komandą su ja pasitreniravus dvi savaites?
Kiek galiu teigti dabar, neprasidėjus sezonui, „Žalgiris“ man atrodo panašaus į Rusijos I lygos stiprų vidutinioką. Žaidžiau Rusijos I lygos Maskvos „Sportakademklub“ ir Ivanovo „Tekstilsčik“ komandose. „Žalgiris“ man atrodo stipresnis nei jos. Turime ir patyrusių, ir jaunų žaidėjų. Tai reiškia, kad turime ir proto, ir jėgų. Toks derinys yra pavojingas visiems varžovams.

Vilkėdamas „Žalgirio“ marškinėlius sužaidei dvejas draugiškas rungtynes. Pajautei skirtumą tarp lietuviško ir rusiško futbolo?
Pastebėjau, kad Lietuvoje futbolininkai žaidžia labiau technišką futbolą, daugiau vienas kitam perduoda kamuolį, galvoja. Rusijoje, ypač I lygoje, vyrauja jėga pagrįstas žaidimas.

Koks tu aištėje?
Emocionalus, tačiau paskutiniu metu su teisėjais stengiuosi nebesiginčyti. Supratau, kad jų perkalbėti neįmanoma. Kaip ir visi normalūs futbolininkai, aikštėje esu piktas, tačiau sąžiningas, nesimuliuoju, stengiuosi viską atlikti 100 procentų, švariai. Geltonų kortelių mano karjeroje pasitaikė, tačiau jų nedaug. Jei ir gaunu, tai tik žaidybines, ne dėl kalbų, nervų, ar ginčų su teisėjais.

Komandoje jau jautiesi savu?
Į “Žalgirį” surinktas ne tik stiprus, bet ir šaunus kolektyvas. Komandos viduje tvyro idealus mikroklimatas. Manau, kad tai irgi įtakos mūsų rezultatus.
Į ”Žalgirio” peržiūrą atvykau vasario 21-ąją, per savo gimtadienį. Į pirmą treniruotę būsimiems komandos draugams atnešiau tortą. Gal todėl iškart mane priėmė kaip savą. Bendraudamas su kolegomis neturiu nei mažiausios problemos.
Visi supranta rusiškai, bendrauti nesunku. O jei kas ir nesupranta rusiškai, susikalbu angliškai.

Lietuvių kalbos jau pramokai?
Treniruotėse išmokau keletą su futbolo procesu susijusių žodžių, tokių kaip “kita pusė”, “nugara”, “gerai”. Taip pat mokausi lietuviškai skaičiuoti. Jau moku suskaičiuoti iki trijų (juokiasi). Gražių lietuviškų žodžių, tokių kaip “graži panelė”, “laba diena”, “ačiū” išmokė sporto direktorius. Negražių žodžių į mano gausėjantį žodyną vis įterpia “Žalgirio” atstovas spaudai (juokiasi).


Vilkėdamas „Žalgirio“ marškinėlius A. Nagumanovas per dvejas draugiškas rungtynes įmušė vieną įvartį. Rusijos I lygoje saugas per du sezonus žaidė 55 rungtynes, įmušė 5 įvarčius. Praėjusiame sezone atstovaudamas Sankt Peterburgo „Smena-Zenit“ komandai II Rusijos futbolo lygoje "Žalgirio" naujokas per 20 rungtynių įvarčiu pasižymėjo 5 kartus.