VMFD "Žalgiris" komanda antradienį 2012/13 metų LFF taurės V etapo rungtynėse svečiuose rezultatu 3:0 (1:0) nugalėjo Tauragės "Taurą"

Tauragėje vykusiame mače pirmojo kėlinio pabaigoje į priekį išsiveržę žalgiriečiai pranašumą patrigubino antroje susitikimo pusėje.

Vilniečiai sugebėjo įjungti aukštesnę pavarę net ir nuo 60 minutės žaisdami 10-yje.

LFF taurės aštuntfinalyje įvarčius "Žalgiriui" pelnė puolėjai Calumas Elliotas, po keitimo aikštėje pasirodęs Kamilis Bilinskis ir saugas Pavelas Komolovas.

Rungtynių pradžioje žalgiriečiai ilgai kontroliavo kamuolį, bet pavojingų atakų sukūrė nedaug. "Tauro" futbolininkams pavyko varžovams neleisti smūgiuoti iš artimų distancijų.

Antroje pirmo kėlinio pusėje šeimininkai puolime pradėjo žaisti vis drąsiau. "Žalgirio" ekipos vartininkui Armantui Vitkauskui kelis kartus teko atremti priešininkų smūgius.

Nuo susitikimo pradžios prabėgus pusvalandžiui, vienos iš svečių atakos metu, po kontakto su varžovu susižeidė į vartus galva smūgiavęs žalgiriečių kapitonas Algis Jankauskas. Gynėją netrukus pakeitė Andro Švrljuga.

Abi komandos pavojingiausias savo atakas surengė kėliniui artėjant prie pabaigos.

38 minutę Tauro" žaidėjas atsidūrė labai geroje pozicijoje šalia vartų, kuomet po rikošeto kamuolys atsidūrė beveik prie pat jo kojų. Nestipriai smūgiavęs tauragiškis nepasinaudojo netikėtai atsiradusia proga pasižymėti.

Savo ruožtu žalgiriečiai "Taurui" priminė nerašytą futbolo taisyklę "neįimuši tu, įmuš tau". 43 minutę Ramūnas Radavičius atliko aukštą perdavimą į baudos aikštelę, kur jį priėmęs Calumas Elliotas galva nukreipė kamuolį į vartus.

Po pertraukos Tauragės futbolininkai iškart buvo priversti labai intensyviai dirbti gynyboje.

"Žalgiris" nuolat kėlė grėsmę standartinėse situacijose, o 54 minutę varžovus kaip reikiant išgąsdino baudos aikštelėje vienas prieš du gynėjus atsidūręs Ramūnas Radavičius. Tačiau saugo smūgiuotas kamuolys praskriejo virš vartų.

Ilgai antroje susitikimo pusėje tylėjęs "Tauras" 60 minutę surengė labai pavojingą kontrataką. Ją pražanga nutraukusiam sostinės ekipos gynėjui Georgui Freidgeimui buvo parodyta raudona kortelė.

Tauragiškiams kiekybine persvara pasinaudoti nepavyko. Maža to, šeimininkai netrukus praleido antrąjį įvartį.

68 minutę LFF taurės laimėtojai surengė aštrią kontrataką, kurios metu nepriekaištingai tiksliai sužaidė perdavimą atlikęs saugas Andrejus Nagumanovas ir kamuolį į vartus pasiuntęs puolėjas Kamilis Bilinskis.

Garbės įvartį bandę įmušti "Tauro" futbolininkai pačioje rungtynių pabaigoje vėl buvo priversti stebėti, kaip po panašiu scenarijumi prasidėjusios svečių atakos kamuolys įskriejo į jų vartus.

Paskutinį tašką rungtynėse padėjo Kamilio Bilinskio ir Pavelo Komolovo duetas. Pastarasis pasižymėjo įvarčiu.

Antrą kartą per pastarąsias keturias dienas pergalę Tauragėje iškovojusi VMFD "Žalgiris" komanda pateko į LFF taurės ketvirtfinalį.

Tauragės "Tauras" 0:3 VMFD "Žalgiris"

Įvarčiai: Calumas Elliotas (43 min.), Kamilis Bilinskis (68 min.), Pavelas Komolovas (90+1 min.).

Įspėjimai: Lukas Ankudinovas (78 min.), Tomas Vyšniauskas (52 min.); Calumas Elliotas (55 min.), Vaidotas Šilėnas (86 min.).

Pašalinimai: Georgas Freidgeimas (60 min. raudona kortelė).

VMFD "Žalgiris": Armantas Vitkauskas, Algis Jankauskas (36' Andro Švrljuga), Luka Peričius, Egidijus Vaitkūnas, Georgas Freidgeimas, Paulius Janušauskas (46' Andrejus Nagumanovas), Pavelas Komolovas, Ramūnas Radavičius (75' Vaidotas Šilėnas), Arminas Vaskela (46' Povilas Krasnovskis), Mantas Kuklys, Calumas Elliotas (60' Kamilis Bilinskis)

Tauragės "Tauras": Vladislavas Bosinzonas, Mantas Lėkis, Tomas Rimas, Tomas Sirevičius, Egidijus Auryla, Vladas Petkevičius, Lukas Martišauskis, Tomas Vyšniauskas, Luca Maronbiu (70' Lukas Ankudinovas), Romanas Kuzinas, Marius Kižys.