"Žalgiris" ir "Lechia" žais po 50 metų pertraukos.


Rytoj, liepos 14 d., „Žalgirio“ mūšio 600-ųjų metinių proga draugiškas rungtynes žais Vilniaus „Žalgiris“ ir viena stipriausių Lenkijos ekipų – Gdansko „Lechia“. Prognozuojama, kad į šį Lietuvos ir Lenkijos klubų susitikimą atvyks per 500 „Lechia“ klubo sirgalių.

„Lenkijos ekipos aistruoliai į varžybas jau nupirko apie 400 išankstinių bilietų. Manome, kad dar keli šimtai jų gali atvykti ir bilietus į rungtynes įsigyti vietoje“, - sako VMFD „Žalgirio“ sporto direktorius Mindaugas Nikoličius. – „Labai kviečiame visus vilniečius ir miesto svečius atvykti į „Žalgirio“ stadioną ir palaikyti Vilniaus komandą. Tikimės, kad žalgiriečius palaikančių sirgalių bus bent tris-keturis kartus daugiau. Juolab, kad žiūrovams nenuobodžiauti nebus kada – ir žalgiriečiai, ir lenkai demonstruoja aukštą meistriškumo lygį, tad tikimės išvysti patrauklų akiai futbolą“.

19 val. prasidėsiantis Vilniaus „Žalgirio“ ir Gdankso „Lechia“ draugiškas susitikimas vainikuos stadione rengiamą „Žalgirio“ mūšio 600 metų jubiliejaus šventę. Anot M. Nikoličiaus, varžovu Gdansko „Lechia“ pasirinktas neatsitiktinai. „Lygiai prieš 50 metų įvyko pirmoji Vilniaus „Žalgirio“ išvyką į užsienį, kur jie žaidė prieš Gdansko „Lechia“. Tąkart rungtynės baigėsi lygiosiomis 0:0. Tad liepos 14-ąją Vilniuje įvyks atsakomosios rungtynės po 50 metų“, - kalbėjo vilniečių klubo sporto direktorius.

Prieš rungtynes į „Žalgirio“ mūšio šventę susirinkę vaikai ir jų tėveliai pamatys parodomąsias senovės riterių kautynes, galės išsidažyti veidą „Žalgirio“ spalvomis, piešti istorines kautynių akimirkas, pūsti muilo burbulus, šaudyti iš lanko, žaisti mini futbolą ir laimėti 200 prizų: šalikų, vuvuzelų, ledų ir kt. „Į šią „Žalgirio“ mūšio minėjimo šventę kviečiame ne tik futbolo mėgėjus: visi – ir maži, ir dideli – čia ras pramogų, kuriose patys galės aktyviai dalyvauti ir laimėti daugybę prizų“, – sakė renginį organizuojančio Vilniaus „Žalgirio“ direktorė Vilma Venslovaitienė.

Per Vilniaus „Žalgirio“ ir Gdansko „Lechia“ komandų rungtynių pertrauką jaunieji futbolo gerbėjai turės unikalią galimybę sudalyvauti simboliniame „Žalgirio“ mūšyje futbolo aikštelėje: 11 „Žalgirio“ futbolininkų jėgas išmėgins prieš 111 vaikų. Vaikų komandos gretas galės papildyti kiekvienas jaunesnis nei 12 metų šventės dalyvis.
Nemaža dalis į sostinę atvyksiančių futbolo mėgėjų iš Lenkijos vėliau patrauks į Šaulius, kur vietos „Šiauliai“ liepos 15 dieną UEFA Europos lygos antrojo kvalifiakcinio etapo rungtynėse susitiks su Krokuvos „Wisla“.