Legionieriaus iš Rusijos įspūdžiai po 5 mėnesių Lietuvoje.


"Žalgirio“ gynėjui Jan Bobrovskij Vilnius pamažu tampa antraisiais namais. Legionierius iš Rusijos, Sankt Peterburgo, pramoko lietuviškai, pamėgo lietuvišką gamtą, Vilniaus senamiestį ir šaltibarčius. Jis lietuviškai niūniuoja „Olialia" pupyčių dainą „Greičiau greičiau“, o svarbiausia – įsitvirtino „Žalgirio“ startinėje sudėtyje. Apie penkis mėnesius Lietuvoje, lietuvišką futbolą, Baltijos taurę ir Pasaulio futbolo čempionatą futbolininkas papasakojo internetinei svetainei www.fkzalgiris.lt .

Kuo tau įdomi A lyga? Kokį įspūdį palieka Lietuvos čempionatas?
Iškart pabrėšiu, kad A lyga yra stipriausia lyga, kurioje man teko iki šiol rungtyniauti. Atvykęs į Lietuvą iš jaunimo lygio perėjau į vyrų futbolą. Aiškiai matosi, kad A lygoje yra keturios-penkios stiprios komandos, ir tiek pat – silpnesnių. Tačiau kovoti reikia su visomis. Nors čempionatas vyksta įtemptai, nors čia žaidžiamos ne vienerios gražios rungtynės, pasigendu žiniasklaidos, futbolo mėgėjų susidomėjimo ir dėmesio A lyga, futbolu apskritai. Susidomėjimas futbolu Lietuvoje, lyginant su Rusija – gerokai žemesnis. O stadionai vasarą pakankamai geri. Džiaugiuosi, kad treniruojamės ir žaidžiame ant natūralių aikščių.

Vos atvykęs į Lietuvą išreiškei susižavėjimą „Žalgiriu“. Ką apie savo komandą gali pasakyti dabar?
Esame nuostabus kolektyvas. Tik atvykęs į komandą pastebėjau, kad treneriui svarbiausia – darnus kolektyvas, gera atmosfera, geri tarpusavio santykiai. Nuo to priklauso žaidimo kokybė, rezultatai. Vaikinai draugiški, nesame suskirstyti į jaunesnius ar senesnius, dažnai būname kartu, o treniruotėse net treneris nevengia pajuokauti. „Žalgiryje“ ypač gerai subalansuoti santykiai tarp vadovybės, trenerių ir žaidėjų, todėl problemų nėra. Apie „Žalgirį“ galiu atsiliepti tik teigiamai.

Kaip vertini komandos rezultatus?
Nuostabu būti pirmoje A lygos vietoje. Nuostabu dažnai laimėti. Mus dabar gerbia ir mūsų prisibijo visi varžovai. Man toks komandos rezultatas nėra netikėtas: aš ir mano draugai iš Sankt Peterburgo atvykome į Lietuvą su tikslu kovoti dėl čempionų titulo.

Savo žaidimu esi patenkintas?
Tiesą pasakius, dar daug yra kur tobulėti, dar daug reikia dirbti. Praėjusiame sezone žaidžiau mažai. Šiais metais„Žalgirio“ sudėtyje žaidžiu pastoviai ir tuo itin džiaugiuosi. Palengva įsivažiuoju ir aikštėje jaučiuosi vis stipriau, grįžta pasitikėjimas savo jėgomis. Ačiū už tai partneriams, kurie man padeda, mane palaiko.

Sezono pražioje keletą rungtynių žaidei dublerių komandoje. Kodėl?
Labai nesėkmingai sužaidžiau pirmąsias A lygos rungtynes. To nesitikėjo nei treneris, to nesitikėjau aš pats. Priešsezoninėse rungtynėse žaidžiau ramiai ir užtikrintai. Tikriausiai čempionato starte nesusitvarkiau psichologiškai. Po rungtynių ilgai kalbėjomės su treneriu. Jis nusprendė kelioms rungtynėms mane išsiųsti į dublerių komandą, kad įgaučiau pasitikėjimo savimi, susitvardyčiau. Atrodo, šis trenerio sprendimas buvo teisingas. Dėkoju treneriui, kad viskas taip įvyko. Dabar vėl esu laimingas, kad žaidžiu, o komanda laimi.

Esi vidurio gynėjas, tačiau per sužaistas 9 rungtynes “neužsidirbai“ nei vienos geltonos kortelės. Kaip tai paaiškinsi?
Kontakto nebijau, dažnai iš po varžovų kojų išmušinėju kamuolį čiuoždamas, tačiau stengiuosi žaisti į kamuolį, tad kortelių kol kas pavyko išvengti.

A lygoje laukia sunki savaitė: trečiadienį „Žalgiris“ žais išvykoje su „Vėtra“, sekmadienį – namuose su „Ekranu“...
Man patinka žaisti prieš stiprias komandas. Stiprūs varžovai ir patys žaidžia, ir leidžia tai daryti mums. Kai žaidžia dvi komandos, o ne viena, įdomu ir žiūrovams, ir žaidėjams. Žaisime derbį prieš „Vėtrą“, vėliau pas mus atvyks čempionas „Ekranas“. Bus sunkios, įdomios kovos. Aš tikiu, kad esame pajėgūs abi šias komandas įveikti. Per artimiausius du turus reikia iškovoti 6 taškus.

Šiuo metu A lygoje pertrauka. Vyksta Baltijos taurė. Kas šio draugiško turnyro favoritai?
Kadangi lietuvišku futbolu pradėjau domėtis tik atvykęs į Lietuvą, o Latvijos ir Estijos rinktinių beveik nepažįstu, prognozuoti nesiryšiu. Tik tikiuosi, kad Davydas Arlauskis sekmadienį atliks bent du rezultatyvius perdavimus (šypsosi). Linkiu jam sėkmės.

Stebi Pasaulio futbolo čempionatą. Kuri komanda tau, gynėjui, patinka labiausiai?
Laisvalaikiu su Pavelu (Pavel Komolov - „Žalgirio“ saugas – red. past.) stengiamės pažiūrėti visus Pasaulio futbolo čempionato mačus. Labai gražiai atakuoja Argentina, tai yra svajonių komanda, tačiau su tokia gynyba, kokią demonstruoja dabar, ši rinktinė finalo gali nepasiekti. Patinka Vokietijos žaidimas, kaip visad, tai yra gerai veikianti vokiška mašina. Nepaisant pralaimėjimo Serbijai, vokiečiai žino kaip žaisti, visi žaidėjai žino savo vietą, pareigas, užduotis. Ir atakuoja, ir ginasi ši rinktinė užtikrintai. Patiko ir gynybiniai Brazilijos veiksmai.

Ką jauti, kai per televiziją rodo Slovėnijos rinktinės rungtynes?
Apmaudu, kad Rusija nepateko į Pasaulio čempionatą. Apmaudu ne tiek dėl to, kad nepateko, kiek dėl to, kad su dabartine sudėtimi Rusija galėtų kovoti gal net ir dėl čempionų vardo. Reikėjo tiesiog įveikti slovėnus... bet futbolas yra futbolas.

Gyvendamas Vilniuje savo gimtojo miesto Sankt Peterburgo nepasiilgsti?
Visko būna. Bet Vilnius yra labai gražus miestas. Žmonės, gatvės, upė, tiltai - viskas primena Sankt Peterburgą. Vilnius yra lyg maža mano gimtojo miesto dalis.

Ne kartą niūniavai „Olialia pupyčių“ dainą. Tai tavo atradimas Lietuvoje?
Lietuvoje atradau Vilniaus senamiestį, šaltibarščius ir, žinoma, „Olialia“ pupytes. Man jos labai patinka. Vis laukiu, kada jos ateis į stadioną pažiūrėti „Žalgirio“ rungtynių (juokaisi). Tikiuosi, bent po šito interviu jos tikrai ateis į stadioną.