Jaunasis VMFD "Žalgirio" saugas pasakoja apie studijas, MRU ir U-21 rinktines, sezono pradžią bei "privilegijas" "Žalgiryje".


Devyniolikmetis Vilniaus "Žalgirio" saugas Arminas Vaskela vis dar vadinamas vienu perspektyviausiu Lietuvos futbolininku: A lygoje sportininkas debiutavo prieš dvejus metus, su MRU rinktine šiemet tapo Lietuvos studentų futbolo lygos čempionu, yra kviečiamas į Lietuvos U-21 rinktinę. Tiesa, VMFD "Žalgirio" pagrindinėje sudėtyje A. Vaskelai įsitvirtinti kol kas nepavyksta. Oficiali "Žalgirio" internetinė svetainė www.fkzalgiris.lt apie visa tai pasikalbėjo su pačiu A. Vaskela.

Arminai, esi ne tik futbolininkas, bet ir studentas. Kaip sekasi derinti karjerą ir studijas?
Neakivaizdžiai studijuoju MRU teisę ir valdymą, esu pirmakursis. Mokytis laiko beveik nelieka, o jei ir liktų, nežinau, ar daugiau mokyčiausi nei dabar – prioritetus skiriu futbolui. Jei rimtai, tam ir pasirinkau neakivaizdinį studijų būdą, kad ir sportą, ir mokslus galėčiau derinti.

Esi pavyzdingas studentas?
Be abejo. Tačiau apie pažymius nekalbėsiu (juokiasi).

Kaip “Žalgirio“ treneriai reaguoja, kai treniruotėje nedalyvauji dėl studijų?
Treneriai - protingi žmonės, supranta, kad reikia skirti laiko ir mokslams. Supranta, kad su futbolu visą gyvenimą gali ir neišgyventi. Reikia kažką išmokti, pabaigti universitetą. Treneriai nieko prieš neturi, išleidžia.

Žaidi už MRU rinktinę?
Taip. Šiemet tapome Lietuvos studentų futbolo lygos čempionais.

Koks Lietuvos studentų futbolo lygis?
Tikrai neblogas. Jei universitetai surenka visus sudėties žaidėjus, kai kurios komandos galėtų rungtis net A lygoje.

Be „Žalgirio“ ir MRU komandu atstovauji ir Lietuvos U-21 rinktinei?
Kelis kartus kvietė. Porą rungtynių su rinktine žaisti važiavau, bet nežaidžiau. Gal dėl to, kad esu jaunesnis už daugelį komandos narių. Tačiau kolkas dėl to labai nepergyvenu. Man kvietimas į rinktinę yra įvertinimas. Tikiuosi, treneriai kvies ir toliau.

Šiame sezone žaidei vidurio ir kraštinio saugo pozicijose. Kuri pozicija tau priimtinesnė?
Labiau patinka žaisti centre, vadinamoje „po puolėju“ pozicijoje. Aišku, nesiskundžiu ir nustumtas į kraštą. 2008 -aisiais, kai debiutavau A lygoje, žaidžiau kraštiniu saugu. Tada ir atsiskleidžiau. Bet labiau patinka žaisti centre, nes gali daugiau žaisti su kamuoliu, daugiau kurti, o krašte tenka daugiau bėgti. Patinka žaisti su kamuoliu, o ne be jo.

Kas be pozicijos dar įtakoja tavo žaidimą? Kamuolys, veja, sirgaliai?
Šiek tiek įtakoja visi išvardinti dalykai. A lygoje komandos žaidžia skirtingais kamuoliais: vieni sunkesni, kiti – lengvesni. Skirtingo svorio jie skirtingai skrieja. Bet kamuolys futbolininkui trukdyti neturėtų. Jis vienodas abiems komandoms. Įtaka jo – minimali.
Aikštės kokybė – dar vienas aspektų. Norint žaisti technniškai, reikalinga lygi žolė. O kas aplink aikštę - beveik nepastebiu. Būdamas aikštėje į žiūrovus nežiūriu. Žiūriu į kamuolį. Taip, kuo daugiau žiūrovų, tuo žaisti maloniau, tačiau tiesiogiai jie mano žaidimo neįtakoja.

Prieš porą metų, debiutuodamas A lygoje ir „Žalgirio“ pagrindinėje komandoje, per 11 rungtynių įmušei 4 įvarčius. Šiame A lygos sezone „Žalgiris“ sužaidė 11 rungtynių, o Arminas Vaskela vis dar tyli. Kas atsitiko?
Aname „Žalgiryje“ buvo krizė: pasodino savininką, žaidėjai negavo pinigų, išsivažinėjo į kitus klubus, tad šansą gavo jaunimas. Kas užsikabino, tas užsikabino. Iš dabartinių žalgiriečių šansus gavome ir išnaudojome E. Vaitkūnas, E. Mastianica, aš.
Šiemet pagrindinėje sudėtyje pradėjau dvejas rungtynes, dar keliose žaidžiau po keitimo. Treneriai davė šansą, juo nepasinaudojau. Gal dar sportinė forma ne ta. Lauksiu kito šanso, bandysiu jį išnaudoti.

“Žalgiris“ iškovojo šešias pergales iš eilės. Kaip tai pakomentuosi?
“Žalgiris“ yra gera komanda su gerais treneriais. Esame kolektyvas. Visi vienas už kitą kovojame. Stengiamės įrodyti, kad ne veltui buvome pakviesti į komandą, kad ne veltui “Žalgirį“ priėmė į A lygą. Esame puikus derinys jaunų ir vyresnių žaidėjų. Kaip sakoma, „vieni galvoja, kiti – bėgioja” (juokiasi).

Paskutines ketverias rungtynes „Žalgiris“ žaidė namų aikštėje. Artimiausių rungtynių rezultatui Šiauliuose toks „užsisėdėjimas“ nepakenks?
Nemanau. Nesvarbu kur žaidžiame, į aikštę einame su tikslu laimėti. Išvykoje noro laimėti gal net bus daugiau. Tuo labiau, kad su „Šiauliais“ niekad nėra lengva kovoti. Kovingumo jiems netrūksta. Tad netrūks ir mums.

Kaip manai, kuo „Žalgiris“ pranašesnis už “Šiaulius“?
Užimama vieta turnyrinėjė lentelėje. Tačiau ji pergalės negarantuoja. Užimama vieta tik įpareigoja kaskart įrodyti, kad mes tos vietos verti. Esame stiprūs psichologiškai, mūsų komandoje daugiau patyrusių futbolininkų.

Ką savo komandoje pavadintum lyderiais?
Nėra ko išskirti. Visa komanda – vien lyderiai (juokiasi).

Kaip vertini šį sezoną pats? Nustebino kažkas?
Nustebino tai, kad „Žalgiris“ atgimė. Malonu buvo grįžti į aukščiausią lygą. Komanda surinkta siekti rezultatų. Tikslus kol kas vykdome. Jei ir toliau taip dirbsime, sezono pabaiga gali būti labai įdomi.

Esi vienas jauniausių komandoje, „privilegijų“ turi?
Taip, esu vienas jauniausių. O „privilegijos“ įprastos: prieš treniruotę tenka atnešti reikiamą inventorių, pripūsti kamuolius, po treniruotės reikia budėti, surinkti kamuolius, kaušelius, kitą įrangą. Pas mus „privilegijos“ lengvos. Vyresniems žaidėjams bucų plauti nereikia. O kažkur, matyt, reikia.