Lietuvos rinktinei atstovaujantys žalgiriečiai, kartu su kitais jos nariais, dalyvavo viename didžiausių savanorystės renginių mūsų šalyje


Daugiau nei 100 globojamų vaikų gegužės 26 dieną dalyvavo „Būkime kartu 2012" renginyje. Šio projekto tikslas - remti globojamus vaikus, suteikiant jiems asmeninio dėmesio bei skatinti savanorystės tradiciją šalyje.

 

Šventės metu netrūko įvairiausiu renginių, tačiau didžiausio susidomėjimo sulaukė būtent futbolas. Šiais metais ypatingais "Būkime kartu 2012" svečiais tapo nacionalinių vyrų bei moterų futbolo rinktinių atstovai. „Šiuo metu rinktinė ruošiasi kontrolinėms futbolo rungtynėms su Rusija, tačiau vaikams visada galime atrasti laiko", - sakė buvęs legendinio „Žalgirio" gynėjas, dabar LFF rinktinių skyriui vadovaujantis Robertas Tautkus.

 

Į Lietuvos rinktinę pakviestas Vilniaus miesto futbolo draugijos „Žalgiris" gynėjas Georgas Freidgeimas neslėpė susižavėjimo ir teigė, kad tokiuose renginiuose dalyvauti yra vienas malonumas.

 

„Manau, jog tai labai pagirtina veikla ir labai būtų džiugu, jog tokių renginių ateityje vyktų kuo daugiau, nes matosi, jog vaikai jaučia didelį malonumą dalyvaudami jose. Tokie renginiai turi didelę įtaką vaikams, jie gali sudominti juos užsiminėti futbolu ar kokia kita sportine veikla", - kalbėjo G.Freidgeimas.

 

Kiekvienais metais vis daugiau savanorių ir interesantų sulaukiantis projektas šiemet vaikams paliko neišdildomų įspūdžių. Rinktinės futbolininkai, ledai, įvarčiai, emocijos - tai tik dalis priežasčių, dėl kurių vaikai nuolat šypsojosi.

 

Šventės metu vaikai sužinojo ir tai, kaip veikia ugniagesių mašina, ko mokomi policijos bei muitinės šunys, kokią įrangą turi tyrėjai ir kariuomenė.
 

Tokiu projektu džiaugėsi ir prie jo aktyviai prisidėjo ir legendinis Lietuvos futbolininkas, Čempionų lygos nugalėtojas Edgaras Jankauskas.

 

„Nuostabi įdėja suorganizuoti renginį vaikams, juk bet kokia šventė jiems yra labai svarbus įvykis, kurio jie laukia ir juo mėgaujasi. Aš net neabejoju, jog jiems yra malonu pamatyti Lietuvos rinktinės žaidėjus, su jais pažaisti, pabendrauti. Tokios šventės jie nepamirš dar ilgai", - sakė E.Jankauskas.

 

„Būkime kartu 2012" apsilankė ir Lietuvos nacionalinės rinktinės vairininkas Csaba Laszlo. Treneris mielai bendravo su vaikais, spinduliavo puikia nuotaika ir taip pat pasidžiaugė judėjimu „Moterys už futbolą!". Pasirodo, vengras pažįsta nemažai profesionalių futbolininkių ir žavisi jų sugebėjimu sukurti šaunų reginį be kietos, fizinės kovos.

 

„Mes irgi buvome vaikai ir kai žinodavome, jog mus aplankys nacionalinės rinktinės žaidėjas, būdavome labai laimingi. Mums jie būdavo didvyriai, o tos dienos - geriausios gyvenime. Vien paliesti žaidėjus būdavo nuostabu. Manau, dabar galime ir mes atiduoti savo duoklę. Tokios veiklos reikalingos ne vien dėl futbolo, taip mes parodome vienas kitam pagarbą", - kalbėjo Lietuvos nacionalinės futbolo rinktinės strategas.

 

Futbolą su vaikais žaidė ne tik vyrų rinktinės nariai, tačiau ir futbolininkės merginos, kartu su judėjimo „Moterys už futbolą!" dalyvės.

 

Projekto Būkim kartu 2012 dalyviai ir organizatoriai džiaugėsi pavykusia švente ir ateityje planuoja ne vieną panašų renginį.

 

Prie renginio organizavimo prisidėjo ir jį parėmė įvairios organizacijos: Vilniaus tarptautinis klubas, Vokietijos ambasada, Švedijos ambasada, Danijos ambasada, UAB Deloitte Lietuva, UAB COWI Lietuva, UAB „Palink" („IKI"), Tarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla (TTVAM), Viva Green Resort, Ūkio banko lizingas, Policijos departamentas prie VRM, Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, Lietuvos Respublikos muitinės mokymų centras, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie VRM, Lietuvos kariuomenė, UAB Multidora, Pentland Baltic, Radisson Blu Astorija, Radisson Blu Lietuva, DNB bankas, Antakalnio vidurinė mokykla, Lietuvos socialinės gerovės asociacija (LSGA), BRB Consulting Development, UAB IC Baltic, UAB Pušku pušku, UAB TP Engineering, Vilniaus rajono Nemenčinės poliklinika bei Lietuvos futbolo federacija.