Donatas Puslys naujienų portale 15min. lt rašo, jog dėl iškovoto taško laimingesni buvo panevėžiečiai, kuriuos ne kartą išgelbėjo vartininkas


Neprabėgo nė savaitė po Lietuvos taurės finalo, o Panevėžio „Ekrano“ ir Vilniaus „Žalgiris“ susitiko dar kartą. Dvikova pasibaigė be įvarčių, tačiau iš žaidėjų veidų buvo matyti, kad dėl iškovoto taško laimingesni yra panevėžiečiai. Nulinės lygiosios leido jiems išlaikyti saugų penkių taškų atstumą iki artimiausio persekiotojo.

Šis susitikimas buvo jau trečioji „Ekrano“ ir „Žalgirio“ akistata šiame sezone. Per trejas rungtynes pasiektas vos vienas įvartis. Taiklus Manto Savėno smūgis pirmajame A lygos rate leido panevėžiečiams džiaugtis pergale namuose. Bet nei sekmadienį Marijampolėje, kur nugalėtojas paaiškėjo po baudinių serijos, nei penktadienį Vilniuje įvarčių neįmušta. Tiesa, penktadienio rungtynės sostinėje buvo gerokai gyvesnės ir patrauklesnės akiai nei taurės finalas.

Statistika

Panevėžio „Ekranas“ jau trečias rungtynes iš eilės nesugeba iškovoti pergalės, o vilniečiai jau ketvirtas rungtynes paeiliui nesugeba įmušti. Paskutinį kartą „žaliai balti“ pasižymėjo gegužės 7 dieną vykusiose rungtynėse su Klaipėdos „Atlantu“. Varžovai jau rado būdų, kaip pristabdyti rezultatyviausią lygos futbolininką Calumą Elliotą, o „Žalgirio“ strategas Damiras Petravičius kažkokių alternatyvų pasiūlyti bent kol kas negali. Tiesa, progų žalgiriečiai turėjo – “Ekrano” vartus ne kartą gelbėjo patikimai žaidęs vartininkas Emilijus Zubas.
 
Galvos skausmai treneriui

Prieš rungtynes Panevėžio ekipos vyr. treneris Valdas Urbonas turėjo sukti galvą, kaip užkamšyti saugų grandies skyles. Mantas Savėnas dėl traumos jau praleido taurės finalą. Finalo metu traumą patyrė ir kitas vidurio saugas Marko Andželkovičius. Be to, „Ekranui“ teko verstis ir be Adamos Fofanos bei į Makedonijos U-21 rinktinę išvykusio Yani Urdinovo.

V.Urbonas vidurio saugo poziciją patikėjo Ramūnui Radavičiui, tačiau šis čia jautėsi kaip nesavas. Nepadėjo ir tai, kad jam į pagalbą atskubėdavo Uche – žalgiriečiai Andrejus Nagumanovas ir Mantas Kuklys aikštės viduryje buvo stipresni.

Kalbant apie žalgiriečių problemas, reikia paminėti tik dėl raudonos kortelės nežaidusį kapitoną Algį Jankauską, kurį jau antrame mače iš eilės puikiai pakeitė patyręs Andrius Skerla.

Pavelas Komolovas dešiniajame krašte niekuo įspūdingu neišsiskyrė. Akivaizdu, kad Pavelas patogiau jaučiasi rungtyniaudamas viduryje. Daugelis atakų vykdavo per kitą kraštą, kuriame žaidė Vaidas Šilėnas. Tačiau ir jo žaidime broko netrūko - po kelių prarastų kamuolių panevėžiečiai buvo surengęs pavojingas greitas atakas.

Kur keitimai?

Antrojo kėlinio antrojoje pusėje žalgiriečių žaidimas kiek išsiderino ir jau atrodė, kad keitimas tiesiog prašyte prašosi. Taip, jis buvo atliktas, tačiau vietoje puolėjo C.Ellioto buvo išleistas saugas Raimondas Vilėniškis.
 
„Kai tokie keitimai, jau galime ir keliauti namo, nes dabar aikštėje bus tik kamuolio stumdymas“ – tribūnoje buvo girdėti tokios replikos. Keitimas pasiteisino nebent tuo, kad labiau į atakos smaigalį pastumtas A.Nagumanovas tapo aktyvesnis. Akivaizdu, kad priekyje šis kūrybingas žaidėjas jaučiasi geriau nei aikštės gilumoje.

R.Vilėniškio pasirodymas aikštėje buvo vienintelis žalgiriečių keitimas. Tiesa, iš žaidimą pagyvinti galinčių žaidėjų ant suolo buvo tik jaunasis Donatas Kazlauskas. Taip, ten dar sėdėjo Mario Grgurovičius, tačiau šis saugas pastaruoju metu demonstruoja ne pačią geriausią sportinę formą, o Arminas Vaskėla yra po traumos. Taigi „žaliai-baltiems“ reikia laukti, kol prie komandos galės prisijungti Deividas Matulevičius ir Artūras Jeršovas.

Panevėžiečiai rungtyniavo taip, kaip leido jų turimi ištekliai. Suprasdami, kad aikštės vidurio jiems užvaldyti tikrai nepavyks, jie atsitraukė, leido kamuolį daugiau kontroliuoti vilniečiams ir visas viltis siejo su greitomis kontratakomis bei standartinėmis situacijomis. Kelios kontratakos „Ekrano“ ekipai pavyko, tačiau iš standartinių padėčių tiksliai smūgiuoti nepavyko.

Žalgiriečiai kontroliavo aikštės vidurį, kuriame gerai atrodo Mantas Kuklys, tačiau nepakankamai išnaudojo aikštės kraštus. Panašu, kad puolime dar neretai pernelyg pasikliaujama C.Ellioto individualiu meistriškumu. Akivaizdu, kad škotui reikia daugiau komandos draugų pagalbos.
 
Geriausi žaidėjai

Jei jau prakalbome apie geriausius šio mačo futbolininkus, tai šeimininkų gretose drįsčiau išskirti kroatą Tomislavą Peką, kuris kelis kartus tolimais smūgiais tikrino „Ekrano“ vartininko budrumą. Šis futbolininkas prisidėjo beveik prie visų kiek pavojingesnių „Žalgirio“ atakų.

Tarp panevėžiečių reikia išskirti vartininką E.Zubą, kuris ne veltui jau sulaukė ir kvietimo į nacionalinę rinktinę. Būdamas vos 21 metų, šis žaidėjas demonstruoja brandų žaidimą. Būtent E.Zubas tapo kliūtimi, dėl kurios žalgiriečiams nepavyko pralaužti „Ekrano“ užkardų.

Teisėjai

Atskiro paminėjimo šįkart verti ir rungtynių teisėjai. Sergejus Slyva penktadienį ne kartą pasižymėjo tuo, kad žaidimo metu atsidūrė kamuolio kelyje. Aikštės teisėjas turi mokėti pasirinkti tokią poziciją, kad jo buvimas netrukdytų žaidėjams.

„Gal jūs žaiskite kaip Sekmadienio futbolo lygoje, kur yra tik vienas teisėjas. Šoniniai visai nereikalingi, nes vėliavėlės jie nekelia“ – girdėjosi replikų iš tribūnos. Kelis kartus linijos teisėjas tikrai nepakėlė vėliavėlės, kai tai turėjo padaryti. Vieną kartą Mantas Samusiovas akivaizdžiai nuo kamuolio nutempė C.Elliotą, tačiau linijos teisėjas darkyta anglų kalba pareiškė, kad baudos nebuvo.
 
Antras epizodas, kai antrajame kėlinyje baudos aikštelėje buvo nugriautas Andrius Velička. Nemačiau kartojimo, tačiau greta sėdėję žiūrovai, kurie tikrai nebuvo „Ekrano“ fanai, pripažino, kad „Žalgirio“ gynėjas prasižengė.

Panaši situacija po kurio laiko pasikartojo ir prie „Ekrano“ vartų, bet S. Slyvos švilpukas tylėjo ir tuomet.

Publikos „numylėtinis“

„Ekrano“ saugas Aurimas Kučys dar po Taurės finalo rungtynių tapo ne pačiu mėgstamiausiu  „Žalgirio“ fanų žaidėju. Jis pasitiktas „Pietų IV“ tribūnos iškeltu plakatu, kuriame žaidėjui perduodami linkėjimai ir kuriame dar pavaizduotas atlenktas vidurinis pirštas.

A.Kučys į publikos replikas reaguodavo pašaipiu žvilgsniu. Po rungtynių A.Kučys priėjo padėkoti „Pirmosios Armados“ fanams, išdidžiai pirštu rodydamas į ant marškinėlių esančią „Ekrano“ emblemą.

Žiūrovai

Į rungtynes Vilniuje susirinko nemažai žiūrovų. Pagrindinė stadiono tribūna buvo kone pilna, tik labai paieškojus buvo galima pastebėti vieną ar kitą laisvą vietą.