VMFD "Žalgirio" gynėjas visiškai pasveiko po traumos ir laukia sugrįžimo į A lygą.


Patyręs Vilniaus "Žalgirio" gynėjas Tomas Sirevičius mėnesį gydėsi čiurnos traumą. Šiuo metu futbolininkas į rikiuotę grįžta vilkėdamas antrosios "Žalgirio" komandos marškinėlius. Praėjusiame ture 31-erių metų vidurio gynėjas dublerių čempionate įmušė įvartį į "Bangos" vartus ir vėl dega noru  rungtyniauti. "Visiškai pasveikau ir esu pasiruošęs grįžti į A lygą,"- svetainei www.fkzalgiris.lt sako vidurio gynėjas.

Tomai, žaidei pirmus tris A lygos pirmojo rato turus. Kas nutiko, kad likusius septynis praleidai?
Per rungtynes su Marijampolės "Sūduva" pirmajame kėlinyje kryptelėjau čiurną. Antrajame kėlinyje į pažeistą vietą "įvažiavo" vienas iš varžovų. Tad mėnesį po šių rungtynių gydžiausi kojos raiščių patempimą ir sumušimą. Visąlaik sportavau, tik pradžioje tai dariau pagal individualią programą. Dabar treniruojuosi su komanda, darau visus pratimus, už dublerius sužaidžiau trejas rungtynes. Jaučiuosi 100 procentų pasveikęs.

Kada tave išvysime A lygos rungtynėse?
Tokius dalykus sprendžia treneriai. Aš į A lygos kovų sūkurį esu pasiruošęs nerti kad ir dabar, tačiau treneris iš šono geriau mato, kada galima žaidėją leisti į aikštę, kada - dar per anksti. Tuo labiau, kad šiuo metu komanda laimi, keitimai nėra būtini.

Šiemet žaidei ir A lygoje, ir LFF A lygos dublerių čempionate. Ar labai skiriasi šių čempionatų lygis?
Skirtumas didžiulis. Dublerių lygoje žaidžia daugiausia jaunimas, kuris tik mokosi futbolo paslapčių. Antrosios komandos žaidžia prastesniuose stadionuose, kai kurie iš jų - išties blogi. Tačiau dublerių čempionatas yra gera vieta po traumų sveikstantiems futbolininkams.

Nusiteiki dublerių kovoms taip pat rimtai, kaip ir aukščiausiam lygiui?

Taip. Kitaip nemoku. Žaidžiu rimtai, išsilieju, pavargstu taip pat, kaip ir pagrindinėje komandoje. "Žalgiris" turi daug panašaus pajėgumo futbolininkų, auga darbšti, tikslą turinti jaunų futbolininkų karta. Tad galiu teigti, jog komandoje yra dvi panašaus pajėgumo sudėtys.

Į "Bangos-2" vartus įmušei įvartį. Ką jis tau reiškia?
Negaliu sakyti, kad nieko, bet nenoriu jo ir sureikšminti. Malonūs visi įvarčiai, net įmušti per treniruotes.

"Žalgirio" komandoje žaidi antrą kartą. Kuo šių metų sudėtis skiriasi nuo 2008-ųjų?
Tada į komandą buvo surinkti vyresni, labiau patyrę futbolininkai. Tačiau daug pergalių anoji sudėtis neatnešė. Šis "Žalgiris" - jaunesnis. Tuo pačiu ir ambicingesnis. Tai rodo ir rezultatai. Jie byloja, kad tinkamai veikia visi mechanizmo sraigteliai: vadovybė, treneriai, žaidėjai.

Komandos mikroklimatas - puikus. Su kuo geriausiai sutari?
Daugiausiai bendrauju su E. Vaitkūnu, D. Arlauskiu, R. Romančuku, G. Jerkovičiumi, tačiau nesu atsiskyręs ir nuo kitų.

Artėja rungtynės su Kauno "Atletu". Kaip vertini šią, kol kas paskutinėje A lygos vietoje žengiančią, komandą?
"Atleto", prisipažinsiu, nemačiau nei karto. Tik paskaitau, kad vis pralaimi. Bet kokiu atveju, kauniečius vertinu kaip rimtus varžovus. Nors statistika mūsų pusėje, tačiau nei viena A lygos komanda lengvai taškų nedalina. Tad teks kautis.